Kaliteli ve de Uygun bilinen 6 Yerli Perde Markası İncelemesi

Yeni evinize taşınacaksınız ya da evlilik hazırlıkları yapıyorsunuz. Perde seçiminiz için araştırmalara başladınız. Bir hayli masrafa girdiniz ve perdeye ne kadar bütçe ayıracağınızı kestiremiyorsunuz. İstediğiniz kalite ve zevke uygun perde seçerken hangi markaya karar vereceksiniz. Hem kaliteli olsun istiyorsunuz hem de bütçemi zorlamasın istiyorsunuz.
Ev dekorasyonunda, perde seçimini en sona bırakmak en mantıklı olanıdır. İlk etapta eşyalarımızı ve duvar rengimizi belirlemeliyiz. Modern dekore edilmiş odaya seçeceğimiz perde daha spor hatlı stor, zebra, çizgili ya da geometrik desenli olacakken, klasik tarzda dekore ettiğimiz odaya ipek, organze tül kumaşından büzgülü perdeler ve toplanmış fonlar bütünleyici etki yaratacaktır. Perde seçiminde, odaların kullanım amacı da belirleyicidir. Yatak odasına ışık geçirmeyen ve kalın kumaştan dikilmiş perdeler fonksiyonel olacakken, mutfağa kir tutmayan ve açık renkli kumaşlar tercih edilmeli.

Bütün bu ayrıntılar dikkate alındığında perdeyi alacağımız ve diktireceğimiz perde markası çok önemli. Eşyalarımız ne kadar kaliteli olursa olsun kötü kumaş ya da kötü işçilikle dikilmiş perdeler eşyalarımızın güzelliğini göstermeyecektir. Biz bu yazımızda yerli perde markalarını ele aldık. Türkiye tekstil sektöründe oldukça gelişmiş ve bir çok kaliteli markayı çıkaran bir ülke olması yönünden şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz.

Dekorasyonda oldukça önemli yere sahip olan perdelerin model ve çeşitleri her yıl gelişmekle birlikte sektöre yeni markalar dahil oluyor. Yılın modasına göre çeşitliliklerini artıran perdecilik sektörü kumaş farklılaşmasına da giderek müşterilerinin beğenisine sunuyor. Uluslararası perdecilik fuarlarında da yerli markalar dikkat çekiyor. Şimdi sizler için hazırladığımız “Kaliteli ve de Uygun  bilinen 6 Yerli Perde Markası” inceleme yazımıza geçelim…

PERSAN

bersus4

1975 yılında kurulan Persan, sektöre döşemelik ve perdelik kumaş, tül ve aksesuarlarla girmiştir. Listemizin 1. sırasında yer alan Persan’ın kalitesi de 1. sınıftır. Kumaş üretim olarak sektöre girsede biçok yerdeki mağazalarıyla tasarım ve uygulama hizmetide veriyor. Bir Persan mağazasına girdiğinizde perdelik kumaşların desen cümbüşünden ve kalitesinden başınız döner. Fiyatları oldukça pahalıdır. Diğer mağazalarda dikim ücreti de içinde olurken Persan perdelik kumaş için dünyanın parasını hesaplar üstüne bi de dikim parası ekler ortaya küçük bi araba parası alacak kadar tutar çıkar. Perdelik kumaşa sanat eseri gözüyle bakan Persan koleksiyonunda, İngiliz şair John William Waterhouse’ın “My Sweet Rose” u, Tarabya koleksiyonuyla ise klasik modelleri modern tarzda yorumlamışlar. Bütçeniz uygunsa kesinlikle ve şiddetle Persan tavsiye edilir…

Menüye geri dön ↑

LİNENS

1

Zorlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Linens, ev tekstili sektöründe kalitesiyle parlamış yerli markalardan. 2000 yılında başlayan Linens hikayesi hızlı bir yükseliş göstererek yurtdışı pazarına açılmış 8 ülkede 21 mağazasıyla hizmet vermektedir. Türkiye’de 29 ilde 70 mağazası bulunan linens perde de üstün Linens kalitesi ve amaçladığı müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla kaliteli perde denince akla ilk gelenlerden. Kalitesini Oeko-Tex STD 100 Belgesiyle tescillemiş olan Linens’in perdelerinde zararlı kimyasallar bulunmamakta ve tüm bebek grubunda organik ürünler üreten Türkiye’nin ilk firmasıdır. Dünya standartlarını yakalayan ve yenilikleri takip eden Linens’in “Ev Güzellik Merkezi” olarak tanımladığı mağazalarından perde seçimi, dünya trendleri konusunda da danışmanlık hizmeti alıyorsunuz. Yani zevkle döşenmiş bir ev istiyorsanız Linens’e bakın deriz…

Menüye geri dön ↑

BRILLANT

Brillant markasını yabancı mı zannediyordunuz. Baydemirler Gruba ait ünlü marka Brillant üretimlerini Ankara ve İstanbul’da ki fabrikalarında yapmaktadır. Yaklaşık 4 bin personele istihdam sağlayan Brillant 7 gün 24 saat perde üretimi yaparak hem yurtiçi piyasasına hem de 50’den fazla ülkeye ihracat yaparak yurtdışı piyasasına perde üretmektedir. Brillant markasının altında 3 alt marka bulunur ve “Brillant” toptancılara, “Brillant Special Collection” parekende satış yapanlara ve “Brillant Home” ise tüketicilere satış yapmaktadır. “Faaliyet gösterdiğimiz her alanda dünya çapında olmak.” Vizyonunu belirleyen Brillant perde çok da doğru biz vizyon belirlemiştir.

Menüye geri dön ↑

TAÇ

Yine bir Zorlu Holding markası… Taç Perde… 1980 yılında Denizli Babadağ’da kurulmuş Taç perde, Zorlu Tekstil’in üretim kapasitelerini artırmasıyla yurtdışı piyasasında kendini göstermeye başlamıştır. En geniş satış hacmine sahip Taç Perde’nin 1500’ü Türkiye’de 30’u yurtdışında olmak üzere satış noktaları bulunmaktadır. Taç Perde, yenilikleri ve gelişmelere ciddi pay ayırır ve müşterisine uygun fiyatlı kaliteyi ve estetiği sunar. Sosyal sorumluluk projelerine de önem veren Taç, lisanslı karakterli stor ve tül perde çeşitlerini de bulacağınız ve kalitesi belgelendirilmiştir. Türkiye’nin gururu olan Taç perdede tüm evin perdelerini uygun fiyata diktirebilirsiniz…

Menüye geri dön ↑

VİNALDİ

Benimle yaşıt olan Vinaldi perde 1984 yılında İstanbul Sultanhamam’da Ulusal Tekstil bünyesinde faaliyete geçmiştir. Yurtiçi ve yurtdışında özellikle Balkan ülkelerinde oldukça popüler olan Vinaldi perdenin 6 alt markasıyla sektörde farklı üşteri kitlesini hedefleyen bir pazarlama stratejisi geliştirmiştir. 30’u geçen satış noktasıyla Türk ve yabancı müşterilerine Dünya trendleri ve kaliteli perde hizmeti vermektedir.

Menüye geri dön ↑

ELVİN

1959 yılında Ahmet Cenan Sönmez tarafından kadın tekstili üzerine kurulan firma, 1984 yılında ilk tül perde üretimine başladı ve sektöre girdi. Dokuma, boyama ve bükme de yüksek kalite ve standartlarda üretim yapan Elvin perde aldığı birçok ödül ve belgeyle kalitesini kanıtlamış markalardandır. Elle Dekor’un her yıl düzenlediği tasarım yarışmasında Edida Tasarım Ödülünü “kumaş” katagorisi Türkiye finalinde Elvin almıştır. Amerika, İtalya, Almanya, İspanya, Japonya, Rusya, Kore, Hongkong gibi ülkeler dahil olmak üzere 40’ı aşkın ülkeye ihracat yapan yerli perde markamızdır.

Perdeler, bulunduğu odanın havasını değiştirir, ısıtır ve tamamlar . İyi döşenmiş ve uyumlu dekore edilmiş bir evde yaşamayı kim istemez? Perdeler dekorasyonun tamamlayıcı ögesi olmak itibariyle seçeceğiniz perdenin kumaşı, rengi ve modeli zevkinizi yansıtmalı ve özenli seçilmeli.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada