Kaliteli ve uygun fiyatlı bilinen 5 basketbol topu modeli

Basketbol topu seçimi yaparken bazı önemli unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle basketbol topları kendi alanlarında salon topu ve sokak topu olarak ikiye ayrılmaktadır. Salon topunu taş zeminde sektirmek daha zor olacağından sebep, eğer sokakta oynamayı düşünüyorsanız tercihinizi mutlaka sokak toplarından yana yapın. Özellikle seri numaraları bu konuda kendisini ön plana çıkartmaktadır. Örneğin Nike 750 sokak açısından müsait bir top olurken, Nike 1500 tamamen salon topudur ve bu ayrımı yapmak oldukça önemlidir. Şimdi sizlere hangi topun daha uygun olduğuna dair yazımızı sunuyor ve bu aşamada çalışmalar sağlıyoruz.

Spalding TF – 150

Tartışmasız Spalding, basketbol topları açısında en çok satan ve en çok rağbet gören top modelleri olarak bilinmektedir. Doğru tasarımlarla beraber sokak basketbolu açısından oldukça önemli bir ürün olarak görülmektedir. Hem sektirme, hem de performansı dışında, kavrama özelliği de oldukça kolay olan bu top modelleri günümüzün önem arz eden ürünleri arasında gösteriliyor. Spalding TF – 150 serileri kendi alanında no – 5, no – 6, no – 7 gibi farklı seri numaralarını kapsamasından dolayı da tercihini ilk sırada görmektedir. Sizler no serisini tamamen oyun anlayışınıza ve oynayacağınız bölgeye göre belirleyebilirsiniz. Fiyatları ise no serisine göre 30 TL ila 70 TL arasında değişim göstermektedir.

sporspal63684s

Menüye geri dön ↑

Nike Dominate 7

Basketbol toplarında bir diğer çok satan model de Nike Dominate 7. Sokak topları arasında profesyonel deneyim sunan bu basketbol topu, tam anlamıyla sizleri yarı yolda bırakmayacak ve senelerce kullanabileceğiniz bir ortam hazırlayacak. Tüm mevsim koşullarına uygun bir top olmasının yanı sıra kavrama özelliği çok güçlü olan ürünü sizler de satın alabilirsiniz. Bu noktada ise deneyimi bakımından önem gören top modellerini sizler de satın almaktan çekinmeyin. Ortalama 50 TL ila 70 TL arası gibi bir fiyata satışa sunuluyor.

nike-dominate-basketbol-topu-7-original-big

Menüye geri dön ↑

Molten BGR6

FIBA onaylı bir top olmasından dolayı Molten BGR6, son dönemlerin en popüler ürünleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda ürün çeşidi Türkiye basketbol liginde tercih edilmesi ve resmi sponsor olmasından dolayı da kitlelerin öncelikli tercihi konumunda. Mutlaka sokak topunu tercih etmenizi öneriyoruz, çünkü Molten serisi salon ağırlıklı çalışıyor. Satın alırken bu tip özelliklere dikkat etmenizi önermekteyiz! Kauçuk tasarımlı top modeli ortalama 30 ila 45 TL arasında satışa sunulmaktadır.

003375-01

Menüye geri dön ↑

Slazenger Crossover

Spor ürünler konusunda uygun tasarımlar sunan Slazenger, basketbol topu açısından da sizlere uygun ürünler sunuyor. Slazenger Crossover serisi, e-ticaret sitelerinde en çok satan modeller arasında yerini almaktadır. Sokak topu olmasından sebep sizlere muhteşem bir deneyim sunan, kaymaz kauçuk yapısıyla sokakta oynadığınız vakitlerde tam performans sunan bu ürünü denemeyi ihmal etmeyin. Türkiye’de en çok satan modeller arasında yer alan Slazenger Crossover, sizlere listemizde dördüncü sırada sunuluyor! 25-35 TL arası bir fiyata satın alabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

Voit Xgrip

Listemizin son sırasında yer alan Voit Xgrip, son 2 yıldır aktif olarak tercih edilen toplar arasında yer almaktadır. Voit markası spor ürünlere karşı en iyi tasarımları sunmakla beraber, top ürünlerine de ciddi anlamda ilgi göstermeye başladı ve bu sayede kaliteli ürünleri sunmaktan geri kalmadı. Tabii ki tercih yaparken doğru ayrıntı ve detayları gözden geçirmek önemli! Bu noktada ise sizlere sunduğumuz Voit XGrip ürününü 25-35 TL arası gibi bir fiyata satın almak mümkündür!

Sizler için  kaliteli ve uygun fiyatlı bilinen 5 basketbol topu modelini sıraladık. Bunun dışında da kalitesi ile kendisini ön plana çıkartabilecek pek çok top modeli mevcuttur. Fakat bir ürün seçimi yapılırken önemli olan faktör, daima bazı ince ayrıntıları gözden kaçırmamaktır. Peki, listede yer almayan modeller dışında bir seçim yapılırken ne gibi detaylara önem verilmelidir?

  • Kauçuk yapısının sağlamlığına dikkat edin!
  • Elden kaymama özelliğine önem verin.
  • İleride yumurta olmaması açısından topu bilindik markalardan yana tercih edin.
  • Sokak topu ve salon topu ayrımını çok iyi bilmeniz gerekiyor.
  • Topu sektirdiğiniz vakit el hizanızı geçmeyecek sekme yapısı olmasına dikkat edin.

Bu maddeleri gözden kaçırmazsanız doğru top modelini seçme durumu söz konusu olabilir. Tabii ki doğru ürün seçimi yapılırken ayrıntılar her zaman kendisini ortaya çıkartmaktadır. Bizler de doğru ürünü belirlemeniz ve tercih ortamı yaratmanız bakımından sizlere basketbol topu modellerini inceliyoruz. Listeye ekstradan eklenmesini düşündüğünüz ve deneyimleyip, beğendiğiniz modelleri bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin. Yorumlara attığınız tüm cevapları tek tek okuduğumu ve cevapladığımı unutmayın. Hepinize keyifli okumalar dilerim!

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…