Şık ve Dayanıklı Bilinen 5 Vitrin Modeli İncelemesi

Evinizi dekore etme telaşında sıra geldi yemek odasına. Eviniz genişse ve müsait bir odanız varsa yemek odasına, yoksa salonunuzun uygun bir köşesine koyacağınız vitrin, büfe ya da diğer adıyla gümüşlük seçimi için derin araştırmalara girerken bizimle karşılaştınız. Editörlerimizin sizin için araştırdığı “En Şık ve Dayanıklı Vitrin Modelleri”yle yemek odanız için almayı düşündüğünüz en uygun vitrin modeli bulmanıza yardımcı olacağız.

Yemek odaları, geniş aile ya da misafirlerinizle şık yemekler yiyeceğiniz özel alanlardır. Yemek masasının yanında bulunan vitrin, büfe ya da gümüşlükler, dekoratif olmasının yanında tarzımızın da belirleyicisi de olacaktır. Vitrinlerin kapaklarının camlı olması, içindeki dekoratif aksesuarların görünmesi açısından estetik duracaktır. Vitrinlerin salondaki yeri daha çok yemek masasının yanındadır. Ve camlı kapaktan oluşan vitrinlerin içinde kadehleri biblolar, 2 kişilik takımlar oluşturmaktadır.

Vitrinlerin yerinin yemek masasının yanında olduğunu söylemiştik. Zaten firmalar, yemek takımı alırken aynı model ve tasarımda vitrin de üretmektedirler. Aynen salon ve koltuk takımlarında olduğu gibi vitrin modeli belirlemenizde öne çıkan nokta tarzınız olacaktır. Salon takımınız modern mi klasik mi? buna göre alacağınız vitrin de farklılık gösterecektir. Klasik modeller ahşap vitrinler olmakla birlikte, modern modeller beyaz renkte ve metal ayaklı modeller olduğu görülmektedir. Vintage tarzda olan eşyalarınıza en yakışacak vitrin modeli ise vintage kokan vitrinlerdir. Eskiden beri kullanılan ve modası geçmeyen vitrinler, eskiye dönüş olan retro modellerle karşımıza çıkmaktadır.

Hadi gelin şimdi hep birlikte yemek odalarınız için “Şık ve Dayanıklı Bilinen 5 Vitrin Modeli” yazımıza geçelim…

AVANGARDE

avangarde

Klasik mobilyadan farkı, klasiğin modernle sentezlenmesi diyebiliriz. Klasik mobilyaya minimalist dokunuşların etki etmesiyle ortaya yeni bi tarz mobilya çıkmıştır. Şöyle düşünün; klasik mobilyaya sanatsal dokunuşlar yapıldığında avangarde tarza dönüşüyor. Yani klasik mobilyada kullanılan bir kulbun yerine işlemeli motifli bir çiçek, kulp yerine konmuşsa avangarde mobiyadan bahsedebiliriz. Genellikle kalıplı ve gösterişli modeller olarak gördüğümüz avangarde vitrinleri, evi ve odaları büyük olanlara tavsiye edebiliriz.

Menüye geri dön ↑

MODERN

modern

Modern tarzda vitrin ya da gümüşlük bakıyorsanız, salon takımınız ve evinizin genel havası modern eşyalardan oluşturmaktadır. Modern eşyalarda metal ayaklar ve renkli mobilyalar göze çarpan özelliklerdendir. Daha çok sade olan modern vitrin modellerinde taşlı modeller de gözümüze çarpan modeller arasındadır. Alacağınız vitrini uzun yıllar taş gibi kullanmak istiyorsanız, kullanılan malzemenin ne olduğunu özellikle sormalısınız. Fiyat farkının belirleyicisi zaten kullanılan malzemenin kalitesi oluşturmaktadır. Bizim tavsiyemiz suntadan yapılmış vitrinleri tercih etmemeniz yönünde olacaktır.

Menüye geri dön ↑

COUNTRY

country

Evinizin dekore edilme tarzını Country olarak belirlediyseniz, eşya seçimine bu çizgide devam etmelisiniz. Country tarz eskilerden kopamayanların tercihi olmaktadır. Sade çizgisi ve pastel tonları Country mobilyaların en belirgin özelliğidir. Günümüz eşyalarına uyarlanmış ancak çizgilerinde eskilerden bişeyler bulacağımız tarzdır. Country kelimesi zaten “taşradan gelen” demektir. Yani çok modernlikle alakası yoktur Country mobilyaların. Amerikan, İngiliz ve Fransız Country gibi çizgileri vardır.

Menüye geri dön ↑

KLASİK

Salon takımınız ve evinizin genel havası klasik ağırlıklıysa vitrin ya da gümüşlüğünüzü de klasik modelden yana seçmelisiniz. Klasik olan modeller ahşaptır. Burada sizin zevk ve tarzınıza göre ahşabın rengi ve modeli önemli olan noktalardandır. Oymalı, işlemeli ya da sade bir ahşap vitrinden çizginize ve diğer mobilyalarınıza uygun bir vitrinle evinizin klasik görüntüsünü tamamlayabilirsiniz. Klasik mobilyalar, modası uzun süre geçmeyecek tarzdadır ve bana göre bir yaşam biçimidir. Mobilyaların bir ağırlığı, gösterişi ve zarafeti vardır. Ağacın rengi genel itibariyle korunduğu içinde doğala çok yakındır

Menüye geri dön ↑

VINTAGE

Vintage tarz mobilyalar, Country’den farklı olarak geçmişi olan ve belli dönemi yansıtan mobilyalardır. Yani antikadan biraz daha genç olan mobilyalar diyebiliriz. Country gibi sadeliğin ön planda olduğu vintage tarz vitrinlerde açık renkler hakimdir. Mobilyalarınızın ve koltuklarınızla uyum içinde olması için ekoseli ya da çiçek desenli koltuklarla tamamlayabilirsiniz.

Sizin için hazırlamış olduğumuz “Şık ve Dayanıklı Bilinen 5 Vitrin Modeli” yazımızın sonuna geldik. Keyifli alışverişler dileriz…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…