Şık ve Güzel Bilinen 5 Kahve Kupası Modeli

Mis kokulu üzerinde dumanı tüten sıcak bir kahveye kim hayır diyebilir. En az çay kadar çok tüketilen kahve serüveni ergenlik dönemlerinde başlayıp, üniversiteye oradan da çalışma hayatımıza kadar bizi bırakmıyor.

Kupalar, evde, işte, misafirlikte ve daha bi çok yerde ihtiyaç duyduğumuz şeylerdir. Klasik ve herkeste olan cam kupalar yerine farklı kupa kullanmak hepimizi mutlu etmeye yetecek detaylardan. Bir özel günde arkadaşa ve sevgiliye dahi hediye edilebilecek kupa seçimini hafife almamak gerekir diye düşünüyoruz. Çok farklı ve yaratıcı kupalara olan ilgi kupa üreten firmaları da harekete geçirdi ve çok orijinal kupalar üretilmeye başlandı.

Özellikle bir beyaz yakalıysanız, ofiste kupalarınızın karışmaması adına sizin olduğu belli olan özel bir kupa, imzanız gibi olacaktır. Zaten artık aldığımız ürünler, ihtiyacı gidermekten öte fark yaratma ve dikkat çekme amaçlı şekilleniyor.

Bu arada kızlar size bir tavsiye, kahve kupasını iki eliyle tutan kızlar oldukça sempatik bir hava yaratıp erkeklerin ilgisini çekiyormuş. Bizden söylemesi.

Hadi şimdi gelin hep birlikte “Şık ve Güzel Bilinen 5 Kahve Kupası Modeli incelemesi” yazımıza geçelim ve bağımlılık yaratan kupa alma tutkumuza yeni modeller ekleyelim…

TERMOSLU KUPALAR

termos

En havalı kupa modeli. Termos kupalar hem işlevselliğiyle hem de görüntüsüyle oldukça karizma kupalardandır. Arabada da rahatlıkla kullanacağınız bu modelle, kahvenizin soğuma  ve dökülme riskini azaltmış olursunuz. Ancak termos kupaları alırken, içinin plastik olmamasına dikkat etmelisiniz. İç maddesi çelikten olmalı ya da plastikse bile iyi yerlerden almalısınız. Termos kupalar, kahvenizi 1-2 saat sıcak tutacaktır, ancak tecrübeyle sabittir ki bulaşık makinesine atmayınız. Kupanın tüm özelliği yalan oluyor zira. Bildiğimiz meşhur kahvecilerde de satılan termos kupaları doğa sporları ekipmanı satan mağazalardan da bulabilirsiniz. Ofis çalışanları, üniversite öğrencileri ve bilgisayar başından uzun süre kalkamayacak kişiler için tasarlanmış efsanevi havalı kupalardır.

Menüye geri dön ↑

ÇİZGİ FİLM KARAKTERLİ KUPALAR

Superhero-Superman-Spider-man-font-b-Batman-b-font-Hulk-Captain-America-Iron-Man-Thor-Ceramic

Hayranı olduğunuz karakterin ürünlerini kullanmak insana ayrı bi zevk verir. Kupalar, gün içinde hep elimizin altında olduğundan hayranı olduğumuz karakterin sürekli gözümüzün önünde olması istemsiz mutlu eder insanı. Bi de her dönemin çılgınlığı olan sinema filmleri vardır ki şuan Batma vs Superman, ondan önce Star Wars vs idi. Bu gibi patlama yaratan film karakterlerinin kupalarını kullanmak da özellikle iş yerinde arkadaşlarınızın kupanıza sulanmasına sebep olacaktır. Hem belki iş yerinde hoşlandığınız arkadaşınıza bu tip bi kupa hediye ederek aranızdaki muhabbeti de ilerletmiş olursunuz. Ne yalan söyleyelim kupalar kahve içiminden başka işlere de yarıyor.

Menüye geri dön ↑

RETRO KUPALAR

retromug

Retro akımına sizde ayak uyduranlardansanız bunu kupalarda da göstermelisiniz. Geçmişin modasını yansıtmak diye tanımlayacağımız “Retro”, eski zamanlarda moda olan şeylerin tekrar moda olmasıdır. retro kupalar, genellikle seramikten üretilir ve soft renklerde çalışılır. Eskiyi özleyenlerin seveceği ve tercih edeceği modellerin başında yer alan retro kupalar, geometrik desenler, çiçek ve kuş motiflerinden oluşan sarımtırak renkli seramik kupalardır. Bir çok mağazanın retro serisinden beğeneceğiniz retro kupa bulmanız mümkün.

Menüye geri dön ↑

KİŞİYE ÖZEL KUPALAR

On numara hediye olacak kupaların başında gelen kişiye özel kupalar arasında fotoğraflı veya isme özel tasarlanan kupalar hakkaten karşı tarafı mutlu edecek türden. Sihirli kupa diye geçen fotoğraflı kupalarla, içine koyduğunuz sıcak içecek sayesinde saklı olan fotoğraf ortaya çıkacak. Böylelikle, sevgilinizin kahvesinden aldığı her yudumda sizi hatırlamasını sağlayacaksınız. Kendiniz ya da arkadaşınız için alacağınız kişiye özel kupaların içinde meslek kupaları da var ki bu kupalar da oldukça sevimlidir. Kişiye özel kupa serisi belki de en fazla ürün çeşidi barındıran kupalardır. 2’li kupa setleri, yıldönümü, doğum günü kısacası özel günlerinizde size uygun mutlaka bir kupa bulacağınızı düşünüyoruz…

Menüye geri dön ↑

 CAM KUPALAR

Sizde benim gibi cam tutkunuysanız, kahve kupalarında da cam kupalardan vazgeçemeyeceksiniz demektir. İçeceğim tüm sıcak ve soğuk içecek türlerini ne olursa olsun cam bardak ve kupada içmeyi severim. Camın o zarif ve ince yapısını hissetmeniz kahvenin tadını almanızı sağlar. Hassas bir damak tadınız varsa, ne kadar lezzetli olursa olsun kalın bir porselen kupada içtiğiniz kahveden hiç bişey anlamazsınız. Yudumlayacağınız yumuşacık içimli kahvelerin yumuşaklığına yaraşır cam kupaların farklı tasarımı olanları mevcut. Özellikle ayaklı ince ve uzun cam kupalarda kahve içmek özel hobileriniz arasına bile girebilir.

Efendim sizin için hazırlamış olduğumuz “Kahve Kupası Modeli incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Son yıllarda kahve içmek neredeyse bir hobi haline geldi. Adım başı kahvecilerin türemesinin de şüphesiz bu alışkanlığımızın oluşmasında büyük katkıları oldu. Kahve alışkanlığımız bu denli artmışken ofiste, evde ya da misafirlikte kahve içerken kupamızın da özel olmasını ister hale geldik. Tarzımızı yansıtması açısından da kahve kupası modellerinden size en uygun olanı kullanacağınızdan eminiz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada