Sağlıklı ve Temiz bilinen 5 İçme Suyu Markası incelemesi

Su, Âb-ı Hayattır. Su, kutsaldır. Su, yaradılışımızın anâsır-ı erbaa’sındandır. Sayılamayacak kadar faydası vardır suyun. Vücudumuzun %60-%70 lik kısmını oluşturur. Bu oranı haftada bir içtiğimiz suyla dengeleriz. Suyun faydasını hepimiz bilmesine biliyoruz da gelin görün ki yeterince su içmiyoruz. Su içme alışkanlığımız yok. Alışkanlık dedik çünkü aklımıza su içmek gelmiyor ki içelim.

Vücudumuzun pH seviyesini yediğimiz içtiğimiz alkali ürünler korurlar. Kısa bi not verelim: İçme suyunuzun için çok az karbonat, tuz ve şeker attığınızda alkali su yaparsınız ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu mineralleri karşılarsınız. Mineral eksikliği çağımızın ciddi sorunlarından depresyona da sebep olur. Ne dersiniz bu kadar fazla depresyon ilacı kullananlar alkali dengenizi koruyarak ve yeterli miktarda mineral alarak depresif halden kurtulabilirler mi?
Bu bilgilerden sonra gelelim “Sağlıklı ve Temiz bilinen 5 İçme Suyu Markası incelemesi”ne.

BUZDAĞI

Sivil Toplum Kuruluşu Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketinin hazırlamış olduğu “Ambalajlı Su Raporu”na göre en içilebilir su listesinin 1. sırasında yer alan Doğal mineralli su Buzdağı, Sakarya bölgesinde kurulmuştur. Buzdağı, satışlarının kısmı küllisini damacanalardan yapmaktadır. Birçok ulusal basında haber olan Buzdağı suları TTKD Altın Madalya Ödülüne de sahiptir. Buzdağı Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum, Florür, Klorür, Bikarbonat ve Sülfat gibi doğal mineralleri içerisinde bulundurmakla hem su ihtiyacınızı giderir hem de minerallerin hızlı emilimi sayesinde sağlığımız için oldukça faydalıdır. Cam şişede sunulan %100 doğal mineralli Buzdağı suyunun adı kuruluşun yaptığı ilk yaptığı incelemede “kirli” listesinin içinde yer alırken, yapılan bir hatadan kaynaklandığı tespit edilmiş ve firma yetkililerinin peş peşe verdikleri raporlarda temiz olduğu öğrenilmiştir.

Menüye geri dön ↑

TEKİR

1000000000060859_o

Torosların 3500 m yüksekliğinden Şekerpınarından çıkan Tekir Su, 1999 yılında kurulmuştur. Tekir Su yurtiçi piyasasına ürünlerini sürmekle birlikte Avrupa ve Orta Doğu’da da gelişmiş bir dağıtım ağına sahiptir. 200 cc’den 19 litreye kadar çeşitli ebatlarda paketledikleri doğal mineralli su yumuşak içimli ve vücudunuzun ihtiyacı olan mineralleri sağlamaktadır. Sodyum diyetine de uygun olan Tekir, 8.4 pH seviyesiyle güvenerek içebileceğiniz suların arasında yerini almaktadır. “Ambalajlı Su Raporu”na göre 2. sırada yer alan markadır. İçim kalitesi yüksek olmasına yüksek ama adamların biraz da görsel tasarıma para harcaması lazım.

Menüye geri dön ↑

ABANT

CTsrAeMWUAAg5C7

Dorukkaya, Kaya Ramada, Kaya Artesmis gibi otelcilik sektöründen tanıdığımız Kaya Holding bünyesinde Bolu Abant’da ki kaynaklarda üretilen Abant su yurtiçi ve yurtdışı pazarlarına sunulmuştur. 0,33 litreden 19 litreye kadar geniş ürün ebatına sahip sular son teknoloji ve sürekli yenilenen testlerden geçmektedir. Ayrıca Abant Su, 2011 yılında Türkiye’deki ilk cam damacanayı  üreterek sağlığına özen gösteren müşterilerinin beğenisine sunmuştur.

Menüye geri dön ↑

HAMİDİYE

“Hamidiye” diyince herkes susar. Bi slogan bu kadar anlamlı ve edebiyat kokabilir. Cennet mekan II. Sultan Abdulhamid Han Hazretleri’nin emriyle kurulmuş İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı su işletmeleri A.Ş. dir. Hamidiye Su, bize Devlet-i Aliyeden, Sultan Abdülhamid Hazretlerinden emanettir. KKTC, Filistin, Lübnan, Almanya, İngiltere, ABD, Malta gibi birçok ülkeye ihraç ediliyor. Yurtiçi ve yurtdışında birçok noktada Hamidiye Su’yuna rast gelebilirsiniz. Ambalajsız Kaynak Suyuyla da daha fazla miktarlarda su tüketimi yapan işletme, kurum ve kuruluşlara hizmet vermektedir. Birçok kalite belgesi ve ödül sahibi Hamidiye Suları, su sektöründe ihraç yapan şirketleri geçerek 1. sırayı aldı.

Menüye geri dön ↑

SAKA

Saka Su bir Sabancı markasıdır. Uluslararası platformda ödüllü doğal mineralli bir su olan Saka su, 2004 yılında Sakarya Hendek’te kurulmuştur. Sakarya bölgesi “iyi su” bakımından popüler bölgelerimizden. Türkiye’nin Avrupa Birliği standartlarına uygun ilk doğal mineralli su olma özelliğini taşıyan Saka yurtiçi ve yurtdışında oldukça yaygındır. Yurtdışında birçok ödül alan marka, Haiti depremi öncesinde ülkeye ihraç edilmiş ciddi ölçüdeki suları hibe etmesiyle de Türk yardımseverliğini gösteren sorumlu bir marka olmuştur.

İnsan sağlığı için hayati önem taşıyan “su”yu incelediğimiz yazıyı bitirirken insan açlığı şu kadar gün dayanırda susuzluğa dayanamaz, günde en az 2 litre su tüketilmeli gibi herkesin diline pelesenk yaptığı cümleleri kullanmıycaz. Sıralamamızda yer verdiğimiz markaların hepsi aldıkları ödül, kalite belgeleri ve çok yönlü analizler neticesinde sağlıklı içilebilir kategorisinde yer almış sulardır. Su diyip geçmeyin, ne içtiğinize dikkat edin.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada