Sezonun Trend ve Kaliteli bilinen 5 Bordro Ruj Markası

Bordo ruj modasına kendinizi bırakın ve trendi yakalayın. İş yerinde, sokakta ve özel davetlerde sıklıkla karşınıza çıkan bordo ruju kullanmaktan çekinmeyin. Sonbahar ve kış sezonunun makyaj trendi bordo rujlar. Gece ve gündüz tercih edebileceğiniz bordo ruj asil, elegan ve feminen görünmenizi sağlayacaktır. Sadeliğin ön planda olduğu makyaj trendlerinde bordu ruj tüm bildiklerinizi unutturacak nitelikte…

Bordo ruj iddialı bi renktir, iyi kullandığınızda gözleri sizin üzerinize anında çeker anında fark edilirsiniz ama başarısız sürerseniz komik bi görüntüye sahip olursunuz. Bordo ruj kullanmanın ilk aşaması; teninizdeki kusurları kapatmak ve renk tonunu eşitlemektir. Rujunuzun daha kalıcı ve muntazam durması için rujunuza uygun dudak kaleminden destek alabilirsiniz. Dudağınızı rujdan önce çok iyi nemlendirin, daha sonra dudak kalemiyle çerçeve çizin ve içini doldurun böylelikle rujunuzu taşırmamış olursunuz ardından da ruju sürüp transparan pudra geçerseniz kalıcılığını artırmış olursunuz. Daha sonra göz makyajınızı geride bırakarak hafif tonlarda far ya da sadece rimelle tamamlayabilirsiniz.

Bordo rujların da kendi içinde birçok tonu vardır. size en çok yakışan tonu daha önceki makalelerimizde bahsettiğimiz cilt alt tonunuza göre belirleyebilirsiniz. Tuğba Büyüküstün’ün de sık kullandığı bordo ruj’u ela gözlülere ayrıca yakıştırıyoruz.

Sizin için derlediğimiz yazımızda bordo ruj marka incelemelerini bulacaksınız. Önerilerimiz doğrultusunda seçeceğiniz bordo rujla 4 mevsim ve gece gündüz kullanarak feminen ve elegan görünmek sizin elinizde.

MAC

mac_diva002

MAC markasını bilmeyenimiz yok. Marka iki gay Frank Toscana ve Frank Angelo tarafından 1982 yılında Kanada’da kurulmuştur. Birçok ürünü olduğu gibi rujları da birçok blogger ve makyaj uzmanları tarafından oldukça ilgi gören markanın harika bordo ruju MAC Diva. Nur Bilen Yavuzer’in de tercihi olan MAC Diva mat yapısısıyla dudakları çok kurutmadan mükemmel bir bordo tonu sunuyor. Kırmızı alt tonlu olan Diva rujun satış fiyatı 58 lira.

Menüye geri dön ↑

TOM FORD

black dahlia

1961 yılında Texas’ta doğan Tom Ford yakışıklılığıyla nam salmış ünlü gay moda tasarımcısıdır. Gucci’ye kaybettiği değeri tekrar kazandırmıştır ve markanın Yves Saint Laurent’le birleşmesinden sonra bu markanın başına getirilmiş ancak şok etkisi yaratarak istifa etmiş ve 2 yıl ortadan kaybolmuştur. Tekrar döndüğünde Tom Ford markasıyla ortaya çıkar güneş gözlükleri ve parfümüyle olay yaratan Tom Ford, ruj serisiyle de oldukça başarılı olmuştur. Serilerinden lips & boys, hayatına giren 50 erkeğe ithaf etmiş başarılı ruj serisidir. Size tavsiye edeceğimiz Black Dahlia. Bordo’su harika, yumuşacık ve pudra kokusuyla sizi baştan çıkarır. Tom Ford bordosu biraz pahalı olsa da paranıza kıyın ve tom ford ayrıcalığını yaşayın. Satış fiyatı 165 lira.

Menüye geri dön ↑

CHANEL

chanel2

Chanel diyince kalite ve lüks gelir akla. “Moda geçer stil kalır.” bu söz dünyaca ünlü Chanel markasının kurucusu Bayan Gabrielle Chanel’e aittir. Chanel bordo ruj’a geçmeden önce Gabrielle Chanel’den bahsetmek istiyoruz. Zor bir hayatı olan Chanel’in annesi küçük yaşta vefat edince kız kardeşiyle birlikte manastıra gider ve 18 yaşına geldiğinde artık Manastırda kalma yaşını geçmiştir. Kardeşini alır ve Fransız ordusuna üniforma diken bir terzide işe başlamıştır. Burada çalışırken zengin subay Etienne’yle tanışır ve artık Coco diye anılmaktadır. Coco Chanel aşk hayatında aradığını bulamamıştır. Hayatına giren erkekler onunla evliliği hiç düşünmemişler ve birlikte yaşamayı teklif etmişlerdir. Coco’nun dünya hayatı 87 yaşında Hotel de Ritz’de son bulmuştur. 87 yıla yaydığı moda serüveninde kozmetik sektöründe hiç tartışmasız sözü geçer markalardan olmuştur. Harika bir bordo “Chanel Rouge Allure Velvet Luminous Matte Lip Color”, sanılan mat rujların aksine kadifemsi bir sürüş sağlıyor. Chanel kalitesini hissedeceğiniz rujun ambalajını elinize alır almaz kalitesini fark edeceksiniz. Satış fiyatı 126 lira

Menüye geri dön ↑

BURBERRY

Burberry belki de en çok taklit edilen markalardan biri. Meşhur ekose desenli atkıları birçok yerde görürsünüz. Dünyaca ünlü İngiliz markası kıyafet, aksesuar ve kozmetikte oldukça başarılı ürünler çıkarır. Bordo ruj’lardan bahsettiğimiz yazımızda Burberry markasını almasak eksik kalırdı. Bloggerlar’ın Burberry rujdan bahsetmemelerini kalitesizliğinden falan da değildir. Sürümü, kokusu,yumuşaklığı ve kalıcılığıyla sizi kendine hayran bırakacak Burberry rujlarla daha önce aldığınız rujlara verdiğiniz paraya üzüleceksiniz. Satış fiyatı 100 lira

Menüye geri dön ↑

GOLDEN ROSE

Listemizin son sırasına fiyatı diğerlerine nazaran daha uygun ama kalitesiyle müşterilerinden olumlu dönütler alan marka 1983 yılında kurulmuştur. “Yenilikçi ARGE yaklaşımı ile farklı ve güvenilir, uygun fiyat politikası ile ulaşılabilir ürünler sunarak tüm dünya kadınlarını renkli kozmetik ürünleriyle buluşturmak.” misyonunu benimsemiş Türk sermayeli markadır. Ar-Ge çalışmalarıyla sürekli yenilenen marka trendi okumak konusunda da oldukça başarılı. Velvet Matte Lipstick ile diğer mat rujlar kadar dudaklarınızı kurutmadan yumuşacık sürmenizi sağlayacak. Diğer markalardan daha uygun fiyatlı olan Golden Rose Velvet Matte Lipstick serisinin 20 numarasıyla etkileyici bordoyla sezonun favori renginden ayrı kalmayın. Satış fiyatı 17.75 lira.

Sizler için araştırdığımız “Bordro Ruj Markası” nı inceledik. Bordo ruj almayı istiyor ama markasına karar veremediyseniz sıralamamıza giren ruj markalarını denemenizi tavsiye ederiz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada