Pc oyuncuları için iyi ve kaliteli bilinen 5 mouse modeli incelemesi

Biz Pc oyuncuları için bilgisayar oyunlarında zirveye oynamak kaliteli bir pc donanımı ister. Kaliteli bir mouse ile oynayan oyuncu ile internet cafe’deki dandik mouse ile oynayan arasında dağlar kadar fark vardır. Öyle ki özellikle savaş oyunları hassas ve de bir o kadar da hızlı mouse gerektirmektedir. Mesela bir call of duty oyuncusu eğer ki “çoklu oyuncu” modunda oynuyor ise ve de zirveyi hedefliyor ise üst seviye kalite bir mouse (fare) ile oynamak zorundadır. Zira teknoloji şirketleri oyun mouse’larını tasarlarken hassasiyeti, ele oturmayı, sürtünme payını, kayma payını, rahatlığı, reflekslere uyumluluğu sonuna kadar hesaplamaktadır. Bunlardan birinin eksik olması resmen sizin gayet geçerli bir üst sıralarda olmama sebebiniz olacaktır.

ÖNEMLİ AYRINTI: Bu mouse seçimini yaparken sakın ola markaya aldanmayınız. Şu anda piyasada bulunan bazı büyük bilgisayar mouse markası bulunduğu konumu kullarak çok kalitesiz ürünleri sırf marka değeri var diye ederinin çok üzerinde rakamlara satmaya çalışıyor. Bu tür hilelere sakın aldanmayınız. Yine “mouse kayganlığı için alt kısmında özel malzeme kullanılmış olmasına dikkat ediniz. Yani öyle ki bazı mousepad’ler bile bu kayganlığı sağlama konusunda ürünün kaltesizliği yüüznden yetersiz olabilmektedir. Bu tarz ürünlerden uzak durunuz.

Peki oyun mouse’u almaya karar verdik diyelim. Hangisini satın alacağız? Etraftaki onlarca fare arasından hangisinin en iyisi olduğuna nasıl kanaat getireceğiz? İşte bu noktada siz değerli oyunseverler için yabancı oyun sitelerinden, kullanıcı ve müşteri yorumlarından, teknoloji marketlerindeki en nitelikli satış temsilcilerinden faydalanarak derlediğimiz listemiz sizin yardımınıza yetişecektir.

Siz pc oyuncuları için derlediğimiz en uygun mouse modelleri listemiz umarım işinize yarar ve de fare satın alırken yardımcı olur,

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve Dayanıklı Bilinen 7 Fırın Markası İncelemesi

Logitech G 502

g520

Gördüğünüz üzere listemizin tepesinde dünyanın en büyük mouse üreticilerinde Logitech’in en üst segment oyun faresi ürünlerinden G502 yer almaktadır. G502 modeli 12 000 dpi ile inanılmaz bir hassasiyete sahip olup 2 yıl garantili, kablolu ve de siyah renkli bir modeldir. Oyun için geliştirilmiş özel modüllere, en doğru seçim için özel geliştirilmiş optik algılayıcıya ve de ayarlanabilir ağırlığa sahiptir. Orta büyüklükteki ellere tam oturması amaçlı tasarlanmış detaylı hatlara sahip olup en profesyonel savaş oyuncuları için özel tasarlanmıştır.

G502 yoğun kıvraklığı ve de tereyağ gibi akan alt zemini ile en yeni çıkan Call of Duty ve de Half Life paketleri için biçilmiş kaftandır. Listenin zirvesine yerleştirdiğimiz G502 bunu tereddütsüz hak etmektedir. 320 liralık fiyatı ile belki emsallerinden pahalı olabilir ama malzeme kalitesi, dayanıklılık ve de hassasiyet açısından ele aldığımızda kesinlikle bu fiyata satılmayı hak etmektedir.

Menüye geri dön ↑

Razer Ouroborus Elite ambidextrous fare modeli

razer mouse modeli

8200 dpi ile listemizin tepesindeki Logitech mouse modelinden bir tık aşağıda olan Razer Ouroborus modeli 1ms yanıt süresi ile rakibiniz daha bismillah demeden onu hançerlemenizi sağlayacaktır. 4G lazer sensörü ile entegre edilmiş Razer modelimiz hem kablolu hem de kablosuz olarak piyasaya sürülmüştür. 115 gram ağırlığı ve de 12 saat pil ömrü ile gayet taşınabilir ve de konfor sağlayıcı bir modeldir. El boyutuna göre ayarlanabilir mouse büyüklüğüne sahip olduğundan ve de her ebattan ele rahatlıkla uyum sağlayabildiği için kullanıcıya maksimum konforu sunabilmektedir.

Razer markasının genel itibariyle en kaliteli oyun mouse’u üretmek amaçlı ürünler piyasaya sürmesi ve de bunu yaprken en kaliteli ve de 1 numara olmayı hedeflemesi fiyattan da azıcık ödün vermesini gerektirmektedir. 380 TL’lik 2016 satış fiyatı ile piyasadaki ortalama mouse modellerinden daha pahalıya satılmaktadır. Ancak eğer tüm gününüzü bilgisayar başında geçiren bir oyun müptelası iseniz bu parayı vermek bence gayet mantıklı kaçmaktadır.

BENZER İÇERİK:  İyi Isıtan ve Kaliteli Bilinen 5 Elektrikli Infrared Isıtıcı Markası İncelemesi
Menüye geri dön ↑

Logitech G700 S

b_logitech-g700s_44788

Logitech’den bir diğer efsane oyun faresi G700 S listemize 3 numara olarak girmeyi başarmış vaziyettedir. Her ne kadar model ismi g500’den daha gelişmiş, güçlü ve de yeni havası verse de elbette g700’den bir g500 kadar performans beklemek yersiz olur. 8200 dpi hassasiyeti ve de saniyede 1000 data gönderme gücüyle üst seviye oyuncular için yeterli asgari iç donanıma sahip bir modeldir. Nitekim ele oturması ve de sürtünmeyi azaltıcı altlıkları ile G700 doğuştan oyunculara hitap eder şekilde üretilmiştir. Eli terleyenler için özel üretilmiş plastiği ile ve de serin dış yüzeyi ile saatlerce sorunsuz kullanabileceğiniz bir modeldir. Zaten bir mouse’un oyun  için üretilmiş olması da bu türden ayrıntılara dikkat edilerek imal edilmiş olduğuna delalettir.

Tam 13 programlanabilir düğme ile (yani  bu düğmelerin hangisini ne amaçla kullanacağınızı sonradan ayarlayabiliyorsunuz) G700 hemen şimdi satın alabileceğiniz ve de sonradan asla pişman olmayacağınız bir modeldir. Yine 90 TL gibi gayet makul fiyatlara alabileceğiniz bu ürünü kaçırmayın derim..

Menüye geri dön ↑

Everest Rampage SMX R4

Rampage-SMX-R4-Usb-Siyah-4800-Dp_8085_3

Roket gibi bir görünüme, sarı ve siyah renklere sahip bu Everest modeli yukarıdaki abilerine kıyasla 4800 dpi hassasiyet ile biraz altta kalmaktadır. Ancak Türk malı olması ve de uygun fiyatlı olması sebebiyle gayet düşük bütçeye sahip oyuncular için idealdir. Listemizin 4. sırasında yer alması onun kalitesiz ya da dandik olduğunu ya da işlevisiz olduğunu göstermez aksine piyasadaki yüzlercesi arasından sıyrılıp eniyi ve uygun listesinde yer alabilecek kadar kaliteye sahip olduğunu göstermektedir.

Everest’in bu modeli her ne kadar iç hassasiyet itibariyle biraz vasat yani ortalama olsa da dış görünüş ve de konfor açısından listenin tepesindekilere resmen taş çıkaracak niteliktedir. Tak çalıştır kablosuz kullanıma sahip olması ve de gerekirse oyun sırasında şarj etmek için 1.5 metrelik kablosu olması, hafifliği, ele tam oturması onu katıksız bir oyun canavarı haline getirmektedir.

BENZER İÇERİK:  İyi ve uygun fiyatlı bilinen 6 mikser modeli incelemesi
Menüye geri dön ↑

Steel Series 62340 Rival 100 Optik sarı modeli

STEEL-SERIES-62340-Rival-100-Optik-Sarı-Oyuncu-Mouse

6500 cpi hassasiyet ile dikkat çeken sevimli, sıcak renkleri ile ve de atanabilir 6 adet tuşu ile Steel’in bu modeli her ne kadar sade ve basit bir mouse havası verse de sadeliği kadar yeterli ve de tatmin edicidir. Yine 1ms tepki hızı, 16.8 aydınlatma rengi ve de 1.8 metrelik kablosu ile malzemeden kaçılmadığı şüphe götürmez bir gerçektir. 30 milyondan fazla tıklama ömrü ile kalitesi test edilmiş olup ömürlük kullanabileceğiniz aynı anda hem günlük kullanım hem de oyun kullanımı için barındırabileceğiniz ergonomik bir modeldir.

Listemizin sonunda şunu söylemek isterim ki söz konusu oyun mouse’u modellerini sıraya sokarken aynı an da hem fiyat hem de kalite hususunda analiz ederek hizaya sokmuş bulunmaktayız. Sizin için hangisinin daha önemli olduğu sizin tercihiniz olup son seçim size aittir.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada