Uygun Fiyatlı ve de İyi Hizmeti Verdiği bilinen 5 Hava Yolu Firması İncelemesi

Uzakları yakın eden ulaşım araçlarının başında havayolları taşıtları gelir. Zamanında herkesin binemediği uçaklara bugün neredeyse otobüs biletleriyle aynı ücretlere ve hatta erken alınırsa daha uygun fiyata binebiliyoruz.

Türkiye’de farklı fiyatlarda bir çok havayolu şirketi faaliyet gösteriyor. Yurtiçi yolculuklarımızda tercih edeceğimiz havayolu şirketlerinin araştırmasını yapıp, müşteri yorumlarını okursanız olumsuz deneyim yaşamazsınız. Havayolu şirketini sadece markaya göre yapmıyoruz. Gideceğimiz yerin konumu itibariyle seferi bulunan şirketler arasından, kimimiz aldığımız hizmet kalitesine göre kimimiz fiyatına göre seçim yaparız. Kimi zaman yolculuktan mutlu ayrılırken kimimiz talihsiz olaylar yaşayıp içimizden küfrederek ve bu şirkete bi daha binmeyeceğim diye kendimize söz vererek ayrılırız.

Havayollarından bahsedip Vecihi Hürkuş’u atlamak olur mu? Türkiye’nin ilk uçak tasarımcısı, üreticisi Vecihi Hürkuş’un hikayesi beni çok etkilemiştir. 1896 yılında İstanbul’da doğan, I. Dünya Savaşı’na katılan, yaralanınca İstanbul’a dönüp Teyyare Mektebi’nden pilot olarak mezun olan Vecihi Hürkuş, tekrar I. Dünya Savaşı’na gidip Ruslara karşı başarılı bombardıman uçuşları yapmış ve Rus Uçağı düşürmüştür. Daha sonra Ruslara esir düşen Vecihi Hürkuş, Hazar Denizi’nden yüzerek İran üzerinden kaçmayı başarmış ve tekrar 9. Harp Teyyare Bölüğü’nde görev almıştır. Kurtuluş Savaşı’na katılan Vecihi Hürkuş, burada da bir Yunan uçağı indirmiştir. Kahraman Vecihi Hürkuş’a İstiklal Madalyası haricinde 3 kez takdirname verilmiştir. Bu kahramanlıkların ardından savaş bitmiş, Vecihi Hürkuş İzmir’de ilk Türk uçağını üretmiştir. Hayat hikayesi çok fazla ilginçliklerle dolu olan Vecihi Hürkuş 1954 yılında ilk sivil havayolu şirketi Hürkuş Hava Yollarını kurmuştur, ancak anlaşılamamıştır. Türkiye Vecihi Hürkuş’a gereken desteği ve inancı gösterseydi eminiz ki bugün havacılık sektöründe çok farklı yer ve konumda bulunacaktık. Kim bilir Trkiye’nin gelişmesini istemeyenler de engel olmuş olabilirler…

Konuyu bu kadar dağıttığımız yeter, gelin şimdi hep birlikte “Uygun Fiyatlı ve de İyi Hizmeti Verdiği bilinen 5 Hava Yolu Firması İncelemesi” nı inceleyelim…

BENZER İÇERİK:  Kargonuzu güvenli ve hızlı gönderdiği bilinen 5 Kargo Firması incelemesi

TÜRK HAVA YOLLARI

THY-7378W_PR_img01_PR-0413

Listemizin1. sırasında yer alan dünyaca ünlü hava yolu şirketimiz, Türkiye prestijinin dünyaya açılan yüzü Türk Hava Yolları, tam adıyla Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı. THY’nin kalitesi herkesçe malum. Dünyanın ilk 5, Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketidir. Kaliteli hizmet, sefer sayısı itibariyle en güvenilir ve en değerli havayolu şirketi olan THY’yi biraz yakından tanıyalım. 1933 yılında “Hava Yolları Devlet İşletmesi” adıyla MSB’ye bağlı olarak 24 personelle kurulan, 1938 yılında “Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü” adıyla Ulaştırma Bakanlığına bağlanan ve nihayet 1955 yılında “Türk Hava Yolları” ismiyle başarı dolu hikayesine devam etmiştir. Kurulduğu günden bu yana her sene bir yenilikle kalitesi kalite, markasına değer katan THY, uçakların zamanında kalkışı ve en az kayıp bagajla Avrupa’da faaliyet gösteren şirketler arasında 2. oldu. İTÜ-THY Teknik Tasarım Ofisi ve İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde Türkiye’nin her alanda gelişen ve katkı sağlayan değeri olmuştur. THY’nin yazmaya kalksak ciltlere sığmayacak başarısından ve ödüllerinden bir kaçından bahsedersek Skytrax yolcu tercih ödüllerinde “ En iyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı”, “ En İyi Business Class İkramı”, “Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Şirketi” ve “ Güney Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Şirketi” ödüllerini defaatle almıştır. Ayrıca 2016 yılında Fransa’da gerçekleşecek olan UEFA EURO 2016’nın “İlk Resmi Hava Yolu Ortağı” olmuş ve UEFA ile sponsorluk imzalanmıştır. Şuan 294 yolcu uçağı ve 10 kargo uçağıyla filosundaki 304 uçakla ve 24 personelle başladığı bu yolculukta şimdi 19.341 personel sayısıyla Türkiye’nin en değerli hava yolu şirketidir. Reklamlarıyla oldukça beğenilen Türk Hava Yolları’nın nâmı Türkiye sınırlarını aşmış ve artık bir dünya markası olmuştur.

BENZER İÇERİK:  İyi Evi Bulabilmek İçin Kesinlikle Dikkat Etmeniz Gereken 8 Tüyo
Menüye geri dön ↑

ATLAS GLOBAL

atlasglobal

Atlas Global, Öger Holding bünyesinde 2001 yılında kurulmuş olup, yurt içi ve yurt dışı seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı yapmaktadır. Uçuş noktaları diğer şirketler kadar fazla olmasa da kaliteli hizmeti ve konforlu uçaklarıyla seferleri bulunan noktalarda tercih edilen hava yolu şirketidir. Yurt içinde Adana, Dalaman, Antalya, Bodrum, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Trabzon ve İzmir’e uçuşlar gerçekleştirirken, yurt dışı noktaları, Almatı, Amsterdam, Astana, Bağdat, Bişkek, Beyrut, Cidde, Doha, Düsseldorf, Erivan, Erbil, Kharkov, Kuveyt, Lefkoşe, Londra, Lviv, Mykonos, Mahackale, Medine, Necef, Pristina, Paris, Tahran, Tiflis,Süleymaniye, Stockholm, Sharjah, Zaporijya ve Zürih’e tarifeli uçuşlar gerçekleştirmektedir. Tarifeli uçuşlardan hariç grup sayısını tamamlarsanız dilediğiniz noktaya uçuş için uygun fiyata uçak kiralayabilirsiniz. Atlas Global’le ilk uçuş deneyimimi Tel-Aviv’e gerçekleştirmiştim. Tel-Aviv’e tarifeli uçağı henüz yok ama Filistin gezisi için 280 kişi toplanınca tur şirketimiz Atlas Global’den uçak kiralamışlardı. Uçuş personelinin gayet kibar ve nazik olduğu Atlas Global’in koltuk genişlikleri ve ikramlıklarıyla hepimize konforlu deneyim yaşatmışlardı.

Menüye geri dön ↑

PEGASUS

A320neo_Pegasus

Evvetttttttt, şimdi her canlının mutlaka olumsuz bir deneyim yaşadığı efsanevi hava yolu şirketi Pegasus. Adamlar herşeyi para olarak görmekten hiç utanmıyorlar. Pegasus, acemi birine koridor koltuğunu parayla satacak kadar, bagajı yük limitini az da olsa geçen teyzeden acımadan para alacak kadar, uçakta suya para alacak kadar itici (hafif kalır ama burada ancak bunu yazabiliyoruz.) bir şirkettir. Ha bi de rötarlarıyla meşhurdur ki, yolcular da yolcu haklarını iyi bilseler meydan bu kadar Pegasus’a kalmayacak ve mağduriyetler bu kadar fazla olmayacaktı. Özellikle Pegasus’la gidenlerin yolcu haklarını iyice öğrenmesini tavsiye ettikten sonra, bu olağanüstü fikirleri çıkaran kafanın kime ait olduğuna bakalım. 1990 yılında İstanbul’da kurulmuş, 2005 yılında Sabancı Ailesi tarafından satın alınmıştır. Şirketin yönetim kurulu başkanlığını Ali Sabancı, genel müdürlüğünü Sertaç Haybat yürütmektedir. Ucuz hava ulaşımını benimsemişlerse de başka şirketlerde daha ucuzu bulunmaktadır. Vikipedi’de bile kimi zaman vaktinde kalkan uçuşlar diye tanımlanmış Pegasus’un sevdiğim yanı Pegasus Plus. İyi kötü yaptığım uçuşların puanı sene sonunda bayağı birikiyor, e hiç yoktan iyi oluyor!

BENZER İÇERİK:  İyi ve kaliteli bilinen 5 seramik firması incelemesi
Menüye geri dön ↑

ANADOLU JET

Anadolu Jet, uçmayan kalmasın! sloganıyla 2008 yılında Türk Hava Yolları’nın alt markası olarak kurulmuş, oldukça sevimli bir şirkettir. Türk Hava Yollarının ikramlarının mütevazileştirilmesi ve ekonomi sınıfı maliyetlerinin bilet fiyatlarına yansıtılmasıyla Türk Hava Yollarına alternatif olmuş, fiyatları makul ve ikramlarını başka şirketler gibi satmayan ve tam bir Türk misafirperverliğini gösteren başarılı hava yolu şirketidir. Sabiha Gökçen Havaalanı’nı kullanan Anadolu Jet, İbrahim Doğan tarafından yönetilmekte. Bir çok spor klübü başta olmak üzere, 6 nokta körler derneği, LÖSEV gibi vakıflarla ve Üniversitelerle işbirliği içindedir ve sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almaktadır.

Menüye geri dön ↑

ONUR AIR

1992 yılında İstanbul merkezli kurulmuş ve ucuz bilet anlayışını benimsemiş hava yolu şirketi Onur Air, ucuza uça yolculuğu yapmak isteyenlerin tercihi olmakla birlikte 1500 personeli ve 29 uçaktan oluşan filosuyla hizmet vermektedir. İlk uçuşunu Kıbrıs Ercan Havaalanına gerçekleştiren Onur Air yurt içinde 14, yurt dışında 85 ülkeye aşkın noktaya tarifeli sefer düzenlemektedir. Kurulduğu günden bu yana 86 milyonu geçen sayıda yolcu taşımıştır. Uçak filosu çok geniş olmadığından uçuş noktalarına haftanın belirli günlerinde uçuş gerçekleştirmektedir.

Sizin için hazırlamış olduğumuz “Uygun Fiyatlı ve de İyi Hizmeti Verdiği bilinen 5 Hava Yolu Firması İncelemesi” yazımızın sonuna geldik. Umarız, hava yolları ulaşımınızda canınızı sıkan bir olayla karşılaşmadan sağ salim sevdiklerinize kavuşursunuz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada