Kaliteli ve Rahat Bilinen 5 Kask Modeli İncelemesi

Motosiklet sürücüleri için kask seçimini doğru yapmak hayati bir faktör taşıyor. Motor ve kask tartışmasız ayrılmaz ikilidir. İyi ve sağlam olan bir kask ile beraber kaza dahi yapsanız, boyun ve kafa bölgenizi tamamen koruyacağınızdan dolayı hayati tehlike yaşama olasılığınız ciddi anlamda düşer. Bu yüzden de doğru marka tercihini maddi anlamla ölçmemekle beraber, bir kaskın sağlamlığı ve araştırmalar dahilinde sunulduğu üzerinden alternatif üretmek önem taşımaktadır. Şimdi sizler için Dünya çapında isim yapmış, birçok kişi tarafından tercih edilmiş kaliteli ve rahat bilinen kask modellerini inceliyoruz;

Shoei AGV

Genel olarak yarış motorları tercih edenlerin bir numaralı tercihi konumunda yer alan Shoei, AGV serisiyle beraber ciddi yükselişe geçti. Bu yükselişini de zirve noktasına kadar çıkarmayı başardı. Aynı zamanda ağır motor olarak adlandırılan Harley Davidson tarzına uygun kask üretimlerini de gerçekleştirmektedir. Bu sebeple motor sürücülerinin ilk tercihi olarak görülmektedir.

Menüye geri dön ↑

Arai

Arai markası, alanında lider konum elde eden bir diğer kask üreticisidir. Uzakdoğu’da üretilen ve ülkemizde de aktif olarak satılan bu marka, sürücü güvenliğini tam anlamıyla sağlaması açısından hayati bir değer taşımaktadır. Boyunu tam anlamıyla kapatan, çeneyi koruyan ve baş kısmında ki sert levhanın darbelere karşı güçlü olması bu motor kaskını daha cezp edici kılıyor. Diğer motor kasklarına nazaran biraz daha pahalı olsa da, doğru tercih yapmak istiyorsanız mutlaka Arai’yi tercih etmelisiniz.

Menüye geri dön ↑

Givi

Bir diğer meşhur kask markası da Givi. Tartışmasız sağlamlığı ve kask tasarımlarını karbonfiber bir malzeme ile üretmesi, motor sürücülerini cezp etmeyi başarıyor. Bu noktada sizler de kaliteli bir kask seçimi yapmak istiyorsanız, diğer iki marka olduğu gibi tercihinizi Givi’den yana yapabilirsiniz. Givi, Alman ve İtalyan ortak yapımı olan bir firmadır. Uzun süredir sektör de yer almasının yanı sıra, birçok uluslar arası motor yarışında da sponsor olarak yer almaktadır.

BENZER İÇERİK:  Müziksiz Asla Diyenler için İyi Ses Verdiği bilinen 5 Oto Teyp Markası
Menüye geri dön ↑

X-Lite

X-Lite markası malzeme bulma konusunda en kolay firma olduğundan dolayı kullanıcıların başlıca tercihi arasında yer almaktadır. Motorla alakalı bir sorun yaşadığınız zaman, sorun yaşanan parçanın değişimi diğer kask modellerine göre daha kolaydır. Ayrıca rüzgar almaz ve buğu yapma özelliği ile de sizlere tam performans alabileceğiniz deneyimler yaşatmaktadır. Sizin için performans her zaman ön plandaysa, tercihinizi X-Lite üzerinden yapabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

Schubert C3 Pro

Schubert C3 Pro, Dünya’nın son 2 senedir en güvenilir kaskı olarak seçilmektedir. Diğer kasklara göre oldukça pahalı olsa da, kullanımı ve performansı bakımından sizlere tamamen konforlu yolculuk sunar. Bir Alman firması olan Schubert, uzun süredir sektör üzerinde en iyilerden birisi olarak yer almaktadır. Eğer bir yarış motoruna sahipseniz mutlaka Schubert C3 Pro almanızı öneriyoruz.

5 marka da kendi alanında en iyisi olarak bilinmektedir. Tabii ki tercih yaparken birçok ihtimali de gözden kaçırmamak gerekli;
• Görüş alanının kısıtlığı
• Ses alıp, almadığı
• Buğu yapıp, yapmadığı
• Kaskın ağırlığı
• Yedek parça bulmanın kolaylığı
• Sağlamlığı ve güvenilirliği

Kask seçiminizi mutlaka bu maddeleri gözden geçirerek yapmalısınız. Özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde rüzgarın yoğun olmasıyla beraber, kaskların da ne kadar ses aldığı, buğu yaptığı, görüş alanında ki kısıtlık durumu gibi seçenekler hayati faktör olarak bilinmektedir. Kaskınızın boyunun taşıyacağı kıvamda ki bir ağırlık olması da, sürüş esnasında hız yaptığınız vakit herhangi bir sarsılma ihtimalini ortadan kaldırır.

Bu nedenden dolayı iyi bir performans almak ve sürüşlerin önem taşıdığı kıvamda bir motor kaskı tercihi yapın. Birçok üretici, 2 ila 4 yıl arasında bir kask değişimi yapılmasını önemsemektedir. Eğer arkanıza bir yolcu alacaksanız, mutlak suretle ona da bir kask satın almayı önemseyin. Siz kadar, onun da yaşadığı bir kaza sonucunda yaralanma ihtimali aynıdır. Bu sebeple kask seçimlerinin önemini sağlamlığını birinci sırada tutarak tercih etmelisiniz. Fiyatlandırma bakımından Shoei ve Arai diğer markalara göre daha ucuz olmasından dolayı iyi tercih olabilir. Fakat sağlamlık açısından onlardan daha da iyi kasklar bulmak mümkündür. Bu tamamen sizlerin maddi durumunun müsaitliği ile orantılı ilerler. Tercihlerinizi bu 5 marka üzerinden yapmanız dahilinde herhangi bir sıkıntı yaşamadan 4 yıla kadar sürüş deneyimleri yaşayabilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  Bisiklet Sevdalıları İçin Kaliteli ve Uygun Bilinen Elektrikli Bisiklet Markası İncelemesi

Evet,  iyi bilinen 5 kask markası isimli makalemizi burada bitiriyoruz. Sizler için bir kask seçimine dair önemli anlatılar, en iyi kask modelleri ve çeşitleri gibi sıralamalar gerçekleştirdik. Bu alanda herhangi bir soru sormak, “hayır abi, şu daha iyi!!!” diye bir öneri de bulunmak isteyenleri yorumlara beklemekteyiz. Yorumlarınıza en kısa sürede cevap vermeyi ihmal etmeyeceğim. Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada