Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Sporcu Dizliği Markası İncelemesi

Sporun, sağlığımız için saymakla bitmeyen faydasının yanında önlem alınmazsa hayatımızı etkileyecek problemlere de yol açmaktadır. Genellikle tecrübesiz sporcuların başına gelecek gibi düşünülen kazalar ve sakatlanmalar bir çok profesyonel sporcunun da başına gelmektedir. O yüzden yaptığınız spor branşının her türlü imkanlarından yararlanarak tedbirinizi almalı, olası kazaların ve sakatlanmaların önüne geçmelisiniz.

Her spor dalının farklı ekipmanları vardır. Spor branşlarına göre değişecek olan özel ekipmanlar, çok daha etkili ve yüksek performansla spor yapmanıza olanak sağlar. Spor branşına göre değişen özel aksesuarları kullanmak, yüksek performans sağlarken olası sakatlanmaların da önüne geçer.

Bu açıdan bakıldığında dizliklerin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Sert zemine düştüğünüz anda dizinizi koruyacak ve menisküs gibi rahatsızlıkların önüne geçecek dizlikler, antrenmanlarda ya da maçlarda, dizleri aşırı baskıdan korumak ve sakatlıkları önlemek amacıyla kullanılırken hareket kabiliyetini kısıtlamayacak tarzda olması gerekmektedir. Bir çok spor dalı için kullanılacak dizlikler, özellikle voleybolcularda görülmektedir. Topları karşılamak adına çoğu kez kendini yere atmak durumunda kalan voleybolcular için dizlik olmazsa olmaz spor ekipmanlarındandır. Ayrıca günümüzde en popüler branş olan fitness da bilinçsizce yapılacak hareketler dolayısıyla dizimizi sakatlama riski taşıyan spor dalıdır.

Özel kumaştan yapılan dizlikler, maç ya da antrenman esnasında dizleri sıcak tutarken kasların darbe almasını da engeller. Dizlik modellerinde en çok tercih edilen markalara yer vereceğimiz listemizde en iyi ve uygun dizlikleri bulacağınızı düşünüyoruz. Hadi şimdi gelin hep birlikte Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Sporcu Dizliği Markası yazımıza geçelim…

NIKE

1

1971 yılında Amerika’da kurulan ve dünyaca ünlü spor giyim ve ekipman üreten marka olan Nike, Phil Knight ve Bill Bowerman tarafından “Blue Ribbon Sports” adıyla kurulmuştur. Daha sonra hem firma çalışanı ve aynı zamanda koşucu olan Jeff Johnson, rüyasında Yunan mitolojisinde Zafer Tanrıçası diye geçen Nike’ı görmesiyle markanın adı artık Nike olmuştur.  Nike, spor ekipman ve tekstilinde şüphesiz dünyanın en iyi ve kaliteli markasıdır. Bugüne kadar bir çok uluslar arası takıma da sponsor olan Nike, tasarımı ve renkleriyle oldukça beğenilmektedir. Satış sonrasının çok da iyi olmadığını söyleyebiliriz. Ürün gamında sayısız ürün bulunan Nike’ın çıkardığı her ürün olduğu gibi dizlikleri de dikkat çeken güzelliktedir. Çin’de ürettirdikleri dizliklerin iç dolgusu kauçuktur ve böylelikle olası düşmelerde dizinizin zarar görmesini engeller. Nefes alan kumaşı sayesinde dizinizi sararken rahatsız etmez.

Menüye geri dön ↑

SELEX

2

Dizlik modelerinde en çok tercih edilen markalardan olan Selex, farklı boy ve renklerde dizlikleri bulunmaktadır. Siyah, mavi ve kırmızı renkleri bulunan dizliklerin, fiyatları da diğer markalara göre makuldur. Özellikle voleybol dizlikleriyle öne çıkan marka, dizlikleri ithal etmektedir. Özel kumaşı ve ergonomik yapısı sayesinde hareket alanınızı kısıtlamaz. Selex dizlikleri tam bir özgürlük sağlarken, spor esnasında olası sakatlanmalara karşı da korur.

Menüye geri dön ↑

ADIDAS

3

Alman markası Adidas, dünyanın en çok tercih edilen markalarındandır. Markanın kurucusu, Adolf Dassler’dır ve Puma’nın kurucusu abisi Rudolf Dassler tarafından ayakkabı üreterek başlamışlardır. Daha sonra yollarını Rudolf Dassler’la ayıran Adidas, Reebok’u satın almıştır. Dizliklerinde siyah ve beyaz rengi kullanan Adidas, cinsiyet ayrımı da yapmaz. Klasik modellerde üretilen dizliklerinde 3 çizgili Adidas amblemini görmekteyiz. Adidas dizlikler, Adidas’ın sadık müşterileri tarafından beğenilen ürünlerdendir.

Menüye geri dön ↑

ALTIS

Neoperen kumaştan üretilen Altis dizliklerde dairesel pedler bulunmaktadır. Olası sakatlıklardan sonra kullanılan koruyucu amaçlı dizliklerdendir. Çelik şeritlerle desteklenen Altis dizlikler, ön çapraz ve kolleteral bağ yaralanmalarından sonra kullanılır. Özel üretilen kumaşı sayesinde hava alan yüzeyi bacaklarınızı terletmez ve böylelikle ergonomik bir rahatlık sağlar. Kilonuza göre değişen bedenlerinde small’dan 2X large’a kadar dizlikler bulunmaktadır.

Menüye geri dön ↑

DELTA

Hem spor hem de medikal türde dizlikler bulunan Delta, uygun fiyatta dizlik almak isteyenler için iyi bir alternatif olabilir. Medikal dizlikleri, koruyucu amaçlı çelik şeritlerle desteklenmiştir. Sporcular için olan dizliklerinde ise farklı spor dalları için ürettikleri dizlikler bulunur. Özellikle paten ve kaykaycılar için set halinde satılan dizlikleri canlı renklerdedir. Olası bir düşme durumunda dizlerinizi darbelerden ve sakatlanmalardan koruyacak dizlikleri esnek yapıdadır. Dizliklerine 2 yıl garanti veren Delta’nın fiyatları da oldukça uygundur.

Sizin için hazırladığımız Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Sporcu Dizliği Markası yazımızın sonuna geldik. Dizlerinizi darbelerden koruyacak ve aynı zamanda hareket alanınızı kısıtlamayacak dizlik seçiminde en çok tercih edilen markalara yer verirken, dizine darbe alabilecek spor dallarıyla ilgilenenlerin mutlaka dizlik kullanmalarını tavsiye ederiz…

Oylama yap!

0 Puan
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İçerik gönderebilmek için üyelik şart!

Sign in

Şifreni mi unuttun?
Close
of

Processing files…