Yaz Sıcaklarına Karşı Şık Bilinen 5 Unisex Fötr Şapka Markası İncelemesi

Şapkasız çıkmayanlardan mısınız? Temel vazifesi başımızı güneşten korumak olan şapkalar, hem kadın hem de erkekler için enfes aksesuarlardan olmuştur ve bana göre tarzın son noktasıdır. Aynı zamanda ciddi espri konusu da olabilecek şapkaların ne yalan söyleyelim yakışana ciddi yakışıyor. Yazın kullanılabilecek en tarz şapkalar ise şüphesiz fötr şapkalardır. Tarz olduğu kadar marjinal olan fötr şapkaların Türkiye’de yayılmasında şüphesiz Süleyman Demirel’in katkısı büyüktür. “Kim Milyoner Olmak İster” yarışma programına da soru olmuş fötr şapkanın anlamı ise keçe demektir.

Takmanın bir sanat olduğu şapkalar, Türk devrimiyle hayatımıza girdiyse de Yahudilerde dini semboldür. Uygarlığın sembolü olan şapkalar, Türk devrimleri neticesinde şapkayla tanışan Türk halkının şapkaya bir Fransızlar kadar uyum sağladığını söylemeyiz ama yakışana da cidden yakışıyor hani.

Fötr şapka denince gözümde Kemal Sunal’ın “Kibar Feyzo” filminde ağayla girdiği o meşhur sahne gelir. “Lengeli fötr şapkadır ağam” dediği sahne. O zamanlar zenginlik göstergesiymiş demek ki Almanya’dan gelenler fötr şapkayla gelirlerdi.

Eskisi kadar olmasa da hala dikkat çeken fötr şapkalar, yazın sıcaklardan koruyarak kombininizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bir çok renkte karşımıza çıkan fötr şapkalarda en çok tercih edilen renk ise siyah, beyaz ve gri tonlarda olanlardır.

Hadi şimdi gelin hep birlikte sizin için kaleme aldığımız Yaz Sıcaklarına Karşı Şık Bilinen 5 Unisex Fötr Şapka Markası yazımıza geçelim…

BORSALINO

1

Ünlü İtalyan şapka markası olan Borsalino, Türkiye’de şapka devriminden sonra tanınmış markalardandır. Şuan Beymen mağazaları tarafından satışa sunulan Borsalino, şapkanın babası diyebiliriz. Oldukça kaliteli olan markanın fötr şapkaları da kendini belli edecek türdendir. Kadın ve erkek için de fötr şapkası bulunan markanın, fiyatları şapka için biraz fazla gibi gelse de kaliteden vazgeçemeyenlerin tercihi olmaktadır. Şapkalarında canlı renklere yer vermeyen Borsalino, beyaz, bej ve siyah gibi klasik renklerde çalışmaktadır. Sizde iyi bir fötr şapka almak istiyor ve herkes tarafından fark edilmek istiyorsanız önereceğimiz tek marka Borsalino olacaktır.

BENZER İÇERİK:  Arkadaşa Alınacak En İyi Hediyeyi Nasıl Belirlersiniz?
Menüye geri dön ↑

MARC JACOBS

marc jacobs

Doğuştan yetenekli diyebileceğimiz Marc Jacobs, 1981 yılında New York’ta moda dünyasına adım atmıştır. Louis Vitton’a sanat direktörlüğü yapan Marc Jacobs’un Amerika’da başlayan hikayesi bugün tüm dünyada moda otoriterleri tarafından beğenilmektedir. Sert ve Retro tarzda olan Marc Jacobs tarzı dönem dönem vintage çizgilere yer vererek oldukça beğeni kazanmıştır. Modaya damgasını vuran marka, şapka konusunda da oldukça başarılıdır. Holywood yıldızlarının da tercihi olan Marc Jacobs fötr şapkalarla rengarenk tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

ETRO

etro

1968 yılında kurulan Etro, parfümden çantaya, gravattan çeşitli aksesuarlara kadar zenin ürün çeşidi olan kaliteli markaların arasında yer alır. Şapkalarda ve özellikle fötr şapkalarda diğer markaların aksine zengin ürün çeşidi bulunan Etro’da yazlık ve kışlık fötr şapka çeşitleri de bulmanız mümkün. Tarzınıza tarz katmak istiyorsanız Etro fötr şapkalardan ve özellikle yaz mevsimi için düşünüyorsanız hasır fötr şapkalardan bi tane edinmenizi tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

GÜZEL ŞAPKA

Şapka ve aksesuar üretmek amaçlı kurulan Güzel Şapka, Türk sermayeli kurulan firmadır. 1942 yılında kurulan Güzel Şapka, satışlarını kapalı çarşıdaki mağazası ve internet sitesi aracılığıyla yapmaktadır. Çok bilinen bir marka olmasa da şapka diyince bakmanız gereken markaların başında yer alır. Öyle ki Türkiye dışında Vietnam, Endonezya, Hindistan ve Çin gibi ülkelere de şapka ihracatını yapmaktadır. Klasik renklerde olduğu gibi farklı renklerde de zengin fötr şapka modeli bulacağınız Güzel Şapka, fötr şapka arayanlar için iyi bir alternatif olabilecek markalardandır.

Menüye geri dön ↑

DEFACTO

Hepimizin bildiği ve hemen hemen her ilde mağazası bulunan DeFacto’nun hikayesi yakın geçmişe dayanır. 2003 yılında kurulan markanın bu kadar kısa sürede bu kadar hızlı büyümesi başarısının en büyük göstergesi olmaktadır. Uygun fiyatlı ürünler bulunabilen DeFacto’da modayı yakından takip edebilirsiniz. Tasarım ofisinin Barcelona’da bulunduğu DeFacto, modanın ritmini de yakından takip etmektedir. Kalitesi konusunda çok da başarılı olmasa da uygun fiyatlarıyla müşterilerinin beğenisini kazanmaktadır. Neredeyse bir paket sigara parasına alabileceğiniz DeFacto fötr şapkalarla modadan uzak kalmayın.

BENZER İÇERİK:  İyi Ve Şık Bilinen 8 Bileklik Modeli İncelemesi

Sizin için hazırladığımız “Yaz Sıcaklarına Karşı Şık Bilinen 5 Unisex Fötr Şapka Markası yazımızın sonuna geldik. Kasıp kavuran yaz sıcaklarına karşı şapkasız çıkmam diyenlerdenseniz listemizdeki markalara bakmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada