Kayseri’nin İyi ve Kaliteli bilinen 5 Özel İlkokulu incelemesi

Evet Sevgili Kayserililer bakıcıydı, kreşiydi, anaokuluydu derken minicik yavrunuz, en kıymetli varlığınız okul çağına geldi. Ve siz hummalı bi araştırma içine girdiniz. En iyi ilkokul hangisi? Devlete mi göndereyim özele mi? gibi kaygılar şimdiden başladı. Öncelikle maddi imkanınız yerindeyse özel okulları tercih etmenizi öneririz. Çünkü özel okullarda sizin vizyonunuza uygun okul seçme imkanınız var. Devlet okullarında malum adrese dayalı kayıt sistemi olduğundan kaydınız evinize en yakın okula düşecek ve öğretmen seçmeniz bir torpil bulamazsanız çok zor olacaktır.

İlkokul seçimi zor iştir. Çocuğunuzun ve sizin okula ve kurallarına alışmanız gerekir. Çocuğunuzun sadece akademik başarısı değil, geleceğini şekillendireceği, karakterinin ve kişiliğinin oluşacağı, iyi bir arkadaş ortamı edineceği ve sosyalleşeceği ilk ortamlardır okullar. Kayserililer zekidir, öyle araştırmadan, pazarlık etmeden ne bir şey satın alır, ne de parasını bir yere yatırır. Kayserili gösterişi, övünmeyi sever. Adı duyulmuş okullara gönderir. Filanın oğlu kızı da oraya gönderiyomuş diye gönderir. Çevreden sorulur soruşturulur.

Sizde herkes gibi en değerli varlığı olan çocuklarına en iyi imkanları sağlamak istiyorsunuz. Seçeceğiniz okul, hem akademik anlamda tatmin etsin, hem de çocuğumuzu iyi ortamlarda özgüvenini desteklesin, fikirleri önemsensin ve dinlensin yani çocuğumuz mutlu olsun istiyoruz.

Okul seçerken yönetimin anlayışının ve değerlerinin bizim değerlerimizle uygunluğuna, yetkin ve oturmuş eğitim kadrosuna, destek birimlerine, yabancı dil eğitimine, sınav başarılarına, üst öğrenime hazırlamasına, uygun fiziki koşullarına, yerleşim yerlerine uzaklığına, fiyatına ve sosyal etkinliklerine bakarak değerlendiririz. Siz bu kriterleri baz alarak en iyi okul araştırmalarını yaparken biz sizin için “Kayseri’nin İyi ve Kaliteli bilinen 5 Özel İlkokulu incelemesi”nu araştırdık. Umarız çocuğunuza okul seçme krizinde size yardımcı oluruz.

TEKDEN KOLEJİ

134648983592539482

Kayseri’nin ünlü doktorlarından ve 25. Dönem Kayseri Milletvekili Dr. Kemal Tekden’in kurulmasında öncülük ettiği ve 2006 yılında faaliyete geçen Tekden Koleji kendine has eğitim sistemiyle başarıdan başarıya koşarak listemizin 1. sırasında yeri alıyor. 2011 yılında İstanbul’da şubesini açarak Maltepe Küçükyalı’da eğitim faaliyetlerine başlayan Tekden Koleji, “Egitimde değişen ve gelişen yaklaşımlarıyla her zaman çağa öncülük eden, güvenen ve güvenilen bir eğitim kurumu olarak lider şahsiyetli bireyleri hayata hazırlamak’’ vizyonuyla çocuklarımızın hayat boyu ve tüm alanlarda başarıları olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Teog sınavında da ciddi başarılar gösteren Tekden Koleji, güçlü eğitim kadrosuyla, benimsedikleri “tam öğrenme” modeli yaklaşımıyla çoklu zeka, duygusal zeka ve yaşam becerisi eğitimleriyle, yürüttükleri bir çok ulusal ve uluslararası projelerle çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edeceğiniz ve başarılı bir okul deneyimi yaşayacakları ve tavsiye edeceğimiz okuldur. Ayrıca bünyesinde yaptıkları bursluluk ve başarı sınavlarıyla %80’e varan indirim de uygulamaktadır ve Haftanın 6 günü eğitim devam etmektedir.

Menüye geri dön ↑

BİLFEN OKULLARI

bilfen-3

İstanbul merkezli olup, 1972 yılında eğitim sektörüne girmiştir. Kayseri de ise eğitim sektörüne girişi çok olmamakla birlikte hızlı bir giriş yapmıştır. Kayserililerin istediği prestiji kısa sürede sağlamış durumdadır. Ancak Bilfen Koleji’nin yeri çok araştırılmadan karar verilmişe benziyor. Şehrin tam tersi istikametinde bulunan Bilfen’in, şehir merkezine olan uzaklığı bizce avantaj çünkü etrafında çocukların dikkatini dağıtacak hiç bir etken yok. Amma velakin velilerin olası durumda okula gitmeleri için aksi bir konumda. İstanbul’da oldukça popüler olan Bilfen okullarının Kayseri ayağı da veliler tarafından beğenilmektedir. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürünün de çocuğunu gönderdiği Bilfen okulları burslu öğrenci almaktadır. Fiyatları İstanbul’a oranla yarı yarıya olan Bilfen, Kayseri piyasasına ayak uydurmuş durumda. Çocuğunuzun akademik başarısı yanında sosyal yönününün de gelişmesini istiyorsanız İstanbul Bilfen bağlantılı Kayseri Bilfen’i tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

TED KOLEJİ

Unknown

Türkiye Eğitim Derneği’nin Atatürk’ün teşvikleriyle “Türk Maarif Derneği” adıyla 1928 yılında kurduğu Ted Kolejlerini bilmeyenimiz yoktur. Türkiye’nin bi çok ilinde oldukça havalı olan Ted, Kayseri’de de öncelikli tercih edilen kolejlerin arasındadır. İlkokula kayıt yaptırmak için anaokulundan Ted’e kayıt yaptıran velilerin sayısı az değildir. Etrafta bu kadar kolej bulunmazdan evvel Ted’e gidenlerin Kolej’de okuyorum dediği anne babalarının da Kolej’de okuyor diyerek övündükleri Kayseri Ted Kolejinin başarısı da yükseklerde. Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında çocuklarınızın akademik ve sosyal yönden ufkunu geliştirecek,ulusal ve uluslararası okullarla iş birliği içinde çalışan Ted Kolejlerini tercih edebilir, çocuğunuza ilerki yaşantısında iyi bir referans sağlayabilirsiniz. Ayrıca Ted’in başlattığı “10.000 Genç Meşale daha aydınlık Türkiye” kampanyasıyla maddi durumu yeterli olmayan öğrencilere burs sağlamaktadır.

Menüye geri dön ↑

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

İstanbul merkezli Bahçeşehir Koleji Uğur Eğitim Kurumları bünyesinde 1994 yılında İstanbul Bahçeşehir’de kurulmuş ve anaokulundan üniversiteye uzanan bir eğitim ağı kurmuştur. Çocuklarınızı zamanın getirdiği gelişmelere ayak uyduran donanımlı, dünya dillerini etkin kullanan, sosyal sorumluluk bilincine sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan Bahçeşehir Koleji, eski Eras Koleji binasında hizmet vermektedir. Bünyesinde bulunan yüzme havuzu da çocukların dikkatini çekmektedir. Bahçeşehir Koleji, ilkokulda kişiye özgü eğitim modelini esas alır. Sportif alanlarda da çocukların ufkunu açan Bahçeşehir Kolejiyle çocuğunuzun parlak geleceğine giden yola ışık tutabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

SAFA EĞİTİM KURUMLARI

Teşvik kapsamında yer alan Safa Eğitim Kurumları, 1997-1998 yılında eğitim öğretim faaliyet göstermeye başlamıştır. Bölgesel eğitim faaliyetleri gösteren Safa Eğitim Kurumları çocuğunu özel okula göndermek isteyip bütçesi kısıtlı olanlar için iyi bir alternatif olabilir. Yönetim anlayışları daha dini eğitim vermeye yatkın olup tercih edilme sebebi de bu kapsamdadır.

Okulun yönetim anlayışı ve felsefesinin önemli olduğu kadar öğretmenimiz de önemlidir. En değerli varlığınız olan çocuğunuzu okula ve öğretmene emanet ederken güvenmeniz ve gözünüzün arkada kalmaması çok önemlidir. Unutmadan Bakanlığın verdiği teşviğe başvurmayı unutmayın, bu teşvik özel okula göndermenize destek olacaktır.

2 Comments
  1. Reply
    Yonca zengin 13 Ağustos 2016 at 22:53

    Sıralamınızın ne yazıkki yanlış olduğunu düşünüyorum. TED Kayseri koleji 50 yıllık donanımı, bilgisi, başarıları her alanda, vizyonu, misyonu, mezunları vb.. Sayamıyacağın onlarca özelliğiyle yeni kurulmuş bu okullar arasında ancak birinci sırada olabilir. Sıralamayı yaparken daha araştırarak yaparsanız bunun böyle olduğunu görebilirsiniz. Teşekkürler

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada