Kastamonu için Uygun Fiyatlı ve Konforlu Bilinen 5 Otobüs Firması İncelemesi

Otobüs yolculuğu söz konusu olduğu zaman arayacağımız kriterlerin başında yolculuk edeceğimiz otobüsün koltuklarının rahat olması gelir. Bunun ardından arayacağımız bir başka ve en önemli kriterlerden olan hangi firmanın bize daha güvenli bir seyahat sunacağını öğrenmek isteriz. Maalesef günümüzde hala ülkemizde hava alanları henüz tam anlamıyla gelişimini tamamlayamamıştır. Hava alanı imkanı olan bölgeler için ise bilet fiyatlarının yüksek olması bizi otobüs ile seyahat etmeye yönlendirmektedir. Ayrıca otobüs ile şehirler arası seyahatin tercih edilmesinin bir başka sebebi de yükseklik korkusudur. Otobüs yolculuğu ile ulaşımın yorucu olduğu hepimiz tarafından bilindiği aşikardır. Ancak seyahat acentaları , 8-10 saate varan hatta 18-20 saati bulan varış süresinin yorgunluğunu en aza indirmek için araçlarındaki koltuklarda rahatlığı maksimum seviyeye çıkarmayı insanları gidecekleri yere ulaştırmanın yanında bunu da kendilerine görev edinmişlerdir. Ayrıca yine bu seyahat acentaları  yine uzun seyahatlerde insanların vakit geçirebilecekleri internet,tv,film,müzik gibi donanımları araçlarında yolcular için bulundurmaya gayret göstermektedirler. Bunların yanında firmaların yolculuk sırasında yaptıkları ikramlarda küçük ayrıntı gibi görünse de firmaların bu ikramlara verdiği özenler yolcular tarafından dikkatle gözlemlenir ve bir başka  kara yolu ile seyahatlerinde  hangi firmayı seçmelerinde rol oynayan başka bir etkendir. Son 2 3 yılda otobüs firmalarından talep edilen başka bir özellik de araçlarda tekli koltuk olmasıdır. İnsanlar uzun süren yolculuklar için daha rahat olmayı düşündükleri şekilde seyahat edecekleri firmayı seçerler ve en önemli bir başka aranan kriter ise bilet ücretlerinin uygun olmasıdır. Aynı mesafeye hangi firma ne kadar ücret istediği yolculuk yapanlar için önemlidir. Otobüs firmalarının şehir içi servisinin olup olmaması da tercih edilmesini sağlayan başka etkendir. Nitekim hangi firmanın en uygun ücretli,en konforlu,ve diğer hizmetlerde hangi firmanın daha iyi olduğunu belirlemek içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bizler sizin için tüm istediğiniz özellikleri araştırdık  ve hangi firmanın sizin için  uygun olduğunu aşağıdaki yazımızda inceleme halinde hazırladık ve siz değerli okurlara sunduk…

KAMİL KOÇ

1926 yılında kurulan Kamil Koç otobüs firması Türkiye’nin ilk otobüs firmasıdır ve 90 yıldır  faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Türkiye’nin dört bir yanında ulaşan Kamil Koç sürekli seyahat eden yolcular için ”yolkart” sistemiyle çeşitli avantajlar sunmaktadır. Kamil Koç otobüs firması bünyesinde barındırdığı ve ”RA-HAT” ismini verdiği 2+1 kişilik koltuklarıylada sizlere rahat bir yolculuk sunmuştur. Fiyatı da oldukça uygun olan Kamil Koç şehirler arası seyahatlerde tercih edilebilir.

Menüye geri dön ↑

ALİ OSMAN ULUSOY

eniyiveuygun

Türkiye’nin lider otobüs firmalarından biri olan Ulusoy,Trabzon’da Ali Osman Ulusoy adıyla yeniden yapılandı.Karadeniz merkezli kurulan şirket Ankara,İstanbul ve Karadeniz şehirlerine sefer düzenlemektedir. Güleryüzlü çalışanlarıyla ve bol ikramları sebebiyle tercih edilesi bir firmadır. Ayrıca ulusoykart üyesi yolcularına aldığı bilet ücretinin %10’unun puan olarak geri dönmesi ve 10 yolculukta bir bedava seyahat hakkınızın bulunması firmayı Türkiye’nin ve Kastamonu’nun tercih edilen markası oluyor.

Menüye geri dön ↑

NİLÜFER

eniyiveuygun

Bursa merkezli olan seyahat firmasının araçlarının tamamı 2+1 koltuklardan oluşmaktadır.Bu sayede dilediğiniz yere dilediğiniz saatte 2+1 rahatlığıyla gitme şansı bulacaksınız.İkramlarının bolluğu ve personel ve şoförlerinin güler yüzü ile de Türkiye’de zirveye göz kırpan firmalar arasında yer almıştır. Yaygın servis ağıyla Toplu ulaşım kullanmadan dilediğiniz yere ücretsiz olarak yine Nilüfer turizm araçlarıyla ulaşma imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Menüye geri dön ↑

METRO

eniyiveuygun

Şehirler arası seyahat edenler mutlaka en az bir kere metro turizmi kullanmışlardır. Türkiye’nin en ücra yerlerine seferler düzenlemektedir. İstanbul,Ankara için Türkiye’nin neresinde olursanız olun istediğiniz saatte otobüs bulma imkanına sahipsiniz. Metro Class,Metro Suit gibi çeşitleriyle yolculara çeşitli imkanlar sunan metro turizm’in yurt dışı seferleri de mevcuttur. Gelişmiş servis ağıyla sizlere otobüsten indikten sonra her saatte hazır olan servisleriyle şehir içinde istediğiniz yere gitme imkanını da sizlere sunan Metro Turizm Kastamonu seyahati için tercih edilebilir bir başka markadır.

Menüye geri dön ↑

KASTAMONU GÜVEN

eniyiveuygun

Sadece İstanbul,Ankara’ya sefer düzenleyen firma yenilenen araç filosu ve personeliyle sıcakkanlı bir hizmet sunmaktadır. Yerel firma olmasına rağmen denetimlerini hiçbir zaman aksatmamakta,müşteri hizmeti sistemini de son derece geliştirmişlerdir.Fiyat olarak da uygun olan Kastamonu Güven yerel firma olmasına rağmen büyük otobüs firmalarıyla rekabet edebilmektedir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz  yazımızın sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olmuşuzdur.Keyifli yolculuklar dileriz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Eniyiveuygun