Size Uygun İphone Modelini 7 Adımda Bulun

Apple markası sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir anlayışı sahip. Zaten ayakta kalmak isteyen markalar yeniliğe yatırım yapmalılar. Aksi halde yenilik bekleyen müşteri kitlesinin ihtiyaçlarına cevap veremezler ve Nokia gibi sektörün lideriyken alt sıralara düşerler.

Eskiden olduğu gibi bi telefon alıp uzun süre kullananlar çok az. Hali hazırda bulunan telefonlara bir kaç yeni özellik ekleyip piyasaya süren ve güncellemeler geliştiren iPhone, kullanıcılarını yeni model almaya bi anlamda mahkum ediyor. Bi de bu meretlerin modeli eskidikçe insanı kanser etme noktasına getiriyor. Lanet olsun şunu değiştiriyim dedirtiyor. Kasılıyor, kitleniyor, sesinde sıkıntılar çıkıyor, şarjı zırt diye bitiyor falan filan yani. Mesela iPhone 4’ler artık piyasadan kalkmış durumda.

Böyle değiştirmek zorunda olan bir kitle olduğu gibi bi de teknoloji canavarları var. Bu kitlenin muhtemelen para sıkıntısı yok. Yeni model çıktıkça telefon değiştirirler. Uygun en kaliteli iPhone modelini bulmaya çalışıp araştırmalara başladıysanız şu an doğru makaleyi okuyorsunuz. En makul kararı verebilmek için öncelikle modeller arasındaki farkı belirlemelisiniz. Modellerin özelliklerini belirledikten sonra sizin ihtiyacınızı ve donelerinize uygunluk göstermesine göre en doğru kararı vereceksiniz. Şimdi gelin iPhone’cular için hazırladığımız “Size En Uygun ve Kaliteli İphone Modelini 7 Adımda Bulun” yazımıza geçelim…

BOYUTUNU BELİRLEYİN

boyuttt

Samsung telefonlara kıyasla ekranları küçük olan iPhone, uzun süre dirense de kullanıcılarının boyut farkından dolayı Samsung’a kaymasıyla büyük ekranlı iPhone çıkarmak zorunda kaldı ve iPhone 6s Plus’ı geliştirdi. 5.5 inç büyüklüğünde olan iPhone 6s Plus, devasa bi telefon. Ekran büyüklüğü önemli olan kullanıcılar, internet bankacılığı ve mail trafiği çok hareketli olanların tercih edeceği bir model. 6s Plus’ın boyutuna alışması biraz zor. O kadar büyük ki taşıması bile bi olay. Tarihte hiç bir iPhone kullanıcısının bu telefonu nereye koyayım sorunu olmamıştır. Ta ki iPhone 6 ve 6s Plus çıkana kadar. 6 ve 6s Plus’ın abartı büyük olduğunu düşünen kullanıcılar içinse 4.7 inç’lik 6s ve 4 inçlik 5s ideal olabilir. Boyuta karar verirken geniş konjektürde düşünmek lazım. iPad’e de ihtiyacınız varsa hem iPhone hem iPad yerine iPhone 6 Plus da alınabilir. Artık iPhone’larda ekran boyutu sorun olmaktan çıktı. İstediğiniz büyüklüğe göre bir iPhone bulabilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  1.000 Lira Altı Kaliteli Bilinen 5 Akıllı Telefon Modeli İncelemesi
Menüye geri dön ↑

DEPOLAMA ALANINA DİKKAT EDİN

iphone-depolama-alani-5

Fiyatıyla doğru orantılı olan depolama alanına karar verirken size ne kadar depolama alanı gerekiyor sorusunun cevabını bulmanız lazım. Bunun içinde oyun, fotoğraf, video, uygulamalar ve itunes arşivinizi ne kadar yoğun kullandığınıza bakın. iPhone’ununuzu sadece internete girmek, alo demek, whatsapp kullanmak bi de fotoğraf çekmek için kullanacaksanız çok fazla depolama alanına ihtiyacınız yok demektir. Klasik iPhone kullanıcıları 16 GB tercih ediyor. Bu sebepten her modelinde 16 GB bulabilirsiniz.
8-16-32-64 ve 128 GB depolama alanı olan iPhone’lardan 8 GB istiyorsanız iPhone 4, 4s ve 5c modellerine, 16 GB istiyorsanız iPhone’un tüm modellerine, 32 GB istiyorsanız iPhone 4, 4s, 5, 5s ve 5c modellerine, 64 GB istiyorsanız iPhone 4s, 5, 5s, 6, 6s, 6 Plus ve 6s Plus modellerine ve 128 GB istiyorsanız da iPhone 6, 6s, 6 Plus ve 6s Plus modellerine bakabilirsiniz. Kullanım yoğunluğuna cevap vermeyen kapasitede iPhone alırsanız hiç olmadık anda fotoğraflarınızı, mesajlarınızı, uygulamalarınızı ve müziklerinizi silmek zorunda kalabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

BÜTÇENİZİ BELİRLEYİN

s-966a6f0636541c1bb6c650638bb3215da835a1ff

Geldik en can alıcı noktaya. Bütçe sıkıntımız olmasaydı araştırmacı yazar ruhuyla tüm ayrıntıları araştırmak durumunda olmazdık. Gider en son çıkan modelin depolama alanı en fazla olanını alır bu dertten kurtulurduk. Tek derdimiz hangi rengini alsam olurdu. Bizi bu hale sokan kader utansın diyor ve konuyu kapatıyoruz. iPhone kullanmak istiyor ya da modelini yükseltmek istiyorsunuz ama telefona verdiğiniz paraya da yüreğiniz acıyor. Bunun için napıcaksınız? Modelleri, özelliklerini ve fiyatlarını yazacaksınız. En uygun modellerin özellikleri ihtiyacınızı karşılıyorsa hiç kendinizi ve sevdiklerinizi üzmeyin.

Menüye geri dön ↑

EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNE BAKIN

Sırf çözünürlük kalitesi için telefon değiştirmeyi 4s ve eski modelli kullanıcıların tercih etmesini tavsiye ederiz. Telefondan öncelikli beklentilerimiz arasında kaliteli fotoğraf çekmek de vardır. Her anımızı ölümsüzleştirmek isteğimize ve selfie çılgınlığı eklenince çözünürlük kalitesi hayati önem taşımaya başladı. Net ve ayrıntılı fotoğraf çekmek, instagram ve facebook’a eklemek ve beğeni almak son dönem hobilerimiz arasında. Megapiksel’in yüksekliği çok önemli ancak görüntü kalitesini belirleyen tek şey megapikseller değil. İş bu sebepten Apple teknolojik tüm alt yapıyı hazırlamış. Size de size en uygun iPhone modelini almak kalıyor.

BENZER İÇERİK:  Şarjı Uzun Gittiği Bilinen 5 Şarjlı Süpürge Modeli
Menüye geri dön ↑

PİL ÖMRÜNE DİKKAT EDİN

“iPhone kullanıyorsanız prizden fazla uzağa gitmiş olamazsınız.” sözü tarihe karıştı. Sürekli yenilenen iPhone teknolojisi günde 2 kere şarjı doldurma belasından kurtarıcak. Benim gibi bir evde bir işte bir de arabada şarj aleti taşırsanız şarj probleminiz olmaz. Lityum iyon pil kullanılan iPhone’larda tak çıkar yaptığınızda batarya bozulmuyor. 3G açıkken 10 ile 24 saat arasında konuşma süresi sağlar. Buna internet, whatsapp, bluetooth, müzik v.s. eklediğimizde şarjın zırt diye bitmesi durumuyla karşı karşıya kalıyoruz. Son çıkan modellerde bu biraz daha iyileştirilmeye çalışsada Samsung’lular kadar şanslı değiliz bu konuda.

Menüye geri dön ↑

RENGİNE KARAR VERİN

Uygun iPhone seçiminin son aşaması ise renk seçimidir. Herşeyimiz tamam oldu bi iPhone rengi kaldı. iPhone 6s ve 6s Plus’lara Gold ve Rose renklerini ekleyen Apple, kullanıcılardan en fazla Gold’un talep gördüğünü açıklamış ve bu sebepten Gold’un üretim kapasitelerini ciddi şekilde artırmışlardır. Gold ve Rose sadece 6s ve 6s Plus’larda bulunuyor. Klasik renkleri ise Silver ve Uzay Grisi. Cinsiyete göre baktığımızda Gold kadın ve erkeklerde eşit oranda talep görürken, Uzay Grisi’ni erkekler daha çok sevmiş. 5c ise daha renkli karşımıza çıkıyor. Mavi, beyaz, sarı, yeşil ve pembe renkleri olan iPhone 5c’leri cıvıl cıvıl renklerinden dolayı lise ve üniversitelilere daha çok yakıştırıyoruz. 5c’lerde ise kendi içinde sarı dışında ki tüm renkler eşit miktarda talep görmüş. Kızlar tabii ki açık ara farkla pembeyi tercih etmişler…

Menüye geri dön ↑

2. EL PİYASA DURUMU

Efendim bu uzun vadede düşüneceğimiz bi konu olsa da dikkate almamız gereken konulardandır. Her şey gibi telefonların da bir ömrü vardır. Telefonumuzu değiştirmek isteyip elden çıkarmak istediğimizde bunu kaça satacağımız ve 2. el piyasasının nasıl olduğu önemlidir. Samsung 2. elde fiyatı çok düşürürken iPhone’larda rahat alıcı bulursunuz. Bir iPhone 4’ü bile bugün 300-400’e elden çıkarabilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  En Kaliteli ve de Uzun Ömürlü 5 Bulaşık Makinesi Markası Hangisi?

iPhone almaya karar verip modeline karar veremeyenler için hazırladığımız “Size En Uygun İphone Modelini 7 Adımda Bulun” yazımızın sonuna geldik. Valla iyi araştırın öyle alın dünyanın parasını vereceksiniz neticede. Bir de bizden tavsiye: aradaki farkı tolere edebiliyorsanız her zaman son çıkan modeli almanız olacaktır.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada