Kediler İçin Kaliteli ve Sağlıklı Bilinen 5 Kedi Maması Markası

Evde bir hayvan beslemek istiyorsanız kediler bunun için yaratılmıştır diyebiliriz. Evde beslenen hayvanların içinde belki de en zahmet gerektirmeyen hayvan kedilerdir. Hem de çok iyi bir arkadaş olabilirler. Evde beslenecek hayvanların en büyük problemleri olan tuvalet sorununu iç güdüsel olarak kavrayan kedilerin tuvalet kumları, su ve mamalarının dışında aman aman sıkıntıları olmaz.

Kedilerin  besin kaynağı olan mamaları, konserve ve kuru formlarda bulunur. Kuru mamalar kedinizin sağlığı için çok daha sağlıklıyken bazen de katkısız konserve mama vererek değişiklik yapabilirsiniz. Mamaların içinden kediniz için en doğruyu bulmak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmakta. Kedinizin yaşı, ırkı, diyet durumu veya özel sağlık durumları bu hususların başında yer alır. Yavru kediniz için farklı mama tercih etmeniz gerekirken yetişkin ya da yaşlı kediniz için farklı özellikte mamalar üretilmektedir. Kedinizi sağlıklı beslemek istiyorsanız bu farklılıklara dikkat etmeli ve tek düze bir beslenme yerine kompleks beslenme tarzını benimsemelisiniz.

Kedinizin hareket alanı evin içiyle sınırlıysa öğünlerini ve aldığı öğünleri belirlerken daha hassas davranmalı ve düşük kalorili mamalar tercih ederek aşırı kilo alımını kontrol etmelisiniz. Kediler yaradılış olarak hayvansal besinleri tüketmeye kodlanmışlardır. Bu açıdan alacağınız mamalarda hayvansal protein olanlara yoğunlaşmalısınız.

Kediniz için en iyi mamayı arıyorsanız içindekilere bakarak karbonhidrat oranının az olmasına dikkat etmelisiniz, çünkü iyi bir kedi maması karbonhidrat oranı az olan kedi mamasıdır. Yüksek protein ve yüksek vitamin ve mineral yine dikkat etmeniz gereken hususlardan. Sağlıklı beslenme tüm canlılar için ortak sanıyorum. İnsanlar içinde sağlıklı beslenme demek düşük karbonhidrat, yüksek protein ve vitaminlerden oluşuyor. Piyasada bulunan onlarca çeşit kedi mamasının fiyatları da birbirinden farklı. Çok pahalı mamaların olduğu gibi ucuz mamalarda bi hayli fazla. Ucuz mamalar, kedinizde obezite ve şekere neden olabilmekte.

BENZER İÇERİK:  Su Geçirmezliği Yüksek Olarak bilinen 5 Deniz Gözlüğü Markası İncelemesi

Kedi mamalarını incelerken ne yalan söyleyelim insanın kedi olası geliyor. Tatlarını bilemeyiz ama isimleri enfes görünüyor. Sığır etli, tavuklu ve ton balıklı olanları bunlardan sadece bir kaçı… Yağlı mamalar kediler tarafından lezzetli bulunurken, kedinizin tüylerinin parlak olmasını istiyorsanız balıklı mamaları tercih etmelisiniz. Tavuklu mamalar baz kedilerde alerjiye sebep olsa da illa almak istiyorsanız kış aylarında tercih etmeniz daha az risk taşıyacaktır. Son olarak AAFCO ve FEDIAF onaylı ve complate&balanced etiketi bulunan mamaları tercih etmelisiniz.  AAFCO, sadece Amerikan ürünlerinde geçerli bir ibare olmakla birlikte Avrupa kaynaklı ürünlerde FEDIAF onayını aramak gerekiyor.

Hadi gelin şimdi hep birlikte kediniz için hazırladığımız “Kediler İçin Kaliteli ve Sağlıklı 5 Kedi Maması Markası” yazımıza geçelim…

FARMINA

1

İtalyan markası Farmine, 1965 yılında Francesco Russo tarafından kurulmuştur. Market mamalarından farklı olarak satılmakta.Sağlıklı beslenmeye oldukça önem veren Farmine ailesi, evcil hayvanlarınız için de sağlıklı beslenmenin herşeyden önemli olduğunu savunurlar. Yanlış beslenen evcil hayvanlarda ve kedilerde uzun dönemde ciddi sağlık rahatsızlıkları kendini göstermektedir. Bu ve benzeri hastalıklardan kedinizi korumak için kedinizi Farmine’nin güvenilir mamalarıyla besleyebilirsiniz. Her yaş aralığında kediniz için mamayı bulacağınız Farmine, kediniz için kaliteli mamalar arasındadır.

Menüye geri dön ↑

ROYAL CANIN

2

Royal Canin, mama sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren ve Fransa kaynaklı kedi maması markasıdır. Royal Canin kedi mamalarının var oluş amacı kedi ve köpekleriniz için sağlıklı beslenme gıdaları üretmektir. Değişik ihtiyaçlara sahip kediniz için mama bulacağınız geniş ürün yelpazesiyle kedinizin damak tadına uygun mama bulacağınız bir marka. Konserve ve kuru mama çeşitleri bulunan Royal Canin’de, kedinizin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteini almasını sağlayabilirsiniz. Kediler uyku dışında geçirdikleri tüm zamanlarda bişeyler yeme kapasitesine sahip olduklarından, onları kendi yiyeceklerinizle besleme yerine Royal Canin kuru mama ve arada konserve mamayla beslemeniz uzun vadede kedinizin sağlığı için önemlidir.

BENZER İÇERİK:  Şık Bilinen 7 TV Ünitesi Modeli İncelemesi
Menüye geri dön ↑

HILL’s

3

Tüm evcil hayvanlarınız için mama bulacağınız Hill’s, veterinerlerin tavsiye ettiği güvenilir markalardandır. Tam adı Hill’s Pet Nutrition olan markanın hikayesi 1929 yılına dayanır. Dr. Mark Morris ve Sr Edison’un New Jersey’de hayvan hastanesi açmalarıyla başlayan hikâyelerinde tüm enerjilerini evcil hayvanların sağlıklı ve mutlu olmasına harcamışlardır. Bugün 100’den fazla çeşit bulunan ürün gamında kedinizin özel farklılıklarına uygun bir mama mutlaka bulacaksınız. Hill’s, mama olayına profesyonelce yaklaştığından ve mama formüle edenlerin işin ehli olduklarından dünyanın en çok tercih edilen ve güvenilen mamasıdır denilebilir. Ayrıca Hills’de kısırlaştırılmış kedileriniz için de mama bulabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

PROPLAN

Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde kedinizin ihtiyaç duyduğu tüm besin ögelerini sağlıklı biçimde almasını sağlayacak güveneceğiniz kedi maması markasıdır. Kediniz hangi yaşta ve hangi özellikte olursa olsun, dengeli beslenmesi için ihtiyaç duyduğu farklı ürün formlarına sahiptir. ProPlan uzun yıllara sığdırdığı tecrübesine dayanarak son teknolojik gelişmelerle sürekli daha iyiyi üretmeyi amaçlamıştır. Yavru kedi, hindi etli, somon  balıklı, derma plus somonlu, light, tavuk etli ve kısırlaştırılmış kedileriniz için mama bulacağınız zengin mama çeşidine sahiptir.

Menüye geri dön ↑

 SANABELLE

Alman markası Sanabelle, kediler için “tahılsız beslenme” yi ilke edinmiş bir markadır. Ürünlerinde glüten ve şeker katkıları bulunmamaktadır. Kedinizin tadına bayılacağı Sanabelle, protein için tavuk, balık ve hindiyi kullanır. Kedinizin hastalıklardan korunması için en az kendiniz kadar yediklerine dikkat etmekle mükellef olduğunuzun bilinciyle GDO içermeyen Sanabelle ile sağlıklı büyümesini sağlayabilirsiniz. Bu arada Sanabelle, Bosch’un da ait olduğu grupta yer alan güvenilir ve kaliteli markalardandır.

Kediniz için hazırladığımız Kediler İçin Kaliteli ve Sağlıklı Bilinen 5 Kedi Maması Markası yazımızın sonuna geldik. Kediler koku alma duyularıyla beslendikleri için, mamaların kokusunu almaları iştahlarını kabartacaktır. Bu açıdan kedinizin mamasını küçük miktarlarda boşaltarak kalan mamaları kapalı ve hava almayacak şekilde saklamalısınız.

BENZER İÇERİK:  Sağlıklı ve Temiz bilinen 5 İçme Suyu Markası incelemesi

3 Comments
 1. Reply
  Çağla Ayça Ömeroğlu 27 Aralık 2016 at 23:14

  Merhaba… Öncelikle yazınız için teşekkürler. ancak birinci olarak bahsettiğiniz marka Farmine yerine Farmina olacak. Düzeltirseniz çok sevinirim. Yanlış anlamalara sebep olmayalım diye yazmak istedim. Tekrar teşekkürler…

  • Reply
   eniyiveuygun 27 Aralık 2016 at 23:16

   Dikkatiniz ve ilginiz için teşekkür eder ve gereğinin yapılacağının hatta yapılmış olduğunun müjdesini vermek isteriz.

 2. Reply
  buse yanmaz 15 Şubat 2017 at 14:53

  Elinize sağlık fakat ben Royal canin konusunda şüpheliyim çünkü birçok tanıdığım sıkıntı yaşadı ve değiştirdiler bu mamayı. Onun yerine listede Bozita’yı görmek isterdim yaklaşık 5 aydır kullanıyoruz ve gayet memnunum iyi bir İsveç maması başlamadan önce biraz araştırma fırsatım olmuştu avrupa çok biliniyor anladığım kadarıyla. ve üretimde insan tüketimine uygun et kullandıklarını öğrendim bu bilgide cezbetti açıkçası beni. naçizane tavsiyemdir.

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada