Kullanışlı ve İyi bilinen 6 Android Efekt Programı

Teknoloji ile bütünleştik demek istemiyorum çünkü bizlerde yürüyen teknoloji haline geldik. Yahu teknoloji denilen telefon fotoğraf çekme yeteneğini kullanarak bizi çekiyor, ama biz ne yapıyoruz? Teknolojiyi nasıl kullanacağız diye düşünmeden resmimizi efektlerle süsleyip ve sosyal ağlarda paylaşmaya başlıyoruz. Yani o kadar teknoloji biz, bizde teknoloji olmuşuz ki resmi nereden düzenleyeceğimizi bile geçtik en iyisi hangisiyse ondan resme efekt uygulamamız lazım artık. Hepimizin elinden düşmeyen androidlerden nasıl daha güzel fotoğraflar çıkar diye düşünürken bizlerin imdadına yetişen program geliştiricileri kullanışlı ve iyi bilinen android programları ile günü kurtarmaya devam ediyorlar. Sizde daha harika görünmek istiyorsanız android efekt programlarının en cikcikli olanlarını burada toparladım…

Photo Art- Color Effects

photoart

Photo Art programı android telefonlar kullanılabilecek en güzel fotoğraf efekt programlarından biri. ilk sırada yer almasının nedeni ise onlarca efekt seçeneği var, şunları bunlar var değil. Bu programda istediğin alana özel efekt yapabiliyorsun. Mesela telefonundaki bir resim için efekt uygulayacaksın ama kullandığın efektler istediğin yeri kapatmaya yetmiyor ya da efekt gerçekten çok yapmacık duruyor. İşte böyle bir durumda isteyebileceğiniz en özel program Photo Art olacak. Çünkü dokunmatik ekran üzerinden parmağınızla istediğiniz alana dokunup efekti taşıyabilme ayrıcalığınız var. Ayrıca ücretsiz olan bu programı kolaylıkla indirebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

Adobe Photoshop Express

photoshop

Şimdiye kadar hepimizin dilinden düşmeyen hatta adına kurslar açılan bilgisayar programı Photoshop artık telefonlarımızda. Adobe olarak tanıdığımız bu program eminim çoğunuzun bilgisayarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bende bu program yok diyorsanız kesinlikle telefonunuzda bulunsun derim. Çünkü resimlere verilen en orijinal efektleri ve resim düzenleme programlarını kolaylıkla burada bulabilirsiniz. Bilgisayar üzerinde olduğu gibi çok büyük özellikler sunmuyor olsa bile fotoğraflarını kaydetmeniz için photoshop.com üzerinden sizlere geniş bir albüm sunuyor.

Menüye geri dön ↑

Snapseed

snapseed

Fotoğraflarda inanılmaz düzenlemeler yapabileceğiniz programlardan olan Snapseed efekt programı resimleriniz için büyütme, küçültme ya da kırpma gibi basit özellikler sunmuyor. Tamamen profesyonellerin kullandığı harika bir program olan Snapseed fotoğraflarınıza daha keskin bir duruş kazandırdığı gibi detayları da artırıyor. Bu programda hazırlayacağınız resimler diğer programlardan farklı olarak gerçekten profesyonel çekim yapmışçasına kaliteli oluyor.

Menüye geri dön ↑

Aviary

Son derece pratik bir program olan Aviary saatlerce fotoğraf efekti eklemekle uğraşmak istemeyenler için harika bir düzenek sunuyor. Yorulmadan, sıkılmadan çok kısa sürede resimlerinize efekt eklemek isterseniz kesinlikle bu programdan yaralanmalısınız. Birkaç tıkla işinizi görebileceğiniz gibi resimleriniz için sunulan yüzlerce efektten birini de seçerek sosyal ağlar üzerinden paylaşımda bulunabilirsiniz. Üstelik ücretsiz.

Menüye geri dön ↑

PicsArt

En renkli efekt programlarından biri olan picsArt telefonunuzda harika resimler hazırlamanıza yardımcı olacak şahane efektler sunuyor. Bu efektleri değiştirebileceğiniz gibi istediğiniz efektleri de ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca İnstagram gibi olan bu program üzerinden sizin gibi milyonlarca kullanıcı ile resimlerinizi paylaşabiliyorsunuz. Ben kendime kolaj hazırlamak istiyorum derseniz sizin için harika kolajlarda sunan PicsArt programını mutlaka denemelisiniz.

Menüye geri dön ↑

Pixlr Express

Bu program istediğiniz fotoğrafı istediğiniz gibi şekillendirebilmenizi sağlıyor. Benim en hoşuma giden özelliği ise resmi siyah beyaz yaparken bazı noktaların renkli kalmasını istiyordum ancak diğer programlarda bunu yapamamıştım. Ancak bu program seçmiş olduğunuz şeklin rengini koruyor. Resimlerin bir kısmı siyah beyaz çıkarken sizin istediğiniz kısım ise renkli bir görüntüye sahip oluyor. Kumlama özelliği sayesinde de resimlerinize buğulu görüntü gidiyor ve daha temiz fotoğraflara kavuşabiliyorsunuz. Yüzlerce efekti de unutmamak lazım…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada