Yumuşak Ve Rahat Bilinen 5 Tuvalet Kağıdı Markası

Kağıt endüstrisinin en işlevsel ürünü şüphesiz tuvalet kağıtlarıdır. Tuvalet temizliğinden grip olduğumuzda burnumuzu silmeye, peçete bulamadığımızda peçete gibi kullanmaya yarayan tuvalet kağıtlarını isimlerinden dolayı hafife almamak lazım.

Çocuklara tuvalet eğitimini verdiğimiz 2- 2 buçuklu yaşlardan itibaren tuvalet kağıtlarını kullanmak önemli yere sahip. Tuvalet kağıtsız bir tuvalet düşünemiyorken, tuvalet kağıdı olmadan önce ne yapıyorduk? Misal köylerde tuvalete giderken bir taş yardımıyla bu iş görülürdü. Hatta bununla ilgili atalarımız söylediği çeşitli sözler bulmak da mümkün. Bakınız “Ağır taşla batman döverler yeğni taşla ….”

Kişisel bakım ve vücudumuzun temizliği için hijyen hepimizin dikkat etmesi gereken hususlardan. Özellikle biz Türkler, temizliğe oldukça önem veririz. Mesela klozetlerdeki taharet musluğunun bize has olduğunu yurt dışına çıkanlar bilirler. Başka ülkelerde klozetlerde taharet musluğu olmaz ve insanlar tuvalet kağıdıyla temizlediklerini sanırlar ama bu bizim içimize sinmez. Bir gezi için 350 kişiyle gittiğimiz taharet musluğu bulunmayan bir ülkede otele yerleştiğimizde herkesin gündemi aynı konuydu. Klozetlerde taharet musluğu yok, ne yapıcaz? Herkesin kendi yaratıcılıklarına oranla farklılaşan tuvalet temizliğinde bizim odadan tuvaletten sonra duşa girme fikri hakim görüş olarak çıkmıştı.

Ülke olarak tuvalet kağıdı kullanımı yönünden hepimizin cömert olduğunu düşünüyorum ve bu açıdan tuvalet kağıdını en yoğun tüketen ülkelerdeniz. Kullanım bu kadar yoğunken tuvalet kağıdı seçimini neye göre yapıcaz? Kaliteli tuvalet kağıdı kullananlardan mısınız yoksa emeennn canım neticede işi belli pahalısına gerek yok diyenlerden misiniz? Bu seçimi sizin irfanınıza bırakıyor ve “Yumuşak Ve Rahat Bilinen 5 Tuvalet Kağıdı Markası” yazımıza geçiyoruz…

SELPAK

Ekran Resmi 2016-04-02 17.19.46

Bazı markalar vardır, marka ismi direkt o ürünün ismiyle anılır. Bu durum şüphesiz o markanın sektörde ilk çıkan marka olması ve edindiği lider konumun göstergesidir. Cif, Vileda, Pril, Permatik, Tursil ve Selpak gibi… Selpak, 1970 yılında Eczacıbaşı bünyesinde İpek Kağıt tarafından kurulmuş bir markadır. Selpak ismi, kağıdın hammaddesi selülozun “Sel” inden, temizliği ifade eden “Pak” ile birleşir ve SELPAK markası ortaya çıkar. Üretim fabrikası Yalova’da bulunan Selpak, sektöre ilk tuvalet kağıdı üreterek girmiştir. Ve o zaman ki sloganı: “Kağıdın İpeği, Temizliğin Gereği” olmuştur. Kağıt mendil grubunda ilk akla gelen marka olmasında kalitesinin rolü büyüktür. Ürünlerinde yumuşaklığı öne çıkaran Selpak, tuvalet kağıtlarını 3 katlı ve dolgun üretmekte. Yasemin, okyanus ve pudra kokulu tuvalet kağıtlarıyla miss gibi kokusuyla tuvalet ve banyonuzun bile tertemiz kokmasını sağlar. Emiciliği sembolize eden Selpak Fili 1996 yılında doğmuştur ve 1996’dan beri Selpak ürünlerinin yüzü olmuştur. Ayrıca Selpak, okullarda hijyen eğitimi projelerinin de içinde yer alan değerli ve kaliteli Türk markasıdır.

Menüye geri dön ↑

PAPIA

Ekran Resmi 2016-04-02 17.16.05

“Çünkü daha iyisine layıksın” sloganıyla reklamları dönen ve reklamlarının bir tuvalet kağıdı için fazla olduğunu düşündüğümüz Hayat Kimyanın ürettiği Tuvalet kağıdıdır. 1987 yılında Yahya Kiğılı tarafından kurulan Hayat Kimya, bünyesinde bildiğimiz daha bir çok markayı barındırır. Papia, Familia, Focus ve Teno ise temizlik kağıtları grubundaki markalarıdır. Papia, piyasaya diğer markalardan geç girmiş olmasına rağmen hızla yükselişe geçmiş ve en çok tercih edilen markaların başında yer almıştır. 2006 yılında Türkiye’nin en kaliteli tuvalet kağıdı olma hedefiyle başlayan Papia hikayesi, son teknolojiyi kullanarak bu hedefini gerçekleştirme yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. 3,4 ve 6 katlı tuvalet kağıtlarında ilk defa B-side teknolojisi ile dünyada da “ilk” oldu. Son çıkardığı parfümlü tuvalet kağıdı ile de oldukça beğenilen Papia, bir tuvalet kağıdından daha ciddiye alıyor işi…

Menüye geri dön ↑

SOLO

soloheader

Solo solo soooollooooooo…. bu sesi duyar gibi oldunuz mu? Temizlik kağıdı grubu markalarından bir diğer kaliteli marka Solo’dur. Yine Eczavıbaşı bünyesinde faaliyet gösteren İpek Kağıt tarafından üretilen Solo, Selpak ile rakip görünse de aslında kardeş markalardandır. Tuvalet kağıdı denince ilk akla gelen markalardan biri olan Solo’nun reklamları ve müziğiyle ailemizin bir parçası gibidir. Türkiye’nin en çok satılan markası olan Solo, “Hem dayanıklı, hem hesaplı” sloganıyla, reklamlarıyla ve eğlenceli sosyal medya hesaplarıyla tüketiciler tarafından oldukça beğenilen ve tercih edilen tuvalet kağıdı markalarından…

Menüye geri dön ↑

SİLEN

Bu markadan da görüyoruz ki tuvalet kağıdı aleminde Eczacıbaşı İpek Kağıt hakim. En iyi markalarda hep Eczacıbaşı etiketi. E bu duruma çok da şaşırmamak lazım, adamların fabrikası, üretim teknolojisi hazır. Farklı kalitede ürün üreterek farklı tüketici grubuna hitap etmeyi amaçlıyorlar. Silen marka tuvalet kağıdı da bu anlamda orta sınıf tuvalet kağıtlarından. Hem fiyatı selpak, solo, papia kadar pahalı değil hem de kötü kağıtlar gibi sert ve kalitesiz değil. Silen kalitesine ekonomik fiyatla ulaşabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

LİLY

Pınar, Tuborg, DYO markalarını bilirsiniz. Hepsi de sektörün iyi makalarındandır. İşte Lily tuvalet kağıdı da Yaşar Holding’e bağlı Viking Kağıt ve Selüloz tarafından kurulan bir markadır. 1969 yılında kurulan Viking Kağıt, temizlik kağıtları grubuna 1996 yılında Lily, Senso ve Select markalarıyla giriş yapmıştır. Grubun en kaliteli markası olan Lily, 1999 yılında ördekli ambalajlar ve ördekli reklamlarıyla tüketicilerin beğenisini kazanmıştır. Kurulduğu günden bu yana yeni teknolojiyi üretimine taşıyan Lily, %100 selülozdan üretilir ve 2 katlıdır.
Efendim bu yazımızda sizin için “Tuvalet Kağıdı Markası inceleme” nı ele aldık. Kaliteden tuvalet kağıdında da vazgeçmem diyenlerdenseniz listemizdeki markaları denemenizi tavsiye ederiz…. Yok ben bir tuvalet kağıdına bu kadar para veremem diyenlerdenseniz piyasada envai çeşit markadan birini tercih edebilir, ancak kar edeyim derken zarar da edebilirsiniz. Çünkü genişçe sarılmış ruloları bereketsizdir. Kaliteli markaların 1 rolusunu 3 ruloya sarabilirler, bizden söylemesi…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada