Yüzük Arayanlar İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Kuyumcu

Biz kadınların yaradılışında süslenme isteği vardır. En bakımsız kadın bile bi yerden kendi miktarınca süslenme davranışı gösterir. Bütçeye göre sahte şeylerden tutun da altın, gümüş, değerli taşlara varana kadar bir servet değerinde takı bulabilmemiz mümkün. Ama kabul edelim kadına süs yaraşır. Güzel bir hediye olur ve her kadını mutlu eder. Kuyumcunun önünden geçerken hangi kadın var ki vitrine bakmasın? Hangi kadın var ki kuyumcuda saatlerce zaman geçirmesin.

Girdiğimiz kuyumcuda takıların hepsi bizim olsun isteriz. Ama bu matematiksel olarak imkansızdır. Öyleyse zevkimize, tarzımıza ve bütçemize en uygun kararı vermek durumundayız. Kuyumcuya girdiğinizde yüzük bakmak istediğinizi söylersiniz ve serüven başlar ve tektaş, beştaş, fantezi, tamtur, inci, alyans gibi yüzük modelleri sunulur. Bunlardan en zoru herhalde alyans seçimidir. Stresli bi sürecin basamağını oluşturması bakımından seçmesi zordur. Özel olsun istersiniz. Yıllardır beklediğiniz, hayalini kurduğunuz evliliğin sembolü olmakla beraber tüm güzelliklerin ve güzel günlerin başlangıcıdır. Yani umarız öyle olur.

Yüzük parmağıyla ilgili dolaşan şehir efsanesini duymayan kaldı mı? Eğer varsa ben söyleyim de onlar da duysunlar. Efendim kalbe giden damar sol elin yüzük parmağından geçermiş. Bu sebepten alyans bu parmağa takılırmış. Bu efsane Latin Avrupa inancı kaynaklı olsa da olaya anlam katması bakımından güzel hikaye.

İşte karşınızda “Yüzük Arayanlar İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Kuyumcu” Bu yazı kadınlardan çok erkeklere ithafen yazıldı. Kadınlar zaten bu markaları biliyor. Erkekler gidip dandik yüzükler almayın lütfen…

ATASAY

minder-kesim-ametist-taşlı-altın-yüzük

Altın diyince akla ilk gelen markalardan biri olan Atasay Kuyumculuğun hikayesi 1937 yılına dayanır. Hacı Mustafa Kamer tarafından Denizli Çivril’de “Kamer Kuyumcusu” adıyla kurulan ve oğlu Atasay Kamer’in 1989 yılında Atasay Kuyumculuğu kurmasıyla devam eden serüvenlerine bugün oğlu Cihan Kamer devam ediyor. Şirketin büyümesi ve yurtdışına açılmasında Turgut Özal’ın desteğini görüyoruz. Arpaş, Asgold’un kurucu ortaklarından olan Atasay Kamer, oğlu Cihan Kamer’le birlikte tüm gücünü Atasay Kuyumculuğa vermiştir.

İşletme jargonunda “Pazarın Kaymağını Almak.” diye bi tabir vardır. Bu tabir Atasay Kuyumculuğun gelişimini çok iyi özetliyor. Kurulduğu yıldan bu yana ilkleri gerçekleştiren Atasay, bunun karşılığını fazlasıyla almıştır. Türk Kuyumculuk sektörünün önünü açan, özellikle ihracatta Türkiye’yi dünya 2. yapan Atasay’ın 20ton üretim kapasitesiyle çalışır. Yenibosna’daki fabrikalarında üretim yaparak Türkiye genelindeki ve Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ortadoğu, İtalya ve Amerika’ya satış yapmaktadır. Markanın tasarımlarını Özlem Süer yapıyor. Halen Genel Müdürlüğünü yapan Cihan Kamer’in arası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da oldukça iyidir ve bu samimiyet İstanbul Büyükşehir Belediyesi zamanına dayanır.

Atasay Kamer’in Pamukkale Üniversitesi’nde adını taşıyan meslek yüksek okulu da bulunmaktadır. Atasay Kuyumculuk, kuyum sektörü haricinde bir çok sektörde daha faaliyet göstermektedir. Belki bu verdiğimiz örneğe şaşıracaksınız ama Kuruçeşme’de ki Huqqa’nın sahipleri de Atasay Kuyumculuk.

Menüye geri dön ↑

ALTINBAŞ

altınbaş-siyah-taşlı-2013-pırlanta-yüzük-örnek-modeli

Altınbaş markasını hepimiz biliyoruz. Altın deyince akla gelen ilk markalardan olup sektörün lideri konumundaki markalardandır. Altınbaş markasının hikayesi 1950 yılına dayanır. Kurucusu Mehmet Altınbaş, Gaziantep’te dünyaya gelmiş ve Ali Vakkas Altınbaş Kuyumculukla Kıbrıs’ta altın işine başlamıştır. 1988 yılında altın fabrikası kurarak Altınbaş’ı markalaştırma yolunun temellerini atmıştır.
Kurulduğu günden bu yana altın sektörü haricinde bankacılık, yatırım, sigorta, enerji ve eğitim sektörlerinde de faaliyetlerine devam etmektedir. 1997 yılında kurdukları Asos marka mücevheratla pazarda konumlanmışlardır. Şuan Mehmet Altınbaş’ın oğlu İmam Altınbaş’ın yönetimini üstlendiği Altınbaş Holding yurtiçi ve yurtdışında birçok noktada faaliyetlerini yürütmekte ve 1000 noktaya Altınbaş mücevheratı ulaştırmaktadır.
Altınbaş bünyesinde faaliyet gösteren Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfıyla İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Menüye geri dön ↑

GÜLAYLAR

10101-4485_SN01022657

Yine Gülaylar sarrafta sektörün hatrı sayılır firmalarından. Gülaylar’ın hikayesi için 1926’lı yılların Yozgat’ına gidelim. Markanın kurucusu İhsan Gülay, Yozgat’ta saatçilik yapmaktadır. Oğlu Mehmet Gülay, saatin yanında ne satabilirim diye şehre gittiğinde altın satabilirimi öngörür ve Gülaylar Sarraf’ın kuyumculuk sektörüne girişleri başlar. İlk dükkanlarını Ankara’da daha sonra İstanbul Kapalıçarşı’da açarak başarıya giden yola girmişlerdir bile. Şuan avm’lerde en çok mağazası bulunan marka Gülaylar’dır. Kuyumculuk sektörü hariç inşaat, gayrimenkul, turizm sektörlerinde de faaliyet gösterirler. Yaklaşık 30 ülkeye satış yapan Gülaylar’ın Amerika’da satış ofisleri bulunmaktadır. Bugün işlerin başında 3. kuşak patron İlhan Gülay bulunmaktadır. Ayrıca Gülaylar Grup bünyesinde Nişantaşı City’s ve Meydan AVM faaliyet göstermektedir.

Menüye geri dön ↑

KOÇAK GOLD

Reklamlar ve dizi sponsorluğuyla adını sık duyduğumuz Koçak Gold’u yakından tanıyalım. Ankara Şereflikoçhisar’da bir sarraf, Sarraf Tevfik. O zamanlar kendi çapında sarraflık yapan Sarraf Tevfik, çocuklarını okutur. Bugün Koçak Gold’un başında bulunan İsmet Koçak’da Ankara Hukuk’u bitirip savcı olur. Bi gün Tevfik Bey, ya bu işi devam ettirirsiniz ya da bu işi bırakıyoruz diyince İsmet Koçak dayanamaz ve savcılıktan istifa eder. 1982 yılında istifa eden İsmet Bey, 1986 yılında Şereflikoçhisar’dan çıkıp babasının tavsiyesi üzerine İstanbul’a yerleşir. Kapalıçarşı’da dükkan açtıktan sonra Bulgaristan, Makedonya, Romanya, Çek, Slovakya gibi ülkelere açılarak işleri büyütmüştür. Dizi sponsorluğuna önem veren Koçak Gold, 1001 gece dizisine sponsor olup Bergüzar Korel’in bileziklerini satmaya başlayınca satışlar %30 artmış ve böylelikle büyüme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Menüye geri dön ↑

FAVORİ

Favori markasının yaşı diğer markalara göre oldukça genç. 1992 yılında kurulan Favori, hızlı bir gelişme göstermiş ve Türkiye’de 100’ü aşkın Favori mağazası ve 1000’i aşkın satış merkeziyle faaliyet sürdürmektedir. Ürünlerinin çoğunu kendi üreten, bi kısmını da kuyumculuk sektörü devi İtalya’dan ithal eden Favori modelleri oldukça beğeniliyor. İTÜ, Marmara ve Balıkesir Üniversitelerinde eğitime katkı sağlayan Favori, bölüm öğrencilerine bünyesinde staj imkanı da sağlıyor. Üretiminin %60’ını iç piyasaya %40’ını Amerika ve Avrupa başta olmak üzere 45 ülkeye sunuyor. Büyümek için yeniliğin gerektiğinin bilincinde olan marka Ar-Ge çalışmalarına ciddi yatırım yapıyor.

Siz sevgili kadınların aklını alan kuyumculuk sektöründen ilk yazımızla huzurlarınızdayız. Kolye, küpe, yüzük ve bilezik her kadında olması gereken takılardır. Anneler günü, sevgililer günü ve doğum günlerinde güzel hediye olabilirler…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada