Uygun ve de İyi Bilinen 5 Tost Makinesi Markası

Tost bildiklerim diye söze başlayarak iğrenç bi giriş yapmak da varmış kaderde. Ama tost dendiğinde aklıma gelen ilk cümlenin bu olması benim değil kaderimin suçu olduğunu düşünüyorum. Dost bildiklerimizin yaşattığı acı tecrübeleri belki başka yazımızda konuşuruz. Biz şimdi tost makinelerine hızlı bir geçiş yapalım ve sizin için araştırdığımız tost makineleri araştırmamıza geçelim.

Çift kaşarlı ya da karışık bir tosta kim hayır diyebilir. Sıkı diyet yapanların bile hayır diyemeyeceği sıcacık bir tost, alınan tüm kalorilere değer lezzette… Tost makinesi faal bir mutfağın demirbaşıdır. hele okul çağında çocuğunuz varsa ya da öğrenci evinde yaşıyorsanız durum sizin için daha hayati önem taşımakta. Çocukluğumuzda ocakta kullanılan basit tost makineleri vardı. Zamanla alım gücü ve elektrikli tost makineleri sayısı arttı, seçim yapmak zorlaştı.

Efendim eskiden sırf tost makinesi değil ne alırsanız alın seçmek çok kolaydı. Çünkü piyasadaki marka ve model sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi. Şimdi öyle mi? Bi ürün almak için ortaya çıkıyoruz, araştırmaya başlıyoruz, araştırdıkça kafalar karışıyor. Özellikler ve fiyatlar farklılaşıyor. Bu durumda bize düşen ihtiyaçlarımızı belirleyip en mantıklı olan seçmek. Piyasada çok farklı markada teknik özellikte ve fiyatta tost makinesi bulmak mümkün. Aliminyum, demirdöküm ve ocak üstü tost makinelerinin arasında size hangisi uygunsa o yönde bir seçim yaparsınız. Teflonlardan uzak durun. Teflon aşınacağından sağlığa zararlıdır. Seramiklere gelince teflon kadar zararlı olmadığı ancak kullandıkça kararma yaptığı alınan haberler arasında. Geriye dökümler kalıyor. Dökümler daha sağlıklı daha kalitelidir ancak hem ağırlık, hem geç ısınma yönünden biraz düşündürebilirler.

Seçtiğiniz makinenin malzemesi ne olursa olsun, çıkarılabilen plaklar öncelikli dikkat etmeniz gereken hususlardan. Evde kaç kişi yaşadığınız da alacağınız tost makinesini belirleyicisi olacaktır.

Hadi gelin şimdi  “Uygun ve de İyi Bilinen 5 Tost Makinesi Markası” yazımıza geçelim.

KORKMAZ

MAG_4565809

Korkmaz markası belki bi çoğumuzun tercih etmediği ya da ilk akla gelen markalardan değildir. Ancak gariptir tost makinesi deyince ilk tercih edilen markalardan. 1972 yılında Türk sermayeli kurulan Korkmaz, kurulduğu günden bu yana kullanıcılarının duyduğu memnuniyet ve güvenle piyasadaki yerini üst sıralara çıkarıyor. Ezber bilgi olarak Tefal, Arçelik gibi markalara yönelenlerin aksine araştırma yapanların Korkmaz tost makinesinde karar kıldıklarını görüyoruz. Özellikle granit tost makinesi kullanıcılarının hem sağlık hem kullanım kolaylığı yönünden oldukça memnun oldukları Korkmaz granit tost makinesini bizde şiddetle tavsiye ediyoruz. Ayrıca geniş renk seçenekleriyle tarzınızı tost makinesinde de gösterebilirsiniz…

Menüye geri dön ↑

KENWOOD

27042_Kenwood-HG400-Gumus-Tost-Makinesi_000_1403702556

Bir İngiliz markası olan ve İngiliz mutfaklarında sıkça kullanılan Kenwood, özellikle tost makinesinde ciddi talep gören ve memnun kalınan tost makinesidir. 1947 yılında sektöre tost makinesiyle giriş yapan Kenwood, takdir edersiniz ki tüm enerjisini daha iyi tost makinesi geliştirmek için kullanmaktadır. 2000’li yıllarda Delonghi markası çatısı altına giren Kenwood, bu tarihten itibaren daha hızlı büyüme ve yaygınlaşması ile neredeyse tüm dünyaya yayılan uluslararası bir marka olmuştur. Kenwood, tost makinesi almadan önce bakmanızı tavsiye edeceğimiz markalardandır.

Menüye geri dön ↑

ERA

evidea-mutfak1-KFC010-001_2

Marka olarak çok duymadığımız Era, sadece tost makinesi, ızgara, elektrikli pişirici, barbekü, tekli pişirme ocakları ile kullanıcılarının memnun kaldığı ve tavsiye ettiği markalardandır. 2000 yılında piyasaya giren Era, üretim faaliyetlerini sadece elektrikli pişirme gereçleri üzerine yaptıklarından en iyisini üretmeyi ve satış sonrası müşteri memnuniyetine odaklı anlayış benimsemişlerdir. Marka takıntınız yoksa Era tost makinesini tercih ederek hem tost hem de ızgara özelliği olan tost makinesiyle ev ahalisine leziz yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

TEFAL

Ünlü Fransız Tefal, piyasaya 1954 yılında yapışmaz tava üretimiyle giriş yapan dünyaca saygınlığı olan markadır. Tefal’in Türkiye piyasasına girdiği yıllardaki şaşalı döneminin bittiğini düşünüyorum. Evet hala Tefal’den vazgeçemeyenlerin sayısı oldukça fazla ancak ayrıntılı araştırma yaparak alışveriş yapanların Tefal’de karar kıldıklarını sanmıyorum. Kişisel alışverişlerimde çok da tercih etmediğim bir markadır Tefal. Bana göre kaliteli marka tek üründe uzmanlaşacak. Hem tencere tava, hem ütü, hem tartı, hem de tost makinesi çıkaran bir marka ne kadar kaliteli olursa olsun bende yarattığı algı olumsuz yönde olacaktır. Tefal’e o kadar para vererek tost makinesinden gayrı reklam ve markaya da para verdiğinizi unutmayın ve marka takıntılı alışverişden kurtulun.

Menüye geri dön ↑

TAŞHAN

Elektrikler kesildiğinde bile sizi tosttan mahrum bırakmayacak kutsal tost makinesi olmakla birlikte üzerimizde çok hakkı geçen tost makinesidir. İlkokul yıllarımızda tanıştığımız ve yeri hep ayrı olan ocak üstü taşhan tost makinesinin sadık kullanıcı kitlesi halen mevcuttur. Basit bir tost makinesi arıyorsanz ve tost makinesinden beklentiniz sadece tost ise Taşhan tost makinesini kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Sizin için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Bu yazımızda ezber bozan markalara yer vererek tost makinesinde bilinen markaların aksine çok daha kaliteli markalardan haberdar olmanızı istedik.  Keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada