Kaliteli ve Uygun bilinen 5 Diş Fırçası Markası incelemesi

Diş fırçaları, bir eve kapak atıldığının resmidir. Uzun süre kalmaya niyet edenlerin ilk işi banyoya diş fırçalarını koymaktır. Ağız bakımı ve diş sağlığında hayati önem taşıyan ve mekanik temizlemenin en etkili yolu olan diş fırçalarının seçimini neye göre yapıyorsunuz?

ÖNEMLİ NOT: Diş fırçası seçimi yaparken diş etlerine de hitap eden fırçalar seçmeye özen gösterin. Özellikle de diş etleri hassas olanlar sert fırçalardan zarar göreceklerdir. Ayrıca fırçada azı dişler için ayrı ön dişler için ayrı teller olması yararınıza olur. Çünkü azı dişlerin olduğu tarafta teller erişebilirliğin artması adına biraz daha uzun ve yumuşak olmalıdır.

Markete gidip indirimdeki ürünlere mi bakıyorsunuz? Yoksa diş hekiminizin tavsiye ettiği markalara mı? Bizce doğru olan diş hekimine danışmaktır. Çünkü diş yapınız ve diş eti durumunuzun tespitiyle diş fırçası seçmek daha doğru olacaktır. Piyasada yumuşak, orta ve sert kalınlıkta çok çeşitli diş fırçalarının arasından yumuşak olanları diş etinde rahatsızlık bulunanlara, sert olanları sigara içenlere ve dişlerini az fırçalayanlara tavsiye ederken ideali orta sertlikte olanlardır. Diş fırçası seçiminde dikkat edeceğimiz diğer nokta başlık büyüklüğüdür. Çok büyük olanlardan ziyade orta veya küçük başlıklı olanları tercih etmeliyiz. Arka dişlerimizi temizleme açısından ve ulaşılmayan yerleri temizlememiz adına faydalı olacaktır. Bunun haricinde elimizden kaymayan ve tutması kolay olanlar öncelikli tercih edilmelidir. Bir de pilli ve şarjlı döner başlıklı diş fırçaları da vardır ki sizin fırçalama hızınızın 10 katı hızda döndüğü ve temas ettiremeyeceğiniz yerleri dahi fırçaladığını düşünürsek diş temizliğine önem verenlerin tercihi oluyor.

Ağız bakımı ve diş sağlığında diş fırçalama en temel ve etkili davranışlardandır. Davranış diyoruz, diş fırçalama alışkanlığı çocuklukta kazanacağımız davranışlardandır. Ancak yaşınız kaç olursa olsun dişlerinizi düzenli ve günde en az 2 defa fırçalamaya ve hatta diş ipi kullanmaya özen gösterin.

Hadi şimdi gelin “Kaliteli ve Uygun bilinen 5 Diş Fırçası Markası incelemesi” yazımıza geçelim ve diş fırçalarını yakından tanıyalım…

BANAT

kunter-sekercioglu-banat-exclusive

Her alanda Türk Malı kullanmaya azami önem verenler için önereceğimiz ve hatta herkesin Türk Malı kullanımına dikkat etmesi gereken dönemde diş fırçası alanında tercih edilecek ilk markadır. Firma hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. 1947 yılında Lütfü Banat tarafından Türkiye’de kurulmuş ilk diş fırçası markasıdır. 1976 yılında Şenyuva ailesinin satın aldığı Banat, ağız bakım, kişisel bakım ve ev bakım ürünleri üreterek ürün gamını genişletmiştir. Banat, sadece üretim yapan ve kar amacı güden bir kuruluş olmaktan ziyade, ağız ve diş sağlığı konusunda Türkiye gelişimine ciddi katkılar sağlamaktadır. Üniversiteler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Doktorlar Odasıyla protokolleri olup birçok projeye katkı sağlamaktadır. Yerli marka ve kaliteli olması dolayısıyla diş fırçası seçiminizde öncelik vereceğiniz markadır kendisi.

Menüye geri dön ↑

ORAL-B

SG_1434188

Oral-B, Procter & Gamble bünyesinde faaliyet gösteren ve özellikle elektrikli diş fırçası oldukça popüler olan markadır. Özellikle diş fırçalama alışkanlığı kazandırılmak istenen çocuklar için işkenceden eğlenceye dönüştürmek ve diş fırçalamadan keyif almasını sağlamak oldukça önemli. Oral-B, bu konuda şarj edilebilen diş fırçalarıyla bunu başarıyor ve çocukların keyifle kullanacağı diş fırçaları üretiyor. Elektrikli diş fırçalarını Alman Braun markasıyla işbirliği içinde üreten Oral-B, diş hekimlerinin en çok tavsiye ettiği marka desek abartmış olmayız. Fiyatları diğer markalara oranla oldukça pahalıdır.

Menüye geri dön ↑

SENSODNYE

SG_4191765

Diş hekimlerinin önerdiği marka diye reklamlarından bildiğimiz Sensodyne, hassas dişler ve diş etleri için diş fırçası, macunu ve ağız çalkalama suyu üretir. Glaxo Smith Kline şirketler grubu bünyesinde faaliyet gösterir. GSK Şirketi 1700’lü yıllarda Londra’da kurulmuştur. Sensodnye ürünlerinde barkod 869 ile başlar yani Türk Malı barkodudur. GSK Şirketi Türkiye’ye bi hayli önem vermekle birlikte Orta Doğu Afrika Bölgesel merkezlerini İstanbul’a taşımışlardır. Sensodnye markası 20 yılı aşkın sürede ağız bakımı ve diş sağlığı ürünleriyle sektörde yer alıyor. Diş fırçasında 6 çeşidi bulunan Sensodnye, özellikle hassas diş ve diş eti olanlar için yumuşak kıl yapısına sahip diş fırçaları üretiyor. Yuvarlatılmış kıl uçlarıyla hem etkili temizlik sağlıyor hem de ağzınızın her köşesine ulaşabilme imkanı veriyor.

Menüye geri dön ↑

PARADONTAX

Tükürüklü reklamlarını fazlasıyla itici bulduğum Paradontax, kalitesiyle ve diş eti rahatsızlıklarına iyi gelen ürünleriyle kullananların beğenisini alan markalardandır. Sensodnye gibi Glaxo Smith Kline bünyesinde üretilen ve diş eti rahatsızlıklarına karşı uzmanlaşmış Paradontax’ın diş macunundan sonra diş fırçaları da beğenilmiştir. Diş fırçalarında yumuşak ve ekstra yumuşak şeklinde 2 tip üretir ve küçük başlığı sayesinde zor ulaşılacak yerlere ulaşımı kolaylaştırır. Diş macunuyla birlikte kullanıldığında daha etkili olduğu söylenen Paradontax denemeye değer diye düşünenlerdeniz.

Menüye geri dön ↑

SIGNAL

Signal, Türkiye piyasasında ağız bakımı ve diş sağlığı ürünleriyle uzun yıllar faaliyet gösteren eski markalardandır. Unilever firma bünyesinde faaliyet gösteren Signal, bir çok marka gibi İsrail malları listesinde ismi geçenlerden. 1984 yılında Türkiye’ye diş macunlarıyla giren Signal’in, diş fırçasında çok çeşitli ürünleri bulunmaktadır. Özellikle Vertical Expert diş fırçasının farklı dizayn edilmiş kıl yapısı ağzınızda ulaşımı zor olan yerlerin etkili fırçalanmasını sağlıyor.

Sizin için hazırladığımız “Kaliteli ve Uygun bilinen 5 Diş Fırçası Markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Ağız bakımı ve diş sağlığı konusu genç yaşlarda fazla dikkate alınmayan konulardansa da yaş ilerleyince pişmanlıklar başlıyor ama bu pişmanlık için çok geç. Diş fırçalamayı alışkanlık haline getirip günde en az 2 kere fırçalamanızı hatta ardından gargara yaparak diş temizliğinizi tamamlamanızı tavsiye ederiz…

1 Comment
  1. Reply
    arif 3 Eylül 2016 at 22:35

    en iyi dis fircasi konusunda siralamada bir değişiklik yaparsanız seviniriz. Listenizde bile olmayan Philips Sonicare DiamondClean elektronik dis fircasi dunyanin en iyisi olarakda secilmis bir dis fircasidir. Turkiyede satisi bulunmamaktadir fakat yurddisindan temin edilebilir. Firca uzerinde 6 farkli secenegi bulunmaktadir. 3 yildir kullaniyorum. Bu listedekilerin hepsinide kullandim ama bu firca gercekten farkini cok belli ediyor.

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada