Yaz Gecesi İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Kadın Parfümü incelemesi

Girdiğiniz ortamlarda etkileyici bir hava yaratmak istiyorsanız, parfümler bunun için bire birdir. Hele uzun süre değiştirmediğiniz bir koku, artık sizinle özdeşleşecektir ve imzanız haline gelecektir. Kokuyu duyan herkes sizin geldiğinizi anlayacak ki bu harika bir koşullanma örneğidir. Girdiğiniz ortamlarda sizi fark etmeyecek insanların, kokunuzla birlikte dönüp bakmamaları içten bile değil. Ayrıca koku ile duygular arasında çok yoğun bir bağ vardır ki bu bağ kokudan hareketle bazı anları unutmamanızı ve hatta o kokuyu duyunca o zaman dilimine gitmenizi sağlar.

ÖNEMLİ NOT: Parfümler, kozmetik başlığı altına giren ürünlerdir ve bilinen markalarının benzerleri, aynı isim ve şişe tasarımıyla çok daha ucuza satılabilir. İhracat fazlası diye pazarlanan bu ürünlerin nerdeyse hepsinde Sağlık Bakanlığı tarafından “tehlikeli ve kanserojen” olduğu açıklanmış pek çok içerik vardır. Bu ürünlerin kullanılması bu yüzden sağlığa zararlıdır. Kaliteli içeriklerin üretimi de, tedariği de nispeten zor ve pahalı olduğundan, kaliteli içeriklerden oluşan parfümler daha pahalı olabilir. Bunlardan bir tane edinip azar azar, önemli günlerde sürersek uzun zaman kullanabiliriz ve kullanım başı maliyetini hesapladığımızda o kadar da pahalıya gelmediği anlaşılacaktır. Yani aman dikkat; tasarruf edeceğiz diye sağlımızdan olup daha büyük kayıplar vermeyelim. Bilinçli seçimler yapalım.

Parfüm seçiminde ilk önemli noktamız ten uyumudur. Aynı karşı cinsle olan uyum gibi, kokuyla anlaşabilmeniz ve uzun yıllar kullanabilmeniz, parfümün teninize yakışmasıyla alakalıdır. Başkasında harika duran bir koku belki de size hiç gitmeyecek. Bu açıdan denemeden parfüm alma hatasına sakın düşmeyin deriz.

Parfüm seçiminde diğer önemli nokta ise mevsimdir. Yaz ve kış farklılaşan kokularda kış aylarında baharat, oryantal ve odunsu kokular tercih edilirken, yaz ayları için daha fresh, hafif ve çiçeksi kokular tercih edilmelidir. Ancak parfüm seçimini sadece mevsime göre yapmak da çok da doğru sonuçlar almanızı sağlamayacaktır. Gece ve gündüz için de değişen kokularda gündüz kokuları daha sade ve net olmakla birlikte gece kokuları nispeten daha ağır, etkileyici ve romantik olmalıdır. Bazı romantik kokular vardır ki iş görüşmesine giderken kesinlikle kullanılmaması gereken parfümlerdir.

BENZER İÇERİK:  Bayanlar için iyi ve işe yarar bilinen 5 yüz kremi incelemesi

Yaz geceleri için parfüm seçimini içinde çiçek notaları bulunan ve amberle zenginleştirilen kokular fazla güzel olacaktır. Yaz geceleri için çiçek kokusundan biraz daha ağır kokular bile tercih edilebilir. Etkileyici ve karakteristik bir yaz gecesi kokusu, bulunduğunuz ortamda fark edilmenizi ve insanları etkilemenizi sağlar. Yaz gecesi için gittiğiniz bir davette görüntünüz muhteşem olsa bile, çok çirkin ya da yaza uygun olmayan bir parfüm kullandığınızda karşı taraf için şansınız yok denecek kadar azdır.

Parfüm yazılarında es geçemiycem bir konu var ki bu da notalar. Önceki parfüm yazılarımızı okuyanlar bilirler: üst nota ilk 15 dakikalık zaman dilimini kapsayan ve parfümün açılışını yaptığı kokudur. Orta ya da kalp notası diyeceğimiz 2-3 saatlik süreyi kapsar ve asıl parfümün karakterisliğini ve kalıcılığını belirleyen ise alt nota olan son bölümdür.

Seçtiğiniz koku, güzel kokmanın ötesinde karşı tarafa tarzınızı, ruh halinizi ve hatta karakterinizi yansıtacak kilit nokta gibidir.

Hadi gelin şimdi hep birlikte yaz geceleri için büyüleyici bir hava katmak isteyen kadınlar için hazırladığımız “Yaz Gecesi İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Kadın Parfümü” yazımıza geçelim…

CHANEL COCO MADEMOISELLE

Chanel’in baş döndüren kokusu Mademosille ile başlıyoruz. Parfüm piyasasının en sözü geçer ve ikonikleşmiş markası Chanel’in romantik ve zarif kokusu Mademoiselle, içinde Türk güllerini barındıran oldukça etkileyici bir gece kokusudur. Kadınsı ve sofistike bir hava için Mademoiselle, mutlaka denenmesi gereken kokulardan. turunçgil ve odunsu kokuların yoğunlukta olduğu Mademoiselle’in tepe notasını portakal, mandalina, portakal çiçeği ve bargamot oluştururken kalp notasını yasemin, Türk gülü ve ylang ylang; alt notasını ise paçuli, misk, tonka fasülyesi ve vetiver oluşturmaktadır. Gece girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek istiyorsanız Chanel Coco Mademoiselle bunu gerçekleştirecektir.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve işe yarar bilinen 5 göz çevresi bakım kremi modeli incelemesi
Menüye geri dön ↑

YVES SAINT LAURENT BLACK OPIUM

İçinde şeker notaları olan ancak biraz ağır diyeceğimiz parfümlerden Yves Saint Laurent Black Opium, 2014 yılında piyasaya sürülen bir parfümdür. Black Opium, tam anlamıyla bir özel gece parfümüdür. Üst notasını pembe biber, portakal çiçeği ve armut oluşturur. Orta notasını kahve ve yasemin oluştururken kahvenin yoğunluğu yaseminin yumuşaklığı ile nötrlenir. Alt notasını ise sedir, paçuli ve vanilya oluşturmaktadır. Black Opium ile ilgili yorumlara baktığımızda kokuya aşık olanlar da var hiç beğenmeyenler de… Bu açıdan mutlaka denemeniz gereken bir parfüm diyebiliriz.

Menüye geri dön ↑

MISS DIOR CHERIE

Dior’un biraz ağır bulunsa da yaz gecesine çok yakışacak etkileyici kokusudur. Miss Dior Cherie, Dior’un kendisi tarafından yaratılan eski kokulardandır. Parfümün üst notasını sicilya mandalinası, kan portakalı ve bergamot; orta notasında yasemin ve tunus portakalı bulunmakla birlikte kokunun karekterini paçuli oluşturuyor. Parfümün yüzü ise Natalie Portman olmuştur. Kalıcılık konusunda ise tam puan alacak parfümlerin arasındadır. Yaz geceleri için zarif bayanların zarifliğine imzasını atacak Miss Dior Cherie, kullanılası bir parfümdür.

Menüye geri dön ↑

THIERRY MUGLER ANGEL

Klasikleşmiş bir koku olan ve beğeni kazanan Thierry Mugler, 1992 yılında Angel’i yaratarak parfüm piyasasına girmiştir. O yıllardan beri halen beğenilen ve vazgeçilmeyen Angel’in şişesi de yıldız olarak tasarlanmış. Yaz gecesi için katılacağınız özel bir davette Angel’la adeta ben burdayım diyecek ve bakışları üzerinizde toplayacaksınız. Parfümün üst notasında kavun, hindistancevizi, portakal, bergamot ve yasemin bulunur. Orta notasında bal, kayısı, ahududu, erik, orkide ve şeftali bulunurken alt notasını amber, paçuli, misk, vanilya, karamel ve çikolata oluşturur.

Menüye geri dön ↑

BVLGARI JASMIN NOIR

2008 yılında piyasaya çıkmış ve odunsu çiçek koku karışımı olan Jasmin Noir, gece kullanacağınız özel parfümlerdendir. Enfes Jasmin Noir ile yaz gecelerinde katılacağınız davetlerde baş döndürü bir etki yaratırsınız. Gardenya, yasemin, badem, hint baklası ve meyan kökü aramolarından oluşan Jasmin Noir, erkekler tarafından oldukça beğenilen parfümler arasındadır.

BENZER İÇERİK:  Hızlı Kaslandırdığı bilinen 5 Glutamin Markası İncelemesi

Sizin için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Sizin de yaz gecesi için tavsiye edeceğiniz başka parfümler varsa, altına yorum olarak bırakabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada