Kaliteli ve Uygun bilinen 5 Orta Sınıf Klima Markası incelemesi

Klimalar bize hayatı kolaylaştıran havayı ısıtan veya soğutan araçlardır. Klimalar iklimlendirme araçları diye geçerler. Önceden lüks sınıfa dahil ettiğimiz klimalar bugün ihtiyaç haline gelmiş özellikle yaz aylarında olmazsa olmazlar sınıfına girmiştir.

Türkiye’de son dönemlerde bilinçli tüketici sayısı epey arttı. Beyaz eşyalar seçilirken Enerji tasarrufu sağlayan ve çevre dostu ürünler araştırılır hale geldi. Klimalar da bu enerji tasarrufunu sağlayan teknoloji ise Invarter klimalardır. Inverter klimalar klasik on/off mantığıyla çalışmazlar. On/off mantığı elektrik tüketiminin maximum olduğu anlar olarak tespit edilince oda sıcaklığını sabitleyen klimalar üretildi ki işte buna inverter teknoloji deniliyor. Aynen otomobillerde olduğu gibi nasıl şehir içi trafikte dur kalk yapmamız fazla yakıt tüketimine sebep oluyorsa klimalarda ki on/off fazla elektrik tüketimine sebep oluyordu.

Kullanacağınız alanın metrekaresine göre uygun bir klima almak istiyorsanız, araştırmaya başladıysanız, orta halli klima bana yeter diyorsanız sizin için bir araştırma yaptık ve “Kaliteli ve Uygun bilinen 5 Orta Sınıf Klima Markası incelemesi” yazımızı kaleme aldık.

DemirDöküm

demirdokum-klima

Isıtma ve iklimlendirme deyince akla gelen ilk markalardan olan Demir Döküm, 1954 yılında İstanbul’da Koç Holding bünyesinde kurulmuş, 2007 yılında ise Vaillant Grup bünyesine katılmıştır. Türkiye’de bir çok “ilk”in altında imzası olan marka, uygun fiyatlı alacağınız klimaların ilk sırasında yer alır. Klimalarını Uzakdoğu’da ürettiren Demirdöküm markası, ürünlerine 3 yıl garanti verir. Eski modellerinin sesli çalıştığı şikayeti çoksa da yeni üretimleri sessiz çalışır. İnverter teknolojiyle de elektrik tasarrufu sağlar. Soğutmada iyidir ancak ısıtmada zor bölgelerde yaşıyorsanız iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

Airfel

AİRFEL

Mobil, ticari ve duvar tipi olmak üzere 3 grupta topladığı Airfel klimaları Sakarya Hendek’te kurulan fabrikada üretilir. Dünyaca ünlü Daikin markasının 2011 yılında satın aldığı Airfel, arkasına Daikin kalitesini almakla daha kaliteli ürünlerle iklimlendirme sektöründe yer almıştır. Uygun fiyatlı kombi isteyenlerin incelemesi gereken markalardandır. Pazardaki ürün çeşitliliğinin arasından, Daikin güvencesi ve fiyat performans ilişkisiyle sıyrılan Airfel uygun fiyatlı klima arayanların tercih edeceği klimalardan.

BENZER İÇERİK:  İyi ve Kullanışlı Bilinen 5 Tıraş Makinesi Markası İncelemesi
Menüye geri dön ↑

Baymak

Klima_Baymak

Türk firması olan Baymak, Avrupa’nın ünlü şirketlerinden Hollandalı BDR Thermea’ya %100 hissesiyle satıldı.Ürünlerine 7 yıl garantiyle klima sektöründeki en uzun garanti süresini elinde tutuyor. Bir çok kullanım amacına uygun Baymak klimalarında fiyat performans ilişkiside memnun edici düzeyde. Tüketici taleplerine satış sonrası hizmetiyle de cevap verecek teknik alt yapı ve donanımı da geliştirmeyi amaçlayan Baymak, müşteri memnuniyetini ön planda tutan stratejileri benimsiyor.

Menüye geri dön ↑

Altus

Arçelik bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Altus, 1998 yılından itibaren klima dahil bir çok ürün grubunda müşterilerinin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik ürünler üretiyor. Fiyat itibariyle Arçelik’in alt segmentinde konumlandırılan Altus’un kurucusu Vehbi Koç’tur. Klimalarında inverter teknoloji, uyku modu, anti alerjik filtre, jet ısıtma ve jet soğutma gibi hayatınızı daha konforlu hale getirmenize yardımcı olacak.

Menüye geri dön ↑

Regal

“Soldaki 5 lira Regal 3 lira” reklamlarıyla oldukça dikkat çeken Regal, Zorlu grup bünyesinde yani Vestel’in alt segmentinde konumlandırılmıştır. Farklı mekanlar ve farklı kullanım alanları için farklı özellikleri olan klimalarla orta sınıf klima almak isteyenlerin tercihidir. Vestel’le aynı üretim bantından çıkan Regal’le bütçenizi sarsmadan yazın serin, kışın sıcak hayat sürün…

Klima alırken metrekaresi, cephesi, bulunduğunuz binanın yalıtımı gibi unsurlar klimadan alacağınız performansı doğrudan etkileyecektir. “En kaliteli ve uygun 5 orta sınıf klima markası” yazımızın sonuna gelirken klima alırken sessiz olmasına, kullanacağınız yere, BTU değerine, enerji tasarruf sınıfına, R410 gazlı olmasına, etkili filtreme yapmasına, satış sonrası hizmetine dikkat etmenizi ve yılda en az 2 defa klima bakımını yaptırmanızı daha çok verim almanız açısından tavsiye ederiz…

1 Comment
  1. Reply
    ahmet alemdar 12 Şubat 2017 at 11:32

    markaya göre fiyat kalite oranından bahsetmek ne kadar doğru bilemiyorum… klimayı alırken fiyat fiyata göre alınacak ısı verimliliği ve uzun ömür parametrelerini aramalıyız ki doğru seçim yapmış olalım. Buradaki markalar düşük ürün gamındaki ürünler. Daha iyileri var araştırmaya devam…

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada