Sevgiliniz İçin Güzel ve Şık Bilinen 5 Altın Kolye Modeli

Bu yazımız sevgilisine hediye alırken tereddüte düşen, karar veremeyen erkekler için hazırlandı. Sevgiliye hediye düşünüldüğünde özel, romantik ve anlamlı şeyler düşünülür.

ÖNEMLİ NOT: Altın kolye arayışında iseniz illa büyük ve dev firmalara itibar etmeyin. Biraz daha butik ve küçük firmalara da başvurup daha makul teklifler almayı deneyin. Çünkü inanın büyük ve çok bilinen markalar size marka değeri satmaya çalışacaktır. Ödediğiniz paranın gerçek zerafete ve sanata gitmesini istiyorsanız büyük firmalardan uzak durun.  Reklamlara fazla aldanmayın.

Doğum günü, yıl dönümü, sevgililer günü derken kapitalist sistemin oyununa geldik. Tabii bu sistem sırf kadınlar için çalışıyor. Kapitalizmin oyunu mu değil mi DAS Kapital okuyarak kendiniz karar verin.

Eminiz ki sevgiliniz için en iyisini ve en güzelini arıyorsunuz. Amacınız net! onu mutlu etmek ve sevginizi ölümsüz kılmak. Öyle bir hediye düşünün ki aşkınızı daima yanınızda hissetsin ve kıymetli olsun. Aşkı bulmuşken kaybetmeyin, sevgilinize farklı hediyeler alıp riske girmeyin. Klasik ama garanti olabilecek altın kolye alarak bu işten başarıyla sıyrılabilirsiniz.

Sevgilinize her ne sebeple olursa olsun hediye düşünürken, kafaları yemenize ve arkadaşlarınıza kafa yedirtmenize gerek yok. Klasik ama etkili olabilecek altın bir kolye sevgilinizi mutlu etmek için yeterli bir hediyedir. Gösterişli ya da sade bir çok modelde altın kolye bulmanız mümkünken sizin için anlamı olan figürler ya da harfler hediyeye ayrı bir anlam katacaktır. Sevgilinizin en yakın arkadaşına danışmak da etkili sonuçlar doğuracaktır zira yakın arkadaştan gelen cevabı söyleten de sevgilinin ta kendisidir.

Sevgilinizin tarzına ve duruşuna uygun, zarif ve şık bir altın kolye muhteşem bir hediye olacaktır. Sevgilinize hediye almak için Hadi gelin şimdi hep birlikte “Sevgiliniz İçin Güzel ve Şık Bilinen 5 Altın Kolye Modeli” yazımıza geçelim…

SADE KOLYELER

yildiz-Sade-Bayan-Kolye-Modelleri

Sadelikten hoşlanan bir sevgiliniz varsa hiç tereddüt etmeden bu model üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Özellikle 20’li yaşlarda bulunan kızların favorisi olan sade kolyeler, hem minimalist çizgisiyle sevgilinizin hoşuna gidecek, hem sizi bütçe olarak yormayacaktır. Genellikle minik modeller üzerinde çalışılan sade kolyelerde aranızda anlamı olan bir figür tercih edebilirsiniz. Kelebek, kar tanesi, sonsuzluk sembolü, nazar boncuğu sade modellerin en gözde figürü olması hasebiyle bir çok kızın hiç çıkarmadan kullanacağı ve her kıyafetiyle uyum sağlayacak model olması sebebiyle listemizin 1. sırasını hak ediyor.

Menüye geri dön ↑

FANTEZİ KOLYELER

12383276_210028509340690_1312892923_n

Altın kolye modellerinin belki en pahalısı ve çeşidi en fazla olan grubunu fantezi kolyeler oluşturmakta. Biraz alaturka diyebileceğimiz fantezi kolyelerin Türkiye’de alıcısı oldukça fazla. Gösterişi seven bir sevgiliniz varsa diğer modeller ona hafif kalacaktır. Fantezi kolyeleri beğenen kadınların ağır bir tarzı vardır, taşlı şeyleri beğenirler ve yaş ortalamaları biraz yüksektir. 30’lu yaşlarda bir sevgiliniz varsa ve leopar desenli kıyafetleri beğeniyorsa valla hiç düşünmeden fantezi kolye modellerine yoğunlaşabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

DİNİ TEMALI KOLYELER

dfgh_3_

Son yıllarda popülaritesini artıran modellerden olan dini temalı kolye modellerinde özellikle öne çıkan semboller, Vav, Elif ve Hz. Fatıma Ana Eli olan modellerdir. Esasında Hz. Fatıma Ana Eli olan figürün Musevi akidesinde de bir anlamı var. Arapça da 5 demek olan “Hamse” den gelen Hamse Eli olarak da bilinir. Yahudilerde ve İsrail’de oldukça popüler olan bu figür, onlarda İbranicede 5 anlamına gelen Hamesh diye anılır ve Abla Meryem’in Eli diye bilinir. Madonna ve Demi Moore gibi dünyaca ünlü sanatçılar da hamse eli bulunan kolyeleri takan ünlülerdendir. Ayrıca bu kategoride nazar duası ve Ayetel Kürsi yazılı kolyeler de çok satanların arasındadır.

Menüye geri dön ↑

OSMANLI KOLYELERİ

Osmanlı Tuğra temalı modellerin ilk çıktığı yıllar kadar popülaritesi kalmasa da belli kesimin ilgisi hala devam ediyor. Sadece kolye değil yüzükleriyle de beğenilen Osmanlı modellerinin patlamasında şüphesiz Muhteşem Yüzyıl dizisinin de etkisi olmuştur. Hürrem ve diğer saray erkanının taktığı kolyeler, asaletin ve zenginliğin dışa vurumu olarak ortaya çıkmaktadır. Büyük ve heybetli görünümleriyle okkalı hatunlara alınabilecek modellerin başında geliyor. Ancak bu heybetin tartıda ağır çıkacağını hesap etmeyi unutmayın.

Menüye geri dön ↑

ŞANS KOLYELERİ

Çok şık, zarif ve minimalist tasarlanan uğur kolyeleri, sevgilinizi mutlu edecek garanti modellerdendir. Vereceğiniz hediyeye ayrı bir anlam katma açısından da banko model olan şans kolyelerin sevgilinizi çok mutlu edeceğine emin olabilirsiniz. Birlikte geçireceğiniz uzun yıllarda birbirinize şans getirmeniz alt anlamanı taşıyan altın şans kolyelerinin fiyatı birçok figür içerdiğinden dolayı pahalı olsa da sevgilinizin boynundan hiç çıkarmayacağı bir model olacaktır. Yonca ve melek kanatlı figürler, tam da şans kolyesine yaraşır bir görüntü sağlayacaktır.

Erkekler için hazırladığımız inceleme yazımızın sonuna geldik. Valla ne diyelim işiniz zor. Hediye seçimi erkekleri her zaman stres altına alan bir konudur. Bu krizi en az hasarla atlatmanın yolu sevgilinizin kankisinden yardım almanız olacaktır. Sevgili kankisi, hiç çaktırmadan sevgilinizle iletişime geçip, onun sevdiği kolye modelini bulmanıza yardımcı olabilecek yegane kişidir…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada