Ofisler İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Kitaplık Modeli İncelemesi

Eski ofisleri bi hatırlayın. Durun size yardımcı olalım. Bi kaç masa, sandalye ve dolaptan oluşan çok da uyum aranılmayan mekanlardı. Şimdi en az eviniz kadar uyumlu ve zevkli dekore edilmesi gereken ve ciddi emek sarfedilen yerler haline geldi.

Ofisler, hayatımızın büyük bi bölümünün geçtiği mekan olması dolayısıyla dekore edilmesi önemli hale gelen mekanlardan. Çalışma hayatında motivasyonun performan üzerine etkisini hepimiz biliyoruz. Bizi motive edecek şeylerin başında da ofis mobilyaları gelir. Ofis mobilyaları içinde ana mobilyaları aldıktan sonra çeşitli aksesuarlarla zenginleştirmek tarzınızı ortaya koymanıza yardımcı olacaktır. Ofisinize kitaplık seçerken tarzınızı yansıtacak model seçmeniz oldukça önemlidir. Vaktinizin çoğu ofiste geçeceği için sizin rahat olmanız performanslı çalışmanıza sebep olacaktır.

Hangi işi yapıyorsanız yapın illa ki ofisinizde bir kitaplığa ihtiyaç duyarsınız. Ofis mobilyalarınızın ve sizin tarzınıza uygun bir kitaplık seçmek için model ve rengine karar vermelisiniz. Ofis büyüklüğünüze göre farklı modellerde kitaplık bulabilmeniz mümkün. Küçük bir ofisiniz varsa yer kaplamayan duvara monteli modeller seçebilirken, alanınız genişse soğuk havayı kırmak adına büyük ve kalıplı kitaplıklar ortamı daha zengin gösterecektir.

Çalıştığınız sektöre göre ofis tasarımınız farklılık gösterecektir. Ciddi bir hava yaratmak istiyorsanız renkli ofis modelleri yerine daha klasik modeller seçebilirsiniz. Misal bir hukuk ofisiniz varsa karşı tarafa ciddiyet ve güven mesajı vermek için renkli mobilyalardan kaçınmalısınız.

İşinizle alakalı ya da sevdiğiniz kitapları, fotoğraflarınızı, çıktığınız yurt dışı seyahatlerinden aldığınız bibloların yegane yeridir kitaplıklar. Sizi siz yapan her ayrıntı kitaplıklarda özenle yerini alırken buna aldığınız ödüller ya da plaketlerinizi ekleyebilirsiniz. Ofisinizde kullanacağınız kitaplıklar işlevsel olmalı. Ev tipi kitaplıklardan farklı olarak dosya evrak da konulduğu için çok gözlü ya da dekoratif kutuların sığacağı genişlikte olabilir.

BENZER İÇERİK:  Ev düzenlemek için işe yarar bilinen 7 hasır sepet modeli

Ofisinize kitaplık seçerken, dikkat etmeniz gereken ilk husus kitaplık yeri ayarlamak. Sonrasında bu yere uygun kaliteli malzemeden yapılmış kitaplık seçimi. Kitaplık ölçüsü alırken şunu unutmayın: mevcut kitaplarınıza göre bir seçim yapmayın. Uzun vadede kitaplarınızın sayısı artacağından rafları yetmeyecek duruma gelebilirsiniz.

Hadi şimdi gelin “Ofisler İçin İyi ve Uygun Bilinen 5 Kitaplık Modeli İncelemesi” yazımıza geçelim…

MODERN KİTAPLIKLAR

modern

Minimalist çizgide çalışılan modern ofis kitaplıklarının kitaplık artı dekorasyon objesi olarak da kullanılmakta. Masa ve dolabınız modern tarzdaysa kitaplığınızın başka tarzda olması düşünülemez. Modern kitaplıklar, ofisiniz için aradığınız şık görünüm ve fonksiyonellik için idealdir. Raf aralıklarının geniş olması ya da raf aralıklarının ayarlanabilir olması modern kitaplığınızı kullanışlı hale getirecektir. Klasik kitaplıklar gibi fazla yer tutmadığından dolayı küçük ölçekli ofisleriniz için modern kitaplıklar oldukça işlevsel olacaktır.

Menüye geri dön ↑

KLASİK KİTAPLIKLAR

klasik

Ofis mobilyalarınızı gösterişli ve klasik bir modelden yana seçtiyseniz, uygun kitaplık seçiminiz de yine klasik modelden yana olmalı. Çalışma masanız ve sehpalarınızla aynı renk mobilyadan seçeceğiniz ve nispeten daha büyük modellerde üretilen klasik kitaplıklarla, ofisinizde istediğiniz klasik havayı yaratabilirsiniz. Geniş ölçekli bir ofisiniz varsa hacimli ve büyük klasik modeller hem zengin duracaktır hem de sofistike bir hava yaratacaktır. İşiniz gereği ciddi görüşmeler yapıyorsanız, klasik model mobilya ve kitaplıklar tam size göre.

Menüye geri dön ↑

DUVAR KİTAPLIKLARI

duvar

En sevdiğim kitaplık modelleri arasında 1. sıraya koyacağım duvara monte edilen kitaplıklar, son derece modern, şık ve kullanışlı. Farklı şekillerde montelenen kitaplıklarla ofisinizin havasını tek başına değiştirme gücüne sahip bu kitaplıkları küçük alanlar için özellikle tavsiye edebiliriz. Devasa ölçüler yerine 3-4 rafla uyum içinde montelenen duvar kitaplıklarına sevdiğiniz objeleri ya da aile fotoğraflarınızı koyarak samimi ve sıcak bir ofis ortamı yaratabilirsiniz. Karşımıza en çok beyaz rengi çıksa da renkli duvar kitaplıkları da tercih edilen modellerden.

BENZER İÇERİK:  İyi bilinen 4 mekanik boya rulosu modeli incelemesi
Menüye geri dön ↑

KAPAKLI KİTAPLIKLAR

Ofisinizde çalışma alanınıza daha çok dosya ve evrak koymak için kullanacağınız kapaklı kitaplıklar oldukça işlevsel mobilyalardır. Kilitli kapaklı olan modellerde önemli evraklarınızı kilit altında da tutabilirsiniz. Veya arşiv olarak kullanacağınız alan için seçmeniz gereken en ideal kitaplık türü budur. Biraz dağınıksanız ve kiaplığınızı intizamlı kullanma şüpheniz varsa kapaklı kitaplık tavsiye edebiliriz. Ancak bu tür özel durumlarınız yoksa gün içinde sürekli kapaklarını açıp kapatmak işkence haline gelebilir.

Menüye geri dön ↑

MERDİVEN KİTAPLIKLAR

Hem dekoratif hem kitaplık. Oldukça şık ve fonksiyonel olan merdiven kitaplıklar, ofisinize eğlenceli ve farklı bir hava yaratacak. Fazla kitabı olanlar için çok ideal olacağını söyleyemeyiz ama dar alanlarda duvar köşegenine uyum sağlayacak merdiven kitaplıkları dünya starlarının da son dönem trendleri arasında. Hem raf hem kitaplık olarak kullanacağınız merdiven kitaplıklarıyla ofisinizin farklı havasına farklılık katabilirsiniz.

Sevgili eniyiveuygun.com takipçileri için hazırlamış olduğumuz “ Kitaplık Modeli incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Yeni ofis kuranlar için oldukça masraflı olacak bu süreç için marangozlarla görüşmenizi ya da firmaların teşhir ürünlerine bakmanızı tavisye ederiz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada