Kaliteli ve Etkili Bilinen 5 Kreatin Markası İncelemesi

Zayıf ve cılız görüntüden bıkmış, daha iri ve kaslı bir vücuda sahip olma hayaliyle bir yola çıktınız. Bu yolda ilk durağınız spor salonları. Bir hoca eşliğinde belirli tavsiye, çalışma programı ve beslenme listesiyle profesyonel yardım alırsanız hayalinizdeki görüntüye en sağlıklı ve en kısa biçimde ulaşırsınız. Kas kütlenizi artırmak ve irileşmek için takviye besin almadan sadece gıdalarla bunu başarmanız imkansız değil ama çok uzun zaman alan bir süreçtir. Son teknoloji kullanılarak üretilen supplementlerden protein ve karbonhidrat tozundan bahsettikten sonra sıra geldi kreatinlere… (Craetin ya da Kreatin diye de teleffuz edilir.) Kreatinler vücudunuzdaki kas kütlenizi artırır, antrenman dayanıklılığını ve enerjinizi maksimum seviyeye çıkarmaya yararlar.

Karaciğerde üretilen kreatini, doğal yollardan sığır etinden ve tavuktan alabiliriz. Ancak ihtiyacımız olan kreatini alabilmemiz için günde bir buçuk kilo kadar et yememiz gerekir ki bu da imkansızdır. İşte bu aşamada devreye kreatin supplementleri girer. Ancak unutmamak gerekir ki body ve fitness’a başladığınız zaman Kreatin kullanmaya kalkmayın. En azından 1- 1 buçuk yıl çalıştıktan sonra “Artık daha yoğun çalışmalıyım” dediğiniz anda başlamalısınız. Bu süre geçtikten yani artık kreatin kullanımına hazır olduktan sonra düzenli kullanmanız fayda görmeniz açısından oldukça önemli. Yani kreatini kullanmaya başladığınızda her gun almanız gerekli off günlerinizde dahil. Kendinize kreatin kürleri belirleyin ve en fazla 6 aylık kurlar şeklinde bu alımı yapın daha sonra vücudunuzu bir iki ay dinlendirip tekrar bir 6 aylık almanız vücudunuzun kreatine alışıp tepkisizleşmesinin önüne geçecektir.

Piyasada yükleme günü diye geçen günlerin bilimsel olarak fayda göstermediği kanıtlanmış, bunun daha çok bu işin satışını yapan firmaların uydurduğu ve creatin kullanım oranını artırmaya yönelik pazarlama stratejisi olduğu söyleniyor. Bu bilgi de burada dursun.

Kreatinlerin çok çeşidi olmasına rağmen asıl ve işe yarayan en kaliteli ve en etkili kreatin, “monohidrat” olanıdır.%100 saf kreatin olması, diğer katkı maddeleri olmamasına dikkat edin. Şekerli içeceklerle birlikte tüketmeniz kana karışımı artıracağı söylense de şeker tüketmeyi istemiyorsanız suyla bile alınabilir. Ayrıca antrenman öncesi ya da sonrası almanız tamamen size kalmış. Kullanım miktarını ise kilonuza ve kas kütlenize göre belirleyin. Günde ortalama 5 gram yeterli olacaktır. Birçok formu olan kreatinlerde bizim tavsiyemiz toz olanlardır. Performans, güç, dayanıklılığı ve kas kütlenizi artırmak için kullanılan kreatinleri alırken böbreklerin zarar görmemesi için bol miktarda su içmenizi hatırlattıktan sonra hadi gelin şimdi “Kaliteli ve Etkili Bilinen 5 Kreatin Markası” yazımıza geçelim. Haa unutmadan bu tarz supplementlerin yani takviye gıdaların, Türkiye’ye girişi 1985 yılına cennet mekan Turgut Özal zamanına dayanır. Milli gururumuz halterci Naim Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye gelmesiyle takviye gıdaların kapısı aralanmıştır…

OPTIMUM

image14162353351416235335T56

Protein ve karbonhidrat tozlarında oldukça başarılı bir ivme kazanan Optimum, kreatinlerde de başarılı bir markadır. En kaliteli ve etkili kreatinden beklentimiz saf olması ve monohidrat formunda bulunması. Optimum kreatinler, istediğimiz %100 saf kreatinden oluşmaktadır. 1 ölçeğinden yaklaşık 5 gram kreatin alacağınız Optimum, günlük ihtiyacınız olan kreatini en saf ve etkili haliyle sunuyor. Aromasız olan Optimum kreatinleri, kas kütlenizi artırmaya ve spor salonlarında performansınızı artırmaya yardımcı olacaktır. Hedeflerinize yaklaştırma ve salon arkadaşlarınızı geçmeniz adına tavsiye ettiğimiz bir marka.

Menüye geri dön ↑

TRANSPARENT LABS

Transparent-Labs-StrengthSeries-Creapure-HMB-creatine-review

Aslında Transparent Labs hakkında söylenilecek şeyleri marka kendisi özetliyor. Transparent, yani şeffaflık. Marka içeriğindeki herşeyi tüm şeffaflığıyla söylüyor ve her açıdan dürüst davranıyor. Bu dürüstlüğün kaynağı da şüphesiz ürünlerine duyduğu güvenden geliyor. Ürünlerinde sahte pazarlama stratejileri yerine bilimselliği ve dürüstlüğü savunan Transparent Labs, labaratuvar çalışmalarına da oldukça önem verir ve bir çok fitness’cının tercihi olmakla başarısını tesciller. Ürünlerini sürekli laboratuvar ortamında teste tabii tutan Transparent Labs, kreatinde de dünyanın en güvenilir ve saygın kreatin supplementlerini üretmektedir.

Menüye geri dön ↑

HARDLINE

Unknown

Supplementler dünyasının gururu Türk markası Hardline, kreatin supplementinde de tercih edilen ve memnun kalınan ürünlerden. Kreatinden beklenen kas kütlesinin artımı, dayanıklılık, antrenman öncesi güç, enerji gibi daha bir çok faydayı sağlamakta olan Hardline’ın fiyat performans ilişkisi oldukça iyi. Kadınların ve erkeklerin rahatlıkla kullanacağı Hardline kreatin, beklenen performansı size kazandırırken kas kütlenizi de ciddi biçimde artıracak nitelikte bir ürün. Mikronize edilen kreatin supplementlerinin emilimi çok daha hızlı olacaktır.

Menüye geri dön ↑

UNIVERSAL

Piyasada bulunan yığınla kreatin supplementlerinden öne çıkan diğer marka ise Universal. 1977 yılında Amerika’da kurulan Universal markası, kurulduğu günden bu yana kendi üretim tesislerinde son teknolojiyi kullanarak ve ürün geliştirmeye ciddi yatırımlar yaparak takviye besinler üreten kaliteli markalardandır. Geniş ürün gamında kreatin supplementlerinin hacmi de büyük olan Universal, bir çok başarılı vücut geliştirme sporcularının sponsorluğunu üstlenmektedir. Kreatinlerini ünlü Alman markası Creapure tarafından temin edilen Universal markası, sporcular arasında “Kral” marka olarak bilinir.

Menüye geri dön ↑

MUSCLEPHARM

Antrenman öncesi ve sonrası kullanılabilen Musclepharm, etkili kreatinler gibi saf kreatinden oluşmaz. Kompleks bir üründür. Kompleks deyince şunu anlamalıyız: Saf kreatinler gibi etkili sonuçlar alamazsınız. İstediğiniz etkiyi vermez yani. Çabuk emilim sağlamakla birlikte kreatinden beklediğiniz yoğun enerji, güç, kas kütlesindeki artışı diğer markalar gibi tatmin edici değildir. Ayrıca kullanıcı yorumlarına bakıldığında erkek tipi dökülmeye sebep olduğuna dair rivayetler mevcut.

Sizin için hazırladığımız “Kreatin Markası inceleme” yazımızın sonuna geldik. Etkili kreatin alımına başlamadan önce en az 1 veya 1 buçuk yıl spor geçmişiniz olmalı. Su tüketiminizi artırın ki böbrekleriniz zarar görmesin ve kreatin kürlerinizi en fazla 6 aylık dönemler şeklinde periyoduk aralıklarla 1 aylık molalarla kullanın. Ve unutmayın sağlık farkında olmadığımız bir devlet, vücudunuza ne olduğunu bilmediğiniz ürünlerle sırf ucuz diye yazık etmeyin…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada