Su Geçirmezliği Yüksek Olarak bilinen 5 Deniz Gözlüğü Markası İncelemesi

Yüzme sporu sizin için vazgeçilmez sporlar arasındaysa eminiz kışın olimpik havuz üyeliğiniz bulunmaktadır. Kışın olimpik havuzlardan, yazın ise deniz ve havuzlardan geçemiyorsanız belki de mayo kadar önemli olan deniz gözlükleri olmazsa olmaz aksesuarların arasında olmalı. Gözlüksüz hiç yüzdünüz mü bilemiyorum ama ben bi süre gözlüksüz yüzdüm ve hiç bişey anlamadım. Gözümü açsam yanar açmasam hiç bişey göremezdim. Neyse ki en kısa zamanda bir AVM’ye gidip kendime bir deniz gözlüğü almamla bu işkenceye de son vermiş oldum. Yüzme sporunu daha keyifli hale getiren yüzme ya da deniz gözlükleri hem gözünüzün yanmamasını hem de suyun altındaki güzellikleri çok daha net görmenizi sağlıyor. Ayrıca sadece net görüş için değil göz sağlığı için mutlaka kullanmanız gereken deniz gözlükleriyle, gözünüzü tuz, klor, bakteri ve güneş ışığından korumuş oluyorsunuz. Silikonlu yapısıyla gözünüze yapışan ve böylelikle suyla teması engelleyen deniz gözlüklerinin yüzünüze göre farklı model büyüklükte olanları bulabilmeniz mümkün.

Piyasada çok fazla marka ve model arasından elbette bütçe ve zevkinize göre bir seçim yapacaksınız ancak imkanlarınızın el verdiği ölçüde kaliteden yana seçim yapmanız uzun vadede karınıza olacaktır. Yüzme yarışlarından hepimizin bildiği markaların gözlüklerini tercih etmeniz tatilde havanıza hava katarken çok daha performanslı yüzmenizi de sağlayacaktır.

Deniz gözlüğü seçimini neye göre yapıyorsunuz? Sadece modelini beğenmeniz yetiyor mu? ya da cam rengi hoşunuza gidiyorsa mı alıyorsunuz? Tek başına düşüldüğünde bu kriterlerin hepsi sizi yanlış deniz gözlüğü seçmenize götürecektir. Deniz gözlüğü alırken yüz yapınız ve özellikle göz yapınız belirleyici olmalı. İyi bir deniz gözlüğünün göz yuvalarınıza oturması gerektiğinden mutlaka deneyerek almalısınız. Ve bu denemeyi lastiklerini baş arkanızdan geçirerek değil, göz yuvalarınıza oturtup vakumlamalısınız. Gözlük gözünüzden düşmüyorsa yüzünüze uygun bir model seçtiniz demektir. Sıra geldi cam renklerine… Piyasada bulunan deniz gözlüklerinde sıklıkla karşımıza çıkan cam renkleri şeffaf, füme, mavi, aynalı ve amber renkleridir. Amber renkli olanlar en çok tavsiye edilen renklerdir ve hem havuz hem deniz ortamında en ideal görüşü sağlamaktadırlar. Mavi renkli olanlar ise, orta derecede tavsiye edilir ışığı soğurmalarının çok iyi olduğu söylenemez. Aynalı camlar açık havada yani güneşin bol olduğu ortamlarda tavsiye edilirken kapalı mekanlar için çok tavsiye edilmeyen renkler arasındadır. Füme renkli olanlar benim en çok sevdiğim modeldir ki bu da tıpkı güneş gözlükleri gibi gözünüzü güneş ışığından yüksek derece korumasıyla bilinir. Şeffaf camlı olanlar ise daha çok kapalı mekanlar da kullanılması tavsiye edilen cam rengidir.

Piyasada bulunan o kadar çeşitli deniz gözlüğü arasından en popüler olanı İsveç yüzücü gözlüğüdür. Profesyonel sporculardan da gördüğümüz bu modeller göz yuvasını sarması bakımından en ideal olanları. Bu gözlüklerde ki fiyat farkı ise şüphesiz kullanılan malzemenin kalitesinden kaynaklanmaktadır. İyi deniz gözlüklerinde hava almaması için kullanılan silikon malzeme ucuz olan modellerde plastik formatta karşımıza çıkmaktadır.

Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız  “Su Geçirmezliği Yüksek Olarak bilinen 5 Deniz Gözlüğü Markası” yazımıza geçelim…

SPEEDO

1

Yüzme diyince sizin de aklınıza gelen ilk marka Speedo mu oluyor? Bu sanırım tüm dünyada böyle. Yüzme denince ilk olarak Speedo’nun akla gelmesi, markanın yüzme sporuyla bu kadar özdeşleşmesiyle alakalıdır. Speedo, 1914 yılında Avusturya merkezli kurulmuştur. Speedo, Yüzme yarışlarında birincilerin Speedo tercih etmeleri de tesadüf olmasa gerek. İster profesyonel isterseniz de amatör olarak yüzmeyle ilgilenin Speedo ürünleri size tam anlamıyla bir performans sağlayacaktır. Deniz gözlüklerinde de konforlu yapısı sayesinde göz yuvalarınıza tam oturacak ve %100 uyum sağlayacaktır. Markanın mühendisleri tarafından sürekli olarak yenilenen tasarımı ve teknolojisi ile sizin için eşsiz deneyim sağlayacak Speedo deniz gözlüklerini geniş bir yelpazede kullanacağınızı düşünüyoruz. Ayrıca farklı renklerde lensli camlar bulacağınız Speedo’da reçeteli ve polarize lensli gözlükler de bulabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

ARENA

2

Yüzme sporunda uzmanlaşan ve bu alanda birincilerin tercihi olan Arena, Adidas’ın bünyesinde kurulmuştur. Adidas’ın sahibi Adi Dassler’ın oğlu Horst Dassler tarafından 1973 yılında kurulan Arena, 1990 yılında satılmış olup bugün tamamen bağımsız bir firma olarak faaliyetlerini yürütüyor. Merkezinin İtalya’da bulunduğu Arena, neredeyse tüm dünyada faaliyetlerini yürüten dünyaca ünlü bir markadır. Deniz gözlüklerinde de profesyonel ve amatör kullanım acaçlı gözlükler bulacağınız markanın gözlükleri, yüzünüze mükemmel uyum sağlarken, performansınızı da artıracaktır.

Menüye geri dön ↑

ADIDAS

3

Adi Dassler’ın kurucusu olduğu marka bugün neredeyse tüm spor dallarında çıkardığı kaliteli ürünlerle dünyanın sayılı markaları arasında yer alır. Alman markası olan Adidas, dünyanın bütün ülkelerinde görebileceğiniz uluslar arası bir markadır. Deniz gözlüklerinde de seçiminizi güvenle Adidas’tan yapabilirsiniz. Gözlüklerini unisex olarak çıkarır ve göz yuvasına mükemmel uyum sağlar, Farklı lenslerde camlarda üretilen Adidas’ta bizim favorimiz aynalı camlı olan modelidir. Mayonuz Adidas’sa eğer seçeceğiniz deniz gözlüğünüz de bizce Adidas olmalı.

Menüye geri dön ↑

VOIT

Koşu bantlarından tadığımız Voit, Alman kalitesi ve teknolojisiyle üretilmektedir. Koşu bantlarının ve toplarının oldukça popüler olduğu markanın deniz gözlükleri de bi o kadar kalitelidir ve kullanıcıları tarafından beğenilmektedir. Son teknolojiyle üretilen gözlüklerinde buhar yapmayan özellikte üretilmektedir. UV ışınlarından gözlerinizi koruyacaktır ve geniş tasarımıyla geniş görüş açısı sağlar. Su geçirmez özellikte bulunan Voit, uzun süreli yüzüşlerinizde oldukça rahat edeceğiniz modeller üretmektedir.

Menüye geri dön ↑

SELEX

Spor ekipmanlarından tanıdığımız Selex, deniz gözlüklerinde de uygun fiyatlı olması dolayısıyla bir alternatif oluşturuyor. Deniz gözlüklerine çok para vermek istemeyenlerdenseniz fiyat performans ilişkisinin iyi olduğu Selex deniz gözlüklerini güvenerek tercih edebilirsiniz. Antifog özelliği sayesinde buğu yapmayan Selex, tek parçadan oluşmaktadır.

Sizin için hazırladığımız “Su Geçirmezliği Yüksek Olarak bilinen 5 Deniz Gözlüğü Markası” yazımızın sonuna geldik. Eğlence amaçlı deniz gözlüğü bakıyorsanız nispeten daha ucuz ve contalı modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak bu modellerle uzun süreli rahat bir yüzüş sağlayamazsınız. Bu açıdan size tavsiye edeceğimiz modeller göz yuvasına oturan ve piyasada İsveç gözlüğü olarak bilinen modellerdir. Bu kapsamda karar vereceğiniz deniz gözlüklerinin bakımı da seçimi kadar özen istemektedir. Deniz gözlüklerinizi kullandıktan sonra mutlaka duru suyla yıkamalı ve mümkünse ilk kullanımdan sonra buğulanmayı önleyici spreyle korumalısınız. Yıkadıktan sonra gözlük beziyle silmeli ve güneşten uzak bir ortamda kurumaya bırakmalısınız. Bu gözlükler kolay çizileceğinden kuruduktan sonra kutusunda saklamanız uzun süreli kullanım imkanı sağlayacaktır. Hepinize keyifli alışverişler dileriz…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 10

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 5

Downvotes percentage: 50.000000%

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…