Sağlıklı Ve Güvenli Bilinen 5 Mikrodalga Fırın Markası İncelemesi

Teknolojinin ilerlemesiyle hayatımızı kolaylaştıracak ürünlerin sayısı arttı. Mikrodalga fırınlar bunlardan sadece bi tanesi. Mikrodalga fırının zararlı olup olmadığı konusunda farklı görüşler mevcutken İngiltere’de Kanser Araştırmaları Vakfının yaptığı araştırmalar neticesinde mikrodalgaların kansere yol açmadığı tespit edilmiştir. Zararlı olduğunu söyleyenler radyasyon yaydığı gerekçesiyle bunu söylüyorlarsa inanın cep telefonu, bilgisayar gibi ekranlı aletler daha fazla radyasyon yayıyor. Evet mikrodalgalar sağlığa yararlıdır diyemeyiz ama sanıldığı kadar zararlı olduğunu da düşünmüyoruz. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan, mikrodalga fırınların zararlı olduğu söylentisinin şehir efsanesinden başka bir şey olmadığını ifade ediyor. Yalnız dikkat etmemiz gereken nokta mikrodalgaların yanına fazla yaklaşmamaktır. Mikrodalga ışınlar, besinlerin içinden geçerken insan vücudundan geçemez. Bu bakımdan mikrodalga fırınların gıdalara hiçbir zararı olmamakla birlikte çalışırken fazla yanaşmamakta fayda vardır.

Percy Spencer tarafından icat edilen mikrodalga fırınlar, Türkiye’de bi çok kişi tarafından tercih edilirken Amerika’da neredeyse her evde bulunmaktadır. Mikrodalga fırınlar, içinde bulunan “Magnetorn” denilen bir parça sayesinde çalışır. Magnetorn, enerjiyi mikrodalga ışınlara dönüştürür. Bu sayede ısıtma ve pişirme işlemi gerçekleşir. Başka bir ifadeyle besinlerin içindeki su moleküllerinin titreşimi sayesinde hızlı ve eşit bir şekilde ısıtma işlemini gerçekleştirir.

Mikrodalga fırınının icat edilmesiyle olağan üstü bir kolaylık sağladı. Günümüzün en büyük problemlerinden bi tanesi şüphesiz zaman sıkıntısı. İş ve okul hayatı derken yemek hazırlama işi ne kadar pratik olursa o kadar iyi. Ve hatta bi çok kişi hazır gıdalar tüketmekte. Hazır gıda ya da daha önce hazırlayıp dondurucuya attığımız hamur işleri, meyveler ve etleri çözdürmek için 1 gün öncesinden dışarı çıkartmanız gerekirken, mikrodalgada kısa zamanda çözdürebilir veya pişirebilirsiniz. Ayrıca mikrodalga fırınlar sayesinde patatesi 5 dakikada haşlayabilir, dışarda 1 günde çözülen eti de yine 5 dakikada çözdürebilirsiniz. Dahası pısır patlatabilir, kek yapabilir, yemek pişirebilirsiniz. Yemek ısıtacakken koca bir tencere yemeği ısıtıp soğutup tekrar ısıtmaktansa yiyeceğiniz kadarını mikrodalgada ısıtmanız hem besin değerlerini düşürmeyecektir hem de enerji ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Kalan ekmekleri dahi dondurucuya koyup, yemeden önce 1 dakikada mikrodalgada ısıtmanız ekmek israfının da önüne geçecektir.

Mikrodalga fırınların 2 çeşidi bulunmaktadır. Biri sadece dondurulmuş gıdaları çözdürmeye yararken diğerinde artı olarak pişirme özelliği bulunuyor. Pişirme özellikli mikrodalgaların fiyatı daha fazla olduğundan pişirme özelliğini kullanmayacaklar sadece ısıtma özellikli bir mikrodalga fırını uygun fiyatta edinebilirler. Sizin için araştırdığımız “Sağlıklı Ve Güvenli Bilinen 5 Mikrodalga Fırın Markası İncelemesi” yazımıza geçiyor ve sağlık açısından sanıldığı gibi zararlı olmadığını düşünüyoruz.

FRANKE

FB7300735frankefmw20scgxsankastremikrodalgafirininoxizgaralimikrodalgafranke-2447

eniyiveuygun.com takipçileri Franke’yi yakinen bilirler. Franke’nin adı geçen ürün grubunda listenin ilk sıralarında yer alır zira. Ünlü İsveç markası Franke, 1911 yılında kurulmuş ve 1999 yılında Türkiye piyasasına giriş yapmıştır. Esasında eviye üretimiyle işe başlayan Franke, daha sonra ürün gamını genişleterek bünyesinde armatür, ocak, fırın, aspiratör, davlumbaz, buzdolabı, bulaşık ve çamaşır makinesi, mutfak aksesuarları ve çöp öğütücüleri eklemiştir. Mutfak grubunda ankastre çalışan Franke’nin ankastre mikrodalga fırınların tasarımları oldukça şık. Mikrodalga ve ızgara özellikli mikrodalga fırınların güvenlik seviyesi de üst noktada. Paslanmaz çelikten yapılmış iç odası sayesinde ışınların sızması imkansız görünüyor. LCD ekranıyla mutfağınızda lüks tasarımı hissettirecek bir marka. Çocuk kilidi de bulunan Franke mikrodalga fırınlarla diğer markalarda bulunan bi çok özellik bulunur.

Menüye geri dön ↑

SIEMENS

596x335_freistehende_mikrowelle_3840_2160_Teaser

Solo, ankastre ve mikrodalgalı ankastre fırın çeşitleri bulunan Siemens, kaliteli mikrodalga almak isteyenlerin tercih ettiği markalardandır. Siemens’in üstün Alman kalitesini hepimiz biliyoruz. BSH Grup bünyesinde faaliyet gösteren Siemens, Bosch’la aynı ailedendir. Bosch’tan bi tık üstte konumlanan Siemens’in fiyatları da Bosch’tan bi tık yukarıdadır. Siemens’te kızartma özelliği bulunan mikrodalga fırınlarda mevcuttur. Bi anlamda akıllı mikrodalga diyeceğimiz Siemens mikrodalgalarda, yiyecek kategorisi seçtiğinizde ağırlığına göre otomatik olarak buz çözdüreceğini ya da pişireceğini anlıyor. Tasarımı ve çizgisiyle de sizi etkileyecek olan Siemens mikrodalga fırınlarla tarzınızı mutfakta da yansıtacaksınız.

Menüye geri dön ↑

ARÇELİK

115050068-1-arcelik_md_574_mikrodalga_firin

Arçelik’in en beğendiğim ürünü mikrodalgasıdır. Arçelik mikrodalga kullanan biri olarak tasarımı ve özellikleri basit ve kolay olan mikrodalgasında sadece ısı ve süre ayarı bulunuyor. Kullanımı çok pratik ve güvenli olan Arçelik, fiyatıyla da sınıfının en uygun mikrodalgasıdır. Bazı elektronik aletlerde istediğiniz sadece sadeliktir. Öyle kafanızı karıştıracak tuşları bulunsun istemeyenlerdenseniz Arçelik’in basit ama kaliteli tasarlanmış mikrodalga fırınından memnun kalacağınıza eminim.

Menüye geri dön ↑

ELECTROLUX

Esasında dünyada oldukça prestijli olan Electrolux, Türkiye’de hak ettiği değeri bizce görmüyor. Türkler olarak sanırım bazı alışkanlıklarımızı değiştirmekte zorlanıyoruz. Electrolux’ün dünyada yerine baktığımızda profesyonellerin tercihi olduğunu görürüz. 100 yıl gibi uzun sürelik geçmişinden ve deneyiminden ve bir çok profesyonel aşçının tercih etmesi dolayısıyla Electrolux markasının bu deneyim, bilgi ve birikimi Ar-Ge çalışmalarıyla ev tipi ürünlere aktardığını tahmin edersiniz. Mikrodalgalarında, ızgara özelliği de bulunur. Ayrıca program dahilinde buzlu bir gıdayı koyduğunuzda otomatik olarak önce buzunu çözdürür sonra pişirme işlemine geçer. Geniş iç hacmi sayesinde mikrodalganızı daha kullanışlı hale getiriyor. Ayrıca program bittiği zaman otomatik kapanma ve sinyal verme gibi ekstra özellikler de sunuyor.

Menüye geri dön ↑

LG

Kore markası LG’yi bi çok ünlü markaya üretim yapmasıyla zaten biliyorduk. Son yıllarda Türkiye’de şube sayısında artıma giden LG, Türk tüketiciler tarafından tutulan markalar arasına girdi. Şüphesiz bunda markanın kalitesi ve diğer markalara nispeten uygun fiyatı etkili oldu. Mikrodalga fırınlarında i-wave özelliğiyle öne çıkan LG, dairesel mikrodalga sistemiyle besinlerinize daha fazla etki etmeyi amaçlar. Böylelikle daha hızlı çözünme ve pişirme işlemi gerçekleştirirsiniz. Pişirme özelliği ya da sadece ısıtma özelliği bulunan mikrodalgalarda beyaz rengi seçeceğiniz gibi diğer beyaz eşyalara uyum sağlaması adına koyu renkli modellere de göz atabilirsiniz. LG’de diğer markalardan farklı olarak dünya mutfağından yemekler pişirebileceğiniz programlar mevcut. Asya, Avrupa, Afrika ve Arap menüleri için işin ehli uzmanlar tarafından hazırlanan programlar sayesinde yeni deneyimler yaşayabilirsiniz.

Sizin için hazırlamış olduğumuz  “Mikrodalga Fırın Markası modelleri” yazımızın sonuna geldik. Mikrodalga seçimi yaparken bilindik markaları tercih etmeniz oldukça önem arz eder. Mikrodalga fırını çalışırken dışarıya sızdırmaması gerekir ki bunun da kaliteli malzemeyle mümkün olacağını belirtir, hayatınızı kolaylaştıracak süper bi buluş olan mikrodalga fırınları tavsiye ederiz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada