Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Bilinen 5 Ot Biçme Makinesi Markası İncelemesi

Bahçeli evde oturan şanslılardansanız size güzel bi haberimiz var. Bahçelerinizin de en az evleriniz kadar bakımlı olması için uzayan otları ve çimleri zamanınde biçmenize yarayacak makineler konusunda enfes bir yazı hazırladık. Sizde bahçenizin filmlerdeki gibi yemyeşil ve bakımlı olmasını istiyorsanız bunun yolu bakım, sulama ve biçmekten geçiyor. Elinizin altında olacak bir ot biçme makinesi sayesinde bu işi bahçivana gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Bir ot biçme makinesi almaya karar verdiniz ancak piyasada o kadar fazla marka ve model var ki hangisini seçeceğinize karar veremediniz. Bu noktada hemen hangi özellikte bir makineye ihtiyacınız olduğunu konuşalım. Bahçenizin büyüklüğü nedir? Uzatma kablosuyla her alana yetişebiliyorsanız elektrikli makinelere bakabilirsiniz ancak bahçenizin büyüklüğüne uzatma kabloları yetişmeyecekse size kesinlikle benzinli ot biçme makinesi tavsiye ederiz. Bununla birlikte makinenin gücü, hacmi ve motoru da yine dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Elektrikli ve benzinliden başka bir de misinalı kesme makineleri vardır ki bu daha çok kenar kesme makineleri olarak adlandırılırlar. Kenar kesme makineleri de bence olmazsa olmaz ancak tek başına yeterli bir makine değildir. Yani öncelikli olarak benzinli ya da elektrikli makinelerden birini seçecekseniz ikinci olarak da kenar kesme makinelerini düşüneceksiniz. Kenar kesme makinesi olmadan da olur ancak normal ot biçme makineleri duvar kenarlarını tam olarak biçemez. Bu da titiz insanları rahatsız etmeye yeter de artar bile. Bu açıdan ot biçme makinesiyle biçtikten sonra kalan kısımları kenar kesme makinesiyle biçmeniz çok daha muntazam bir iş çıkarmanızı sağlayacaktır. Misinalı ot biçme makinesi alırken, misinasını kendi saran modeller çok daha kullanışlı olacaktır. Aksi halde taş parçasına değen misina kopacağından misinayı sizin takmanız gerekecektir.

Sizde bakımlı ve filmlerdeki evleri andıran bahçeye sahip olmak istiyorsanız başta çimlerin bakımını ve biçimini düzenli yapmalısınız. Bahçenizin vahşi doğa görüntüsünde olmasını istemiyorsanız ve çiçeklerle süslemek istiyorsanız belli aralıklarla çimlerinizi ve otlarınızı biçmekten başka çare görünmüyor. Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız “Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Bilinen 5 Ot Biçme Makinesi Markası İncelemesi” yazımıza geçelim…

HUSQVARNA

husq-r152sv-0d4a6

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim diyenlerdenseniz Husqvarna tam size göre. İsveç markası olan Husqvarna’nın hikayesi 400 yıl önceye dayanır. İsveç Kralı’nın emriyle kurulan Husqvarna, ilk olarak tüfek fabrikası olarak kurulmuştur. Halen aynı fabrikada üretim yapan marka hakkaten alanının en iyilerindendir. İlk ot biçme makinesini 1919 yılında üreten Husqvarna, en iyi olmasının sebebini bi anlamda açıklıyor da… Husqvarna, bahçenizin güzelliğine güzellik katacak yem yeşil çimlerinizi mükemmel biçimde biçerek bahçenizde harika zamanlar geçirmenizi sağlayacaktır. Bahçenizin büyüklüğüne göre farklı ot biçme makinesi bulunan Husqvarna’da keyfinize düşkünseniz Rider’lar  bizim favorimiz. Çok daha farklı çeşitleri bulunan Husqvarna’dan bahçenizin özelliklerini anlatarak satın alma rehberi hizmeti de alabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

BOSCH

653716

Beyaz eşya sektörünün dev markalarından olan Bosch, girdiği her alanda kalitesini ispatlamış bir markadır. Ot biçme makinelerinde en çok tercih edilen markalardan olan Bosch’un bahçeniz için ideal çeşidi mutlaka bulunmaktadır. Tasarımının da bir harika olduğu Bosch’un ot biçme makineleri eniyiveuygun.com’un favorileri arasındadır. Güçlü motoru sayesinde çimlerinizi ve otlarınızı koparmadan biçecek, bu ise daha sağlıklı ve bakımlı bir görüntü sağlayacaktır. Alacağınız ot biçme makinesinin eğer bıçakları keskin olmazsa çimleri kopararak biçecek bahçenizdeki çimenler beyaz beyaz görünecektir. Motor gücü ve teknik özelliklerinin oldukça iyi olduğu Bosch, aynı zamanda sürüş kolaylığı ve ergonomik yapısıyla da çim biçme işini stres atma kaynağına dönüştürecektir. Ayrıca bir çok satış noktasında kenar kesme makinesi de hediye edilmektedir.

Menüye geri dön ↑

HONDA

Honda-HRG465SD-850x850

Araba ve motosiklerlerinden tanıdığımız Honda, güçlü motorlarıyla kalitesini herkesin bildiği markaların arasındadır. Ot biçme makinelerinde aradığınız kaliteli ve sorunsuz kullanım ise Honda, tereddütsüz alınabilir. Bahçe büyüklüğünüze göre bir modelini bulacağınız Honda, büyük ölçekli okul bahçeleri için de tercih edilen markalardandır. Ot biçme makinesini itmekte zorlananlar için kendinden yürür makine de üreten Honda, alanında gelişmeleri yakından takip ederek teknolojisini ilerletmektedir. İpli olarak çalışan ve 5 kademede ot ve çimleri kesen Honda, hız ayarlamasını da yapmaktadır. Sepet hacminin de oldukça büyük olduğu Honda ot biçme makineleri bu anlamda size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Menüye geri dön ↑

HYUNDAI

Araba markası olarak bildiğimiz Hyundai, Güney Kore markasıdır. Ot biçme makinelerinde saygın yere sahip olan Hyundai, güçlü motoru sayesinde sıkıntı çıkarmadan uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlar. Ayrıca yedek parça bulma sıkıntısı yaşatmayan markanın neredeyse her ilde servisi bulunmaktadır. Elektrikli çalışan modelleri en çok tutulan model olmakla birlikte bahçesi küçük ölçekli olanlar için tavsiye edilmektedir. Katlanır sapı sayesinde daha pratik saklayacağınız Hyundai, ürünlerine 2 yıllık garanti vermekle birlikte benzinli modelleri de büyük bahçeler için ciddi talep görmektedir. Tasarımının a oldukça şık olduğu Hyundai ot biçme makineleri, bakmanızı tavsiye edeceğimiz markalardandır.

Menüye geri dön ↑

EINHELL

Listemizin son sırasında kaliteli ancak daha uygun ot biçme makinesi arayanlar için özel bir markaya yer verdik. Einhell, kullanıcılarından olumlu yorumlar alan ve fiyatı diğer marakalara göre çok daha uygun olan alternatif bir markadır. 2 yıl garanti kapsamında olan Einhell, güçlü motoru ve ergonomik tutuşuyla ot ve çimlerinizi rahatlıkla biçmenizi sağlayacak türden bir makinedir. Ortalama 3 kademe kesme ayarı bulunan Einhell’in elektrikli, benzinli ve kenar kesme makineleri bulunmaktadır. Alman markası olan Einhell, 1964 yılında kurulmuş olup, her ayrıntısında Alman kalitesini hissedeceğiniz ürünler üretmektedir. Darbelere de dayanıklı olan Einhell, eviniz için güvenle alacağınız markalardandır.

Ot biçme makinesi alacaklar için hazırladığımız Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Bilinen 5 Ot Biçme Makinesi Markası yazımızın sonuna geldik. Son olarak belki de ot biçme makinelerinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yedek parça konusudur. Bazı markalarda yedek parça bulmak ciddi sıkıntı ve hatta imkansız gibi olmaktadır. Yedek parça bulamadığınız bir ot biçme makinesi ise hiçbir işe yaramayan makineden başka bir şey değildir. Keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.