Kaliteli ve Çabuk Isıttığı Bilinen 7 Kettle Markası İncelemesi

Teoride “Çaydanlık” diye İngilizceden tercüme edilen kettle, pratikte su ısıtıcısı demektir ve mutfakta ki en büyük yardımcımızdır. Hatta sadece mutfakla da kalmaz, saç yıkama, su tulumuna su ısıtma gibi daha bir çok işe yaramakla bilinir. Kettle kullanımı bu kadar yaygınlaştıktan sonra kettle’sız bir ev düşünemiyoruz. Zira bir evde kaynar suya daima ihtiyaç vardır. Çok kısa sürede su ısıtmasıyla oldukça pratik olan bu aletler, başta öğrenci evleri olmak üzere tüm evlerde bulunan küçük ev aletlerinin başında gelir. Öğrencilerin yaratıcılıklarıyla doğru orantılı olarak süt ısıtma ve makarna pişirme gibi görevler yüklense de siz siz olun kettle’da sudan başka bişey ısıtmayın.

Kettle kullanımı zamandan müthiş derecede kolaylık sağlayacaktır. Ancak zamandan ettiğiniz tasarrufu faturalarda göremiyceksiniz. Çünkü kettle’lar tüm küçük ev aletlerinden çok daha fazla elektrik harcayacaktır.

Kettle’lar aynı işlevi görseler de kullanıldıkları malzemeye göre kalite farkı olmaktadır. Çelik kasa ve plastik kasa kettle’lar en belirgin farklardır. Rezistansın gizli veya çıkarılabilir olması ve 360 derece dönüyor olması ve kablosuz kullanım bir kettle’dan daha fazlasını bekleyenler için ilave özelliklerdir. Plastik alıyorsanız da kaliteli markalarınkini tercih etmelisiniz.

Kettle’ın hızlı kaynatması için en az 2200 watt, daha iyisi ise 3000 watt olani tercih etmelisiniz. Dikkat edeceğiniz bir diğer özellik çelik diye satınalacağınız kettle’ın iç aksamının plasitik çıkması olacaktır. Sonradan pişman olmamak için bütçeniz el veriyorsa çelik kasa, yüksek watt’lı bir kettle tavsiye ederiz. Su göstergesi olmayan kettle’ları daha uzun süre sıkıntısız kullanabilirsiniz. Çelik kasa kettle’lar hem görüntüsüyle çok şık duracaktır hem de çok daha uzun süre dayanıklılığını koruyacaktır. Olası güvenlik tedbiri olarak içinde su olmadan çalışmayan modelleri almanızı tavsiye ederiz.

BENZER İÇERİK:  İyi ve Uygun bilinen 5 Beyaz Eşya Markası incelemesi

Kaliteli bir marka almanız hem satış sonrası hizmeti üst düzey sağlar, hem de ürünle ilgili son teknoloji kullanılır. Böylelikle üründen elde edeceğiniz fayda ve memnuniyet sizi tatmin edecek düzeyde olacaktır.

Tabii tüm bu özelliklerinden hariç tasarımının size hitap etmesi gerekiyor. Mutfağınıza, mutfak mobilyanıza ve diğer beyaz eşyalarınıza uyumlu ve kaliteli bir kettle’ı uzun süre sıkıntısız kullanabilirsiniz… Hadi şimdi gelin hep birlikte “Kaliteli ve Çabuk Isıttığı Bilinen 7 Kettle Markası İncelemesi” yazımıza geçelim…

BUGATTI

bugatti

Üst düzey beyaz eşya markası olan Bugatti kettle’ın fiyatını duyduğunuzda inanamayacaksınız. Bir kettle’a bu para verilir mi diyeceksiniz ama bir mutfağın diğer eşyaları bugattiyse ettla’a da bugatti yaraşacaktır. Bugatti kettle ile suyun sıcaklığını ayarlayabiliyorsunuz. Tasarımının ve renklerinin muhteşem olduğu bugatti kettle’ların zamanlayıcı özelliği sayesinde istediğiniz saate ayarlayabiliyorsunuz. Ancak bu özellik bir kettle için ne kadar gereklidir bilinmez. En baba suyu bile 3 dk. da kaynatan kettle’lar zaten düğmesine dokunduktan 3 dk sonra suyu kaynatıyor. Harika tasarımıyla mutfağınızda dikkat çekecek olan Bugatti, 9 farklı renk seçeneği ile tarzınızı tamamlayacaktır.

Menüye geri dön ↑

BOSCH

bosch

Prensipte şunu tavsiye ederiz ki, alacağınız kettle’ın markası mümkünse diğer beyaz eşyalarınızla aynı olmalı. O zaman tamamen bütünlük sağlanmış olacaktır. Ocak bi marka, dolap başka marka, küçük ev aletleri başka marka olduğu zaman çok karışık gibi algılanıyor. Ünlü Alman markası Bosch, kalitesi herkesçe malum beyaz eşya markasıdır. Servis ağının gelişmiş ve kaliteli olması dolayısıyla en çok tercih edilen markalar arasıdadır. Kettle seçiminizi de Bosch’dan yana yaparsanız güvenli bir şekilde mutfak yardımcınızı uzun süre ayarlamış olacaksınız. Ortalama 1800-2400 watt arasında olan kettle’ları, otomatik kapanma özelliğine sahip. Kablosuz modelleri de bulunan Bosch, oldukça pratik ve kolay kullanım deneyimi yaşatacaktır. Gizli rezistansı bulunan Bosch kettle, 360 derece dönen alt tabanı ve ısınma emniyeti ile güvenli kullanımınız için tasarlanmış harika kettle’lar üretmektedir.

BENZER İÇERİK:  MacBook Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Husus
Menüye geri dön ↑

PHILIPS

philips

Kettle piyasasında oldukça rağbet gören ve forum sitelerinde bir çok olumlu yorumla karşılaştığımız Philips kettle’lar, suyu hızlı ısıtmasıyla meşhurdur. Rahatça açılan kapağı sayesinde su doldurmak daha kolay hale geliyor. 360 derece dönen taban ve kireç oluşumunu engelleyen kireç filtresiyle kettle kullanımını daha sağlıklı hale getiriyor. Otomatik kapanma ve susuz çalışmama özelliği ile güvenliği de üst düzey tutuyor. Modelleri arasında bizim en çok sevdiğimiz mavi ışıklı kettle oldu.

Menüye geri dön ↑

SIEMENS

Bosch markası bünyesinde üretilen Siemens kettle’lar, paslanmaz çelik gövdesiyle çok şık tasarıma sahipken 2400 watt’lık gücüyle suyu çabuk ısıtmasıyla mutfaktaki işlerinizi kolaylaştıracaktır. Farklı ısı ayarı bulunan Siemens kettle’larda suyu istediğiniz sıcaklıkta hazırlayabiliyorsunuz. Bebeğinize mama hazırlarken düşük ısıda ısıtmanız kaynatıp beklemekten daha akıllıca olacaktır. Ürünlerinde son teknolojiyi kullanan Siemens kettle’lar, ısıyı sabitleme özelliği sayesinde ise yarım saate kadar istediğiniz sıcaklıkta tutabiliyor. Böylelikle unuttuğunuz suyun soğuması imkansız gibi görünüyor.

Menüye geri dön ↑

KENWOOD

İngiliz markası Kenwood, 1947 yılında ekmek kızartma makinesiyle piyasaya giriş yapmıştır. Neredeyse her İngiliz’in evinde bulunan küçük ev aletleri markasıdır. Ülkemizdeki kıymeti o kadar olmasa da çok şirin renk ve tasarımlarıyla gören herkesi kendine hayran bırakacak türden. Yüksek watt’a sahip olan kettle’ların diğer markalara oranla hacminin küçük olduğunu söyleyebiliriz.

Menüye geri dön ↑

FELIX

Orta ayarda kettle isteyenlerin alacağı en akıllıca tercih Felix’ten yana olmalı. Fiyatlarının diğer markalara oranla oldukça uygun olduğu Felix, çelik ve plastik olarak üretim yapmakla birlikte, suyun hızlı ısıtmasını sağlayacak yüksek güce sahip. Ortalama bir kettle’dan beklentinizi karşılayacak düzeyde özellikleri bulunan Felix’te 360 derece dönen taban, otomatik kapanma, susuz çalışmama emniyeti ve kireç filtresi mevcut. Ürünlerine 3 yıl garanti veren Felix’ten kullanıcıların memnuniyeti yüksek düzeyde.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve Uygun Bilinen 5 Uydu Alıcı Markası
Menüye geri dön ↑

BLUE HOUSE

Güney Kore malı olan Blue House, küçük ev aletlerinde kendini kanıtlamış markalardan bi tanesi. Kettle’a çok para vermek istemeyip uzun yıllar kullanmak isteyenlerin tercih edeceği marka sınıfına koyabiliriz. Detaylandırılmış özelliği olmasa da yine kullanım kolaylığı sağlayan 360 derece dönen taban ve emniyet kilitleri mevcut olan Blue House, ortalama 2000watt gücünde çalışır. Ürünlerine 3 yıl garanti veren markanın tasarımı ise oldukça şık. Paslanmaz çelik gövde ve plastik seçeneği bulunan Blue House kettle’lardan uygun fiyatlı ve hızlı ısıtan kettle bulabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız “Kaliteli ve Çabuk Isıttığı Bilinen 7 Kettle Markası yazımızın sonuna geldik. Uzun süre yüksek performanslı kettle kullanmak istiyorsanız çelik kasa oanlara yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz…

4 Comments
 1. Reply
  selim sarı 23 Ekim 2016 at 00:11

  burdaki ürünlerde güzel ama bir başka seçenek olarak Fakir in Adell modeli güzel ben epttavm den Uygun fiyata aldım ve beğendim.tavsiye ederim.
  https://youtu.be/sNVDPX8UNcs

 2. Reply
  EA 17 Şubat 2017 at 10:09

  “Prensipte şunu tavsiye ederiz ki, alacağınız kettle’ın markası mümkünse diğer beyaz eşyalarınızla aynı olmalı. O zaman tamamen bütünlük sağlanmış olacaktır. ”

  Amatör ligde maça mı çıkacaklar? ne işe yarıyor hepsinin aynı olması 🙂

  • Reply
   eniyiveuygun 19 Şubat 2017 at 00:15

   Hepsini aynı teknik servis ile tek seferde onarma, yenileme, tamir imkanı elde edebilirsiniz bu sayede beyefendi.

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada