Uygun Fiyatlı ve Dürüst bilinen 5 Seyahat Acentasının incelemesi

Seyahat sektörü Türkiye’de son yıllarda oldukça popüler. Eskiden tatile gitmenin lüks olduğunu düşünen Türk vatandaşı şimdi olaya bir ihtiyaç gözüyle bakıyor ve bütçesine göre erken rezervasyon fırsatlarını da kullanarak tatile gitmeyi alışkanlık haline getiriyor. İşte bu noktada başvuracağımız birincil kaynak seyahat acentaları. Bi nevi aracılık yapan acentalar sizinle oteller arasında iletişimi sağlıyor ve seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. Geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak sizi yönlendiriyor, tatilinizi kusursuz planlamanıza yardımcı oluyorlar ve böylelikle hem zamandan hem paradan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Acentalar önceden denetlemediği otelleri tavsiye ettikleri zaman sıkıntılar başlıyor. Tam bir hayal kırıklığı olan tatil, israf olan para ve daha da önemlisi israf olan zaman… Seyahat acentalarından %100 memnuniyet ya da %100 memnuniyetsizlik söz konusu değil. Acentalar aracılığıyla otelleri elediğinizde elinizde kalan otelleri farklı kaynaklardan da incelemenizi tavsiye ederiz.Seyahat acentalarının amacı kâr elde etmektir. Dolayısıyla size otelde her gün makarna çıkar ya da odaları çok küçüktür ya da temizliği ve personel kalitesi iyi değildir gibi cümleler kullanmazlar.

Bizde bu yazımızda seyahat acentalarını inceleyerek size fikir sunmayı istedik. Ancak unutmamak gerekir ki acentaları araştırırken tek yönlü değil birçok yönden araştırmak lazım. Acentalarla ilgili yazılmış şikayetlere varana kadar bakmalı, en az bi Kayserili kadar uyanık olacaksınız ve bir çok koldan araştırma yapacaksınız.

ETS TUR

ets

ETS Tur, Ersoy Turistik Servisleri A.Ş. markasıdır. 1991 yılında İstanbul Kadıköy’de Alman Lisesi mezunu ikiz kardeşler Murat ve Mehmet Ersoy tarafından kurulmuş, bünyesinde Voyage Hotels, Atlas Global, Jetset, Maxx Royal, Didimtur ve Ucuzabilet markalarını toplayan Türkiye’nin önde gelen şirketlerindendir. Ayrıca 2015 yılında Capital dergisi tarafından “En beğenilen Truzim Şirketi” ödülünü almıştır. Acenta seçerken güven bizim için çok önemli. Markanın Ets Tur gibi çok köklü olması bize güven verecektir ama hatırlatmakta fayda var Ets Tur’la tatile gidip şikayet edenlerin sayısı da az değil. Müşteri memnuniyeti oldukça önemseyen firma “Koşulsuz müşteri ve çalışan memnuniyeti felsefesini benimsemiş, sektör lideri ve itibarlı tanınmış bir marka olmak.” vizyonunu benimsemiş marka “Haklı Misafir Mesajı” uygulamasıyla tatil sonrasında dilek, şikayet ve önerilerinizi alıyorlar.

Kültür, yurtdışı ve kişiye özel turlarla sağladığı otel, uçak, gemi hizmetleriyle Türkiye’de 60, yurtdışında 40 ajansı kapsayan tur paketleriyle turizm sektörünün en nüfuslu acentasıdır.
Burcu Esmersoy’un reklamlarında oynadığı Ets Tur, listemizin 1. sırasında yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

Menüye geri dön ↑

TATİL SEPETİ

TATİL SEPETİ
2004 yılında kurulup internet üzerinden tur pazarlayan Tatil Sepeti’nin kurucuları lise arkadaşları Suat Gücel, Kaan Karayal ve Derya Özyuvalı. Galatasaray Lisesi mezunu bu 3 genç başlarda Uludağ’a ve Bodrum’a tur düzenlerken işlerini büyütmüşler ve bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen en büyük turizm portalı olmuşlardır.

İnternetten tatil satmak elbette kolay bir iş değildir. Önce güven oluşturmanız lazım. Eee güvende yaptığınız çalışmalar neticesinde gelişir. Tatil Sepeti’nin güvenerek çalıştığı 12 acenta ile -ki bunlardan biri yurtdışı bağlantılarını da yaptıkları Expedia firmasıdır.- size eşsiz tatil fırsatı sunacaklardır.

Menüye geri dön ↑

ANI TUR

662-ani-tour-578x0

1985 yılında Veli Çilsal tarafından kurulan Anı tur, yurtiçi ve yurtdışı turlarında en çok tercih edilen ve güvenilir firmalar arasındadır. Müşterilerine en uygun fiyat garantisi vererek kaliteyi en uygun fiyatta sizlere sunuyor. Eğer rezervasyon yaptığınız tarihte aynı koşullarda aynı otelde aynı oda tipinde yani birebir aldığınız tatili Türkiye sınırlarında daha ucuza bulduğunuzda aradaki fiyat farkının 2 katını tarafınıza iade ediyorlar. Türkiye genelinde 400’ü aşkın acentesiyle kaliteli tatil, yüksek müşteri memnuniyetiyle sunuluyor.

Menüye geri dön ↑

JOLLY TUR

1986 yılında “Her Noktası Mutluluktur.” sloganıyla Sinan Vardar tarafından İstanbul Şişli merkezli kurulan Jolly Tur, bugün 600’ü geçen satış noktasıyla ve kalite hizmet anlayışıyla Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerindendir. Zaten turizm sektörü hizmet sektörünün bir parçası olduğundan hizmet satmaları gerekiyor. Bu da müşteri memnuniyetini ilke edinmeyen şirketlerin sürdürülebilir büyümeyi sadece rüyalarında görmelerine sebepti. Kuruluş yılları 1986 olan bir şirketin 2016 yılına büyüyerek gelmesi müşteri memnuniyetini önemsediklerinin en büyük göstergesidir. Uluslararası ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi ve ISO 9001 Kalite Yönetimi sertifikaları ile başarısını tescilleyen Jolly Tur, yurtiçi ve yurtdışı turlarında öncelikli tercih edeceğiniz tur acentelerinden biridir.

Menüye geri dön ↑

SETUR

Turizm sektöründe yer alan bir Koç Holding markası. Şuan Ali Koç’un yönetim kurulu başkanı olduğu şirket 1964 yılında Ankara merkezli kurulmuş olup yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da başarılar elde etmiştir. Setur, 2001 yılında hepimizin çok iyi bildiği markayı bünyesine katarak, e-ticaret faaliyetlerini yürütmektedir. 200’ü geçen acente sayısıyla ve aldığı sayısız ödülle turizm sektöründe sözü geçer firmalardandır. Ayrıca Duty Free mağazaları da Setur bünyesinde yer almaktadır. Sosyal sorumluluk projeleriyle de Türkiye’nin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayan şirket üzerinden yapacağınız tatil rezervasyonlarına güvenebilirsiniz.

seyehat acentaları incelemelerini sunarken %100 müşteri memnuniyeti diye bir durum olduğunu düşünmüyoruz. En köklü şirketten bile mağdur olanlar, tatilleri berbat olan yığınlar var. Bizden söylemesi adını duymadığınız dandik firmalarla sırf ucuz diye tatil planı yapmayın, tatil uydurmalarıyla dolandırılma haberlerini çok okuyoruz zira.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada