Yiyecekleriniz İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Derin Dondurucu Markası

Önceden lüks olan, ancak zamanla ihtiyaçlar listesinde yer alan derin dondurucular neredeyse her evde bulunmakla birlikte bulunmayanlarda eminim şuan araştırma içersindeler. Annelerin çok sevdiği, çocukların varlığına anlam veremediği, gerekliliği konusunda babaların hep şüphede olduğu ama komşuluk ilişkilerini üst seviyeye tırmandıran bir beyaz eşyadır derin dondurucular. Elde olanı değerlendirmeyi dondurma kabına sarma koyacak kadar çok seven Türk kadını için vazgeçilmez bir beyaz eşyadır.

Derin dondurucular mevsimine göre sevdiğimiz besinleri tüm yıl boyunca tüketmemizi sağlarlar. Bu sayede hem sağlıklı ve hormonsuz gıda tüketiriz hem de mevsiminde daha uyguna alırız. Neler konulmaz ki derin donduruculara… Mantı, börek, sarma, patlıcan, domates, biber ve daha nicesi… Bi de benim gibi saplantılı olanlar var ki bu tipler 1 çuval haşlamalık mısır bile koyup kışın bu tattan mahrum kalmazlar. Hatta bu sene kestane bile deneyen biri olarak söyleyebilirim ki evet derin donduruculara kestane de giriyor.

Şöyle düşünün uzakta okuyan ya da çalışan çocuğunuzu belli aralıklarla ziyarete gittiğinizde derin dondurucusunu doldurmak hem evladınızı hem de sizi rahatlatacaktır. Ya da aniden gelen misafire derin dondurucudan bişey çıkarmanız müthiş kolaylık sağlayacaktır. Derin dondurucularla aynı zamanda israfın da önüne geçmiş olursunuz. Dışarda kalan tüketemediğiniz bi çok gıda da derin donduruculara girmekte. Yani diyoruz ki derin dondurucular candır, hayat kurtarır.

Derin dondurucularla ilgili ayarlamanız gereken diğer konu yeridir. Neler feda edilmez ki onun için. En başta mutfak balkonu. Derin dondurucuya yer açmak için balkon, acilen kapatılır ve duvar kırdırılarak mutfağa eklenir. Bu aşamada kocayla edilecek “gerekliydi-gereksizdi” kavgası da malum tabi. Bizim evde derin dondurucumuzun ilk yeri benim odamdı. Seneler boyunca aynı odayı paylaştık. Sessiz çalışan bir model olması sebebiyle rahatsızlık duymadım. Ancak yollarımız annemlerin ebeveyn banyosunu devreden çıkararak derin dondurucuya yer açmalarıyla ayrılıştı.

BENZER İÇERİK:  1.000 Lira Altı Kaliteli Bilinen 5 Akıllı Telefon Modeli İncelemesi

Derin dondurucu almaya karar verdiniz ama o kadar çok marka ve model var ki hangisini alacaksınız? Burada mutlak doğrudan bahsedemeyiz. Kimine göre çekmeceli derin dondurucu avantajlıyken kimi sandık tipini beğenir. Bu tamamen tarzınız, evinizde uygun yer olup olmama durumu ve kullanım stilinize bağlı. Misal ben sandık tipini severim. Daha fazla kullanım alanı vardır ve kimine göre zor gelse de yiyecekleri yerleştirmek ve çıkarmak daha kolay gelir. Çekmeceli derin donduruculara yerleştirmek başlı başına bir yetenek isterken, aradığınızı bulması da bi o kadar zor.

Derin dondurucuların artı yönlerini saydıktan sonra biraz da zararlarından bahsedelim. Kıramadığınız komşunuz yüzünden bir bakmışsınız ki derin dondurucunuz bir tabur askere yetecek erzakla dolmuş. Haliyle komşunuzu “gelsin şu erzağını alsın” diye hasretle bekleyeceğiniz günler derin dondurucu almanızla eş zamanlı olarak kapınızdadır.

Siz de eşinizi ikna edip komşularınızın gözünde vazgeçilmez bir yere sahip olmak için derin dondurucu almayı düşünüyorsanız bu markalar tam size göre. Hadi gelin şimdi hep birlikte “Yiyecekleriniz İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Derin Dondurucu Markası” makalemize geçelim…

UĞUR

10596_buyuk

Uğur Derin Dondurucu. Sizin de kulağınıza Mehmet Ali Erbil’in sesi geliyo mu? Valla ben her üründe en iyisini alıp sorun yaşamak istemeyenlerdenim. Uğur derin dondurucu alırsanız yıllarca tık demeden kullanırsınız. Sadece soğutma üzerine yoğunlaşan ürün gamıyla derin dondurucu, buzdolabı, klima ve su sebili üreten Uğur, dondurucularında A++ enerji tüketimiyle sınıfının bize göre 1. markası. Uğur derin dondurucuyla alakalı teknik özelliklerini sıralayacak değiliz ama şunu söyleyebiliriz ki bir çok profesyonel mekanların istisnasız tercih ettiği ve kullanıcılarından tam not alan Uğur derin dondurucuyu hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. 1954 yılından itibaren dondurma makinesi üreterek sektörde olan Uğur Soğutma, Aydın Nazilli’de temellerini attığı markayı, bugün 142 ülkeye ihraç etmektedir. İlk ihracatını Almanya’ya yaparak adını dünya platformunda duyurmaya başlayan Uğur Soğutma, ilk derin dondurucusunu ise 1986 yılında üretmiştir. O günden bugüne sürekli geliştirdiği ürünleriyle listemizin 1. sırasında olmayı sonuna kadar hak ediyor.

BENZER İÇERİK:  Evler için iyi ısıtan ve kaliteli bilinen 6 kombi markası incelemesi
Menüye geri dön ↑

BOSCH

115010568-1-bosch_gsn36ai31_derin_dondurucu

Yiyecekleri şoklayarak uzun süre bozulmadan muhafaza etmeye yarayan derin dondurucularda güvenerek tercih edeceğiniz diğer marka Bosch. Bosch kalitesini hepimiz yakinen biliriz. Evimizde ya bir ürünü vardır ya da eşimizden dostumuzdan duymuşluğumuz vardır. Ürünlerinin kalitesinin yanında tasarımına da oldukça önem veren Bosch’un derin dondurucularına da bayılacaksınız. Son teknolojiyle ürettikleri derin dondurucularında elektrik kesintilerinde bile 45 saate varan koruma sağlıyor ki bu bir derin dondurucuda ki en önemli özelliklerden. Derin dondurucu isteyenler için sandıklı, çekmeceli, gardırop tipli gibi farklı modelleri mevcut. Zevkinize uygun bir derin dondurucuyu Bosch’da bulacağınızdan eminiz.

Menüye geri dön ↑

ARÇELİK

ARÇ 2354

Oldukça yüksek satış hacmine sahip olan Arçelik markası, derin dondurucularda da beğenilen ve tercih edilen markalardan. Ancak bana Arçelik markası biraz sevimsiz gelir. Bunun elle tutulur bir sebebi yok ama marka imajından kaynaklanan bir durum olsa gerek. Fiyatlarının Uğur ya da Bosch kadar yüksek olmadığı Arçelik derin dondurucularını Arçelik’in sadık müşteri kitlesi hiç düşünmeden tercih etmektedir. Satış sonrası hizmet ve garanti koşullarına baktığımızda diğer markalara kıyasla avantajlı olan Arçelik’in en ücra yerlerde bile servis ağı mevcuttur. Yatay ve dikey olmak üzere tipleri bulunan Arçelik derin dondurucularda, A+++ enerji sınıfına kadar derin dondurucu bulmanız mümkün.

Menüye geri dön ↑

AEG ELECTROLUX

AEG, çocukluğumun markası. Buzdolabı vardı bizde tek kapılı ve çoook uzun süre tık demeden çalışmıştı. Hani o zamanlar beyaz eşyalar çok pahalıydı ve Devletin, paranın zaman değerini ifade etme biçimi beyaz eşyaya endekslemekti. İşte o zamanlar piyasaya AEG ürünleri hakimdi. Bir savaş çıktığında buzdolabına saklanırız bişey olmaz derdik çünkü çelikten yapılırdı. Şimdi nerde o eski kaliteli beyaz eşyalar. AEG’nin de eski havası kalmadı. Ekonomik olarak sıkıntıda oldukları söylenen AEG, ilk önce Alman malıyken şimdi Fransızların hakimiyetinde. Electrolux’ü de bünyesine katarak artık AEG Electrolux olarak anılan markanın derin dondurucularını almadan önce yaşadığınız yerdeki servis ağını araştırmanızda fayda var.

BENZER İÇERİK:  En Kaliteli ve Uzun Ömürlü Tablet’i Seçmek İçin 5 Aşama
Menüye geri dön ↑

HOTPOINT ARISTON

Özellikle çekmeceli derin dondurucuları tercih edilen Hotpoint Ariston’un tasarımı ve görüntüsü kibar olsada aşırı sesli çalışmasıyla şikayet almakta. Hotpoint İngiliz, Ariston ise İtalyan markası. Hotpoint Ariston ise anlaşıldığı üzere ortak üretim markasıdır. Hotpoint Ariston derin dondurucular, sesli çalışması dışında soğutmasından ve teknolojisinden yana bir şikayetle karşılaşmadığımız bir markadır. Derin dondurucuların fiyatı, diğer markalara oranla makul seviyelerde. Kirada oturuyorsanız ve belli süreliğine idare etsin ilerde kendi evime göre bir model alırım diye düşünüyorsanız Ariston derin donduruculardan memnun kalacaksınız.

Efendim eniyiveuygun.com ekibinin sizler için araştırdığı “Derin Dondurucu Markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Derin dondurucu seçiminde zevkinize göre sandıklı ya da çekmeceli modelleri tercih ederken başkalarının aklınızı çelmesine izin vermeyin. İki derin dondurucu tipinin de müdavimleri çok fazla çünkü. Ancak sessiz çalışma olayına oldukça dikkat edin zira sessiz bir evde sesli çalışan derin dondurucunun seni sinir bozucu bir hal alabilir… Keyifli Alışverişler…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada