Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Bilinen 7 Outdoor Ayakkabı Markası incelemesi

Şehirli hayattan sıkılan modern insan, kapalı mekanlarda spor yapmaktan sıkılıp kendini açık havaya atmıştır. Havasız ve kapalı spor salonları yerine bol oksijen kaynağı olan açık havalarda, doğayla baş başa kalmak yaradılış gereği mutluluk vermeye yetmektedir.

Doğa sporları ile ilgili her şey için kullanacağımız “outdoor”un esasında tam bir Türkçe karşılığı yoktur. Bununla birlikte outdoor içim spor aktivitelerinin doğayla buluşması diyebiliriz. Outdoor sporlara örnek olarak kampçılık, dağcılık, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, koşu ve bisikletçilik diye sıralama yapabiliriz. Tabii bunlar ilk olarak aklımıza gelen outdoor sporlarından. Daha aklımıza gelmeyen onlarca çeşit outdoor sporu karşımıza çıkmaktadır. Hangi spor dalıyla ilgileniyorsanız ilgilenin kıyafetinden ayakkabıya, aksesuarlardan ve ekipmanlara kadar o spor dalını kolaylaştıracak ve performansınızı artıracak ürün bulmanız mümkün.

Outdoor sporlar için alacağınız ayakkabılar, özel olarak üretilmiş taban ve kumaş özellikleri dolayısıyla dayanıklı, konforlu, darbe emici, yer tutucu, nefes alabilen ve doğa şartlarına karşı da koruyucu olmalı. Başlı başına bir sektör olan outdoor’un en iyi markaları Kuzey Amerika ve Avrupa kökenli markalardan çıkmaktadır. Ve bu sektörde o kadar güzel ve konforlu ürünler üretilmekte ki şehir hayatında bile bir outdoor ayakkabı, montu falanı filanı karşımıza çıkmaktadır. Sağladığı rahatlıkla özellikle kış aylarında şehir hayatında bile tercih edilen outdoor ayakkabıları özellikle akademik personel arasında da oldukça popülerdir. Giyenlerin akademisyen, mühendis veya set çalışanı olma olasılığı kuvvetle muhtemel olan outdoor ayakkabıları aslında yaşam tarzının sonucu olduğunu da gösteriyor.

Açık havada nasıl bir doğayla karşılaşacağınız kestiremezsiniz ama cadde ve sokaktan ya da AVM’den daha zorlu olduğunu tahmin edebilirsiniz. Olası yağmura çamura, taşlık ve kayalık arazide sizi yormayacak ve üzmeyecek olan outdoor ayakkabıları, gelişen teknolojiyle üst düzey kalitede üretilmektedirler. Özellikle gore-tex’in ön planda olduğu outdoor ayakkabılarında, zemin tutuş özelliği de hayati önem taşımaktadır.

BENZER İÇERİK:  İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Çocuk Ayakkabı Markası İncelemesi

Yüksek fiyatlarıyla bildiğimiz outdoor ayakkabılarının uygun fiyatlı ve de kaliteli olanlarını da bulmak mümkün. Özellikle çalışan kadın ve erkekler için gerek işe giderken ki yürüme mesafesinde giyebilecekleri gerekse haftasonu kaçamaklarının olmazsa olmazı outdoor ayakkabı seçiminde yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız “Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Bilinen 7 Outdoor Ayakkabı Markası” yazımıza geçelim…

MAMMUT

032_Mammut_COMFORT_LOW_GTX_SURROUND_Trekkingschuhe_Herren_schwarz-anthrazit_01

1862 yılında İsviçre’de kurulan Mammut, macera düşkünü doğa sporuna gönül veren sporcuların tercih ettiği kaliteli markalar arasında yer alır. Sadece outdoor ayakkabı üretmek yerine profesyonel bir çok ekipmanı da bulacağınız marka özellikle dağcılık sporunda kendini aşmış markalardandır. Sağlamlığı ve kalitesiyle bilinen ayakkabılarını üst düzey rakamlara satan Mammut’u sezon sonlarında indirimlerle almanız mümkün. Mammut ayakkabılarını bi kez kullandınız mı başka markalara dönüp de bakmayacağınız cinsten bir kaliteye ve tasarıma sahiptir.

Menüye geri dön ↑

MERRELL

2

Tam anlamıyla outdoor tarzına sahip olan Merrell, outdoor’a yakışan sadelik ve kalitede üretilmektedir. 1981 yılında Amerika’da kurulmuş olan Merrel, kısa zamanda Amerika outdoor sektörünün parlayan markası haline gelmiştir. Kadın ve erkek için farklı kalıpları kullanan Merrel, Türkiye’ye en eski giriş yapan outdoor markalarındandır. Birçok teknolojiyi ayakkabılarında kullanan Merrell, profesyonel sporcuların tercih ettiği markalar arasındadır. Vereceğiniz parayı sonuna kadar hak eden Merrell’in kalitesinden memnun kalacağınızdan eminiz.

Menüye geri dön ↑

COLOMBIA

colombia

1938 yılında şapka üretimiyle sektöre giren Colombia, küçük bir aile şirketi olarak kurulmuşken bugün dünyanın en köklü outdoor markalarından biri olmuştur. Ürünlerinin hepsinde son teknolojiyi kullanan Colombia, ayakkabılarında da başta gore-tex olmak üzere dayanıklılığı ve kaliteyi artırmayı amaçladıkları yeni teknolojileri kullanmaktadırlar. Outdoor sektöründe kalitesini aldıkları sayısız ödülle tescillendiren marka, diğer markalar tarafından taklit edilen tasarıma sahip. Outdoor ayakkabıdan beklentinizi karşılayacak düzeyde olan Colombia’da zevkinize ve tarzınıza uygun bir ayakkabı bulacağınızdan eminiz.

BENZER İÇERİK:  Genç kızlar için süper bilinen 5 kimono modeli incelemesi
Menüye geri dön ↑

NEW BALANCE

Amerika merkezli dünyaca ünlü markalardan olan New Balance, 1906 yılında ayak tabanlığı üreten bir şirket olarak kurulmuştur. Garson olarak çalışan William J. Riley, işi gereği çektiği ayak ağrılarına kendi ürettiği ayak tabanlıklarıyla son vermiştir ve onun bu hikayesi aynı zamanda New Balance markasının da kuruluş hikayesi olmuştur. Bugün milyon dolarlık değeriyle Amerika’dan dünyanın tüm ülkelerine yayılan başarılı ve kaliteli marka olan New Balance’ın outdoor ayakkabıları da markaya yakışır kalitede ve değerdedir. Her türlü zeminde rahatlıkla kullanacağınız outdoor ayakkabıları, bileğinizi sararak rahatlık ve korumayı da beraberinde getiriyor. Son olarak Amerika merkezli kurulan New Balance’ın outdoor ayakkabıları Vietnam’da üretilmektedir.

Menüye geri dön ↑

NORTH FACE

Bir outdoor top list’i North Face’siz olmazdı. Bazı kesim için gereksiz pahalı olan North Face’in, kendine has kaliteli giymeyi seven bir müşteri kitlesi bulunmaktadır. Outdoor giyiminde prestijli ve kaliteli markaların Kuzey Amerika ve Avrupa kökenli olduğunu söylemiştik. North Face’de Kuzey Amerika kökenli markalardan olup, San Fransisco’da kurulmuştur. Özel olarak kayakçılara ürün tasarlayan 2 dağcı tarafından kurulan marka, outdoor sporlarla ilgilenen ve günlük yaşamda da outdoor ürünleri kullananların tercih ettikleri marka olmuştur. North Face’in her ürünü olduğu gibi ayakkabıları da yeni teknolojiyle üretilir ve en elverişsiz koşullarda bile sizi asla yarı yolda bırakmaz. Kadın ve erkekte mükemmel tasarımlı ayakkabılar bulacağınız North Face, kendi mağazalarında olmakla birlikte bir çok outdoor giyim ve zincir mağazalarda satışı yapılmaktadır.

Menüye geri dön ↑

LAFUMA

Outdoor piyasasında kalitesiyle bilinen ünlü Fransız markası Lafuma, 1930 yılında sırt çantası üretimiyle piyasaya adım atmıştır. Bugün alanında başarılı bir çok markanın tarihine baktığımızda bir çoğunun II. Dünya Savaşında ülkelerine verdikleri destekleri karşımıza çıkmaktadır. Lafuma’da II. Dünya Savaşı sırasında Fransız ordusuna sırt çantası üretmiş, ülkesine verdiği destek, halk tarafından benimsenmesine neden olan Lafuma, savaş sonrasında kamp malzemeleri üreterek ürün gamını genişletmiş ve böylelikle outdoor piyasına da merhaba demiştir. Konfor ve stil için şehir hayatına da adım atan Lafuma ayakkabılarını, hem doğa sporlarında hem de şehir hayatında uzun yıllar kullanabilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  Soğuk Kışlar İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Kışlık Erkek Mont Markası incelemesi
Menüye geri dön ↑

QUECHUA

Listemizin sonuna gelmiş bulunurken sizin için seçtiğimiz son marka olan Quechua’nın fiyatlarına çok şaşıracaksınız. Quechua olarak yazılıp “Keçuva” olarak okunan marka Romanya merkezlidir. Fiyat performans ilişkisinin başarılı olduğu Quechua, Türkiye’de Dechatlon’larda satılmaktadır. Kalitesinin hakkaten iyi olduğu ve kullananların acayip derecede memnun kaldığı markanın ayakkabıları, günlük yaşamda da yüksek performans sağlayacaktır. Normalde çok pahalı olan outdoor ayakkabılarının fiyatlarını Quechua’da gördükten sonra neden daha önce outdoor sporlarıyla ilgilenmediğiniz konusunda kendinizi hesaba çekeceğinizden eminiz.

Efendim sizin için araştırdığımız Outdoor Ayakkabı Markası incelemesi yazımızın sonuna geldik. İster doğa sporlarında ister günlük yaşamda kullanacağınız outdoor ayakkabısı olsun, outdoor tarzı ayakkabı alırken normal ayak numaranızdan bir numara büyük almanız tavsiye olunur. Keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada