Minikler İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Bebek Arabası

Bebeğiniz dünyaya gelmeden alışverişe başlarsınız. İstersiniz ki herşey o daha dünyaya gelmeden tamamlansın. Belki de alışverişin en tatlı hali bebişinize bişeyler almaktır. Bu alışverişler ve dökülen paralar zorunuza gitse de sizin yerinizde olmak isteyen o kadar çok kişi var ki.

Bebeğinizin, anne karnında kaldığı süreden daha çok zamanı geçecek olan bebek arabalarını detaylı araştırmanıza hak veriyoruz. Hele bir de son derece yabancı olduğunuz bir konu bebek arabaları. Yaklaşık 4-5 yaşına kadar kullanacağınız bebek arabasının seçimi sanıyoruz ki araba seçimi kadar zor. En değerli varlığınız olan çocuğunuzun güveni ve konforu herşeyden önemlidir. Eğer kardeşlerinizin çocuklarından size geçmiş bir bebek arabası yoksa araştırmanızı yapıp bir an önce bebek arabasını alın, doğumdan önce aradan çıksın.

Yaptığınız alışverişi detaylı araştırmadan yaptığınızda verdiğiniz paranın boşa gitmesi ve pişman olmanız beklenen bişeydir. Hele ki bebek arabası gibi güvenliğin son derece önemli olduğu eşyalarda bu araştırma daha da önemli hale geliyor. Sizi hatalı alışverişe iten sebeplerden biri de piyasada çok fazla marka ve modelin olması. Baston bebek arabaları, normal bebek arabaları, 3 tekerlekli, travel sistem bebek arabaları, ikiz bebek arabaları gibi bir çok modeli vardır bu meretlerin. Burada hareket noktanız hangisini uzun vadede güvenli ve ergonomik kullanabilirim olmalı.

Doğru bebek arabası seçerken dikkat etmeniz ve göz önüne almanız gereken bazı hususlardan bahsedelim. Herşeyden önce tabii ki güvenlik noktasına ve kullanılan malzemenin kanserojen madde içermeyen kaliteli kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bebek arabalarında hafiflik, katlanabilirlik, kılıfın yıkanması için sökülüp yıkanabilir olması, bebeğinizin yatış pozisyonuna uygun oması, tekerleklerinin 360 derece oynar olması, annenin ve bebeğin eşyaları için sepetinin olması, 4 mevsim kullanabilmeniz için tentesinin dayanıklı olması, çift yönde kullanabilmenize elverişli olması gibi özellikleri olmalı.

BENZER İÇERİK:  Sevimli bilinen 7 bebek tulumu incelemesi

Bebek arabalarını artık 2’li set şeklinde de bulmanız mümkün. Ana kucağı ile bebek arabasının takım olarak satıldığı modellerde 1 yaşına gelene kadar ana kucağını, 1 yaşından 4-5 yaşına kadar bebek arabasını kullanabilirsiniz.

“eniyiveuygun.com” ekibi olarak sizin için detaylı bir araştırma neticesine yazdığımız makale huzurlarınızda. Buyrun sizler için araştırdığımız Minikler İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Bebek Arabasıyazımıza

MIMA

Mima-Xari-Snow-White-Flair78-1

Sıralamamıza en iyilerle başlıyoruz. Fiyatlarının çok da ulaşılabilir olmadığı Mima, Hollywood yıldızlarının tercihi ve Türkiye’de de oldukça popüler olan İspanyol markası. Şık dizaynı, konforu ve güvenliğiyle annelerin tercihi. Renklerinin ve tasarımının güzelliğine aşık olmamak mümkün değil. Dayanıklı Eva malzemeden üretilen Mima bebek arabaları stil sahibi anne ve babaların tercihi, şehir hayatına tam uyum sağlayan, konforun ve işlevselliğin en tepe noktası. Bebek arabalarında en önemli iki özellik şüphesiz hafiflik ve katlanabilir olması. Mima istediğiniz her özelliği karşılamasının yanında size de mükemmel bir kolaylık sağlayacaktır. Set halinde satışı olan Mima’nın içinde tente, yağmurluk ve portbebe örtüsüde bulunmaktadır. Tek ürünle 5 farklı kullanım sağlayan Mima, portbebe, koltuk, 2 koltuk, 2 portbebe ya da 1 koltuk 1 portbebe şeklinde kullanımınızı sağlar. Bu açıdan bakıldığında fiyatının çok yüksek olmadığını söyleyebiliriz. Yüksekliğinin ayarlanabildiği ve kolaylıkla araba bagajınıza sığar. Bebek arabası için fazla küks bulanların sayısı da az olmasa da Hollywood starlarından Kim Kardashian’ın da kullandığı Mima’yı modayı yakından takip eden annelerimize tavsiye ediyoruz.

Menüye geri dön ↑

STOKKE

stokkkkkkeee

Stokke markası 1932 yılında kurulmuş Norveç markasıdır. Kurulduğu yıllarda otobüs koltukları ve yetişkin mobilyaları üreten Stokke, çocuklar için 90’lı yıllarda çocuklara ürünler üretmeye başlamıştır. Stokke 2006 yılında sadece mama sandalyesi, ana kucağı, puset ve bebek arabalarına odaklanan ve yüksek kalitede ürünler üreten bir marka haline gelmiştir. Çocuklar için en iyisini üretmeyi amaçlayan marka felsefesi çocuklar için yüksek, aileler için kullanım kolaylığı sağlayan ürünler üretmeyi hedeflemiştir. Bu sebeptendir ki bebek arabaları yüksekliğiyle beğenilir. Böylelikle anne ile göz teması kurması sağlanır. Çocuğunuzla göz teması kurmanız, onun gelişimi için bi hayli önemlidir. Stokke bu anlamda işinizi kolaylaştırıp siz eğilmeden de bebeğinizle göz teması kurmanızı sağlarken, bebeğinizin yüksekte kendini daha güvende hissetmesini ve etrafı rahatça izlemesini sağlıyor. Kendinizi bi o bebeğin yerine koyun. Yere yakın hep insanların bacaklarını görerek yolculuk etmekten mi hoşlanacaksınız, yoksa daha yüksekte yolculuk etmekten mi? Bu güzelliklerinin yanında bazı dezavantajları da yok değil. Küçük araba bagajlarına yerleştirme zorluğu ve biraz zor açılıp kapatılması. Unutmadan söyleyelim Heidi Klum’un tercihi de Stokke marka bebek arabası.

BENZER İÇERİK:  Kıbrıs'da kaliteli ve uygun bilinen 6 otel incelemesi
Menüye geri dön ↑

BUGABOO

bugaboo

Dünyada en çok tercih edilen bir diğer bebek arabası Hollanda markası Bugaboo. Sizin için Mercedes neyse çocuğunuz için Bugaboo da o. Muhteşem sürüş keyfi ile bebeğiniz oldukça rahat ve konforlu yolculuklar yapacak. Kullananların memnun olduğu kullanmayanların içinin gittiği Bugaboo’nun bir dezavantajının büyük olduğunu söyleyebiliriz. Hollanda markası olduğu için adamların kocaman Hollanda tipi evleri var, yer sıkıntıları yok. Ancak sizin yer sıkıntınız varsa, arabanız küçükse ve hatta sık sık uçak yolculuğu yapıyorsanız Bugaboo’yu nereye sıkıştıracağınızı şaşırırsınız. Bu gibi sıkıntılarınız yoksa, rahatlık, konfor, sürüş kabiliyeti ve zorlu koşullarda sürme açısından kesinlikle tercih edilebilecek bebek arabalarından. Bugaboo markası da yine bir çok ünlü tarafından tercih edilen markalardan. Ayrıca tente, ped gibi aksesuarları da ayrıca satılır. Bu açıdan biraz fiyatı katlayabilir.

Menüye geri dön ↑

GRACO

Yine en iyilerden ve diğer markalara nispetle daha uygun ve daha çok tercih edilen bir markayla sıralamamıza devam ediyoruz. Amerikan markası olan Graco’nun öne çıkan özelliği çift yönlü kullanabilme özelliği. Kalite&Fiyat&Performans üçlüsü dikkate alındığında sınıfı geçen bebek arabalarından. Çok araştıran, en iyisi olsun isteyen ve fazla para vermek istemeyen çiftlerimize önereceğimiz, en azından bir test sürüşü yapmalarını tavsiye edeceğimiz Graco bebek arabalarının Türkiye distribütörü ise Birlik Dış Ticaret. Bébé D’or markasının yaratıcısı olan Birlik Dış Ticaret, bir çok dünya markasının distribütörlüğünü yapması açısından güven verici. Graco bebek arabalarının en çok tutulan modeli ise Symbio. Katlanabilme özelliği olan ve tekerlekleri çıkabilen bu modelinde arabanıza sığması açısından değerlendirilebilir.

Menüye geri dön ↑

KRAFT

Türkiye’de oldukça rağbet gören bebek arabası markası şüphesiz Kraft. Konudan en ilgisiz tipin bile Kraft markasını duyduğu ve kaliteli olduğunu algıladığı Amerikan markası Kraft’ın Amerika’da ismi Kolcraft’tır. Türkiye sitesini incelediğimizde Amerikan markası olduklarını yazmadıklarına anlam veremesek de bebek arabaları Türk tüketicileri tarafından beğenilen ve talep gören markadır. Atak Dış Ticaret’in ithalatını yaptığı Kraft’ın 4 tip bebek arabası bulunmaktadır. Bebek arabalarının ortalama ağırlığının 7-8 kg civarında olduğu Kraft, hafif olmasıyla beğenilen markalardan.

BENZER İÇERİK:  Avanos'un kaliteli ve rahat bilinen 5 aile oteli incelemesi

Bebek bekleyen çiftlerimiz için hazırladığımız “ Minikler İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Bebek Arabası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Sonradan pişman olmamak için yakından görüp test sürüşü yapmanızı tavsiye ederiz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada