Renkli ve Hafif Bilinen 5 Mini Mp3 Player Modeli

Walkmandan hızla geçiş yaptığımız mp3 player’lar, yolda, metrobüste, sporda kısacası her yerde yanımızdan ayırmadığımız modern hayatın aletleri arasındadır. Walkman’lerin yerini alan mp3 player’lar daha modern ve daha pratik bir şekle büründüler. Son çıkan modelleriyle ise daha hafif, küçük ve işlevsel araçlara dönüştüler. Küçük boyutlarıyla tercih edilen mp3 playerlar, mini mp3 player formatında karşımıza çıkıyor. Müzik dinlemeyi kolaylaştıran mp3 player’lar, çok farklı marka ve modelde karşımıza çıkarken can alıcı renklerde üretilen modelleri gençler tarafından beğeni kazanıyor.

Mp3 esasında ses sıkıştırma teknolojisinin bir ürünüdür. Fazla yer kaplamayan mp3 kayıtlarını, mp3 player’ınızla kaliteli ve kolay bir şekilde dinleyebilirsiniz. Sevdiğimiz bi parçayı internetten indirip, mp3 playerımıza atmamız 2 dakika bile sürmemekte bu durum ise ciddi anlamda kolaylık sağlamaktadır. Gelişen mp3 player teknolojisi sayesinde sadece mp3 uzantılı dosyalar değil mp4 ve WAV uzantılı dosyalar da dinlenebiliyor. Ayrıca radyo ve ses kaydetme gibi özellikler de mp3 playerlara eklenmiş özellikler arasındadır.

Piyasada bulunan çok çeşitli mp3 player arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu açıdan ilk olarak dikkat etmeniz gereken nokta nasıl bir mp3 player istediğiniz olmalıdır. Hangi özelliklerin önemli hangilerinin önemsiz olduğunu tespit edebilirsiniz. Mesela benim için ses kaydetme özelliğinin pek önemi yoktur. Alacağım mp3 player’da ses kaydetme özelliği benim için bişey ifade etmeyeceğinden dolayı ses kaydetme özelliği olmayan bir player almak isterim. Bunun haricinde tasarımı, kullanım kolaylığı, kapasitesi  ve markası da yine dikkat etmeniz gereken özelliklerin arasında yer almaktadır. Kapasitesi düşük bir player aldığınızda belli aralıklarla listenizi ya temizleyeceksiniz ya da yeni müzikler dinleyemeyeceksiniz. O yüzden hafızası yüksek mp3 playerlar her zaman daha kullanışlı olacaktır. İşinize yarayacak diğer bir özellik ise bluetooth özellikli mp3 playerlardır. Kablo bağlantısına ihtiyaç duymayacağınız bu modellerle, mp3 playerınızdaki müzikleri arabanızdan ya da laptopunuzdan kablo bağlantısı yapmadan dinleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  En kaliteli taşınabilir hard diski seçebilmek için tüyolar

Hadi şimdi gelin hep birlikteRenkli ve Hafif 5 Mini Mp3 Player Modeli yazımıza bakalım…

APPLE IPOD SHUFFLE

1

Apple’ın mp3 player sektöründe şüphesiz en başarılı iPod shuffle’dır. Farklı boylarda bulunan iPod touch, iPod nano ve iPod shuffle gibi çeşitleri bulunmaktadır. iPod touch ve iPod nano nispeten büyük boyutlu olmakla birlikte size tavsiye edeceğimiz model iPdod shuffle’dır. Uzay grisi, gümüş, altın, pembe ve mavi renkleri olan iPod shuffle, 2 GB saklama kapasitesiyle Apple’ın en minik iPod modelidir. iPod touch’ın 88 gram, iPod nano 31 gram ve iPod shuffle 12,5 gramdır. 15 saate kadar giden pil ömrü diğer modellere bakarak biraz az olsa da şarj aletini yanına alırsanız yarı yolda kalmazsınız. VoiceOver özelliği sayesinde, dinlediğiniz şarkının kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Sıradanlıktan sıkıldıysanız işi Genius’a bırakın. Genius sizin için listenizdeki şarkılardan uygun bir karma yapar. Apple shulffle, mini mp3 playerdan ziyade kıyafetinizi tamamlayacak şık bir aksesuardır aynı zamanda. Ayrıca Apple shuffle’ın kırmızı rengini aldığınızda ücretin bi bölümü Afrika’da aidsle mücadele eden Global Fund’a aktarmaktadır.

Menüye geri dön ↑

SONY NWZB183L.CEW 4 GB MP3 PLAYER

2

23 saate kadar pil ömrü bulunan Sony mp3 player, 4 GB kapasitelidir ve üretim yeri Çin’dir. Üretim yerinin PRC yazması sizi aldatmasın, çünkü piyasadaki olumsuz Çin malı algısından dolayı bazı markalara Çin Halk Cumhuriyeti’nin İngilizcesini yazmaktadırlar. Ses kalitesinin yüksek olduğu bu modelin ekstra bas özelliği de bulunmaktadır. Kullanıcıların oldukça memnun kaldığı bu modelin, tek dezavantajı radyosunun bulunmamasıdır. Bir mp3’de radyo bulunması da oldukça kullanışlı olmaktadır. Çünkü bazen indirdiğiniz müziklerden baygınlık gelebilir ve farklı şeyler dinlemek isteyebilirsiniz. Radyo benim için önemli değil diyenlerdenseniz, mükemmel ses kalitesinin olduğu Sony’nin bu modelini rahatlıkla tavsiye edebiliriz.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Mutfak Tartısı Markası İncelemesi
Menüye geri dön ↑

PHILIPS GOGEAR SPARK MP3 ÇALAR

3

1891 yılında Hollanda’da kurulan Philips, başta aydınlatma gereçleri olmak üzere küçük ev aletleri, kişisel bakım ürünleri ve medikal ürünleri üretmektedir. Sizin için seçtiğimiz GoGear mp3 çalarda FoulSound teknolojisiyle üretilmiştir. Küçük boyutta olmasına rağmen kendinden çok daha büyük özelliklere sahip olan GoGear ile fotoğraflarınıza göz atabilir, USB giriş ile bilgisayara bağlayabilir, radyo dinleyebilir ve ses kaydı yapabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

GOLDMASTER MP3-294 SES KAYIT+MP3 ÇALAR

2010 yılından itibaren küçük ev aletleri sektöründe faaliyetlerini yürüten GoldMaster, uygun fiyatlı mp3 player almak isteyenler için iyi bir alternatif olabilir. Mini mp3 player’larını Çin’de ürettiren GoldMaster, kendi etiketini basarak piyasaya sürer ve 2 yıl garanti verir. 390 gram ağırlıkta bulunan GoldMaster, 4 GB kapasiteye sahiptir. Kırmızı ve mavi renk seçenekleri bulunur. Şarkıları dinlerken, şarkı sözünü görüntüleyebilir ve şarj edilebilir pille şarj edebilirsiniz. Sadece mp3 değil, WMA ve WAV uzantılı dosyaları da açabilir.

Menüye geri dön ↑

PIRANHA GUFO ULTRA MP3 ÇALAR

Navigasyon, teblet ve cep telefonları olmak üzere teknolojik ürünler tasarlayan ve Garant Bankası ve Good Year’la işbirliği içinde olan Piranha, Türkiye’nin en başarılı 10 yerli teknoloji firması arasındadır. Mp3 playerlarda oldukça şık tasarmlara imza atan Piranha, onlarca çeşit mp3 player içerisinden istediğiniz özellikte bir mp3 player bulacağınızdan eminiz. 4 GB kapasiteli, şarj edilebilir ve radyolu olan bu modele 1000 parçaya yakın parça yükseleme kapasitesine sahiptir. USB bellek olarak da kullanabileceğiniz Piranha’da ekstra olarak video oynatabilme, fotoğraf görüntüleyebilme gibi özelliklerde bulunur. 2 yıl garantili olan Piranha, beklentinizi karşılayacak düzeyde.

Sizin için hazırladığımız Mini Mp3 Player Modelleri yazımızın sonuna geldik. Yaza yakışır canlı renklerden en sevdiğiniz rengi seçip, mini mp3 playerlardan bir tane kendiniz ya da sevdikleriniz için hediye alabilirsiniz…

BENZER İÇERİK:  İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Bluetooth Klavye Markası

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada