Kaliteli Saat Seçerken Dikkat Edilecekler

“Kaliteli Saat Seçerken Dikkat Edilecekler” konu başlığı birçok kişinin google’dan searc yaptığı bir konu olmakla birlikte engin deneyimlerimizden faydalanarak sizin için bir yazı hazırladık.

Saat seçimi esasında şahsidir ve kişiliğin bir parçasıdır. İhtiyaç olmanın ötesinde seni yansıtan, sana uygun olan bir parçadır. Saat kullanmakta ki amaç saatin kaç olduğunu öğrenmek de değildir. Saatin kaç olduğunu telefon ve bilgisayar ekranından pek tabii öğrenebiliyoruz. Peki o zaman bu saat tutkusu nereden geliyor?

Saat seçiminde karakterini yansıtacak modelleri araştırıp bulman çok önemli. Misal benim bu aralar karakter ve ruh halimi yansıtacak model Burrbery BU9005 kodlu saat. Buradan bana hediye almayı düşünen arkadaşlarıma ve varsa beni uzaktan takip eden hayranlarıma duyrulur 🙂 Sevdiğim saat markasını söylüyorum çünkü saat hediye almak çok da kolay bir iş değildir. Yukarıda dediğim gibi saat seçimi kişiseldir. Genel bişey değildir. Ben bu saati çok sevdim arkadaşıma hediye alayım değildir. Bu tarz bir davranış kapsamlı düşünüldüğünde oldukça bencil ve nezaketsiz bir davranıştır. Şöyle düşünün arkadaş ya da sevgiliniz sevdiği bir model saati size hediye aldı. O saat sizin tarzınız değil ve kişiliğinizi yansıtmıyorsa taksanız mutsuz olursunuz, takmasanız karşı tarafı kırarsınız.

Saat alma işi şahsi tercih gerektirse de sizin için genel hatlarıyla dikkat edilecekler listesi hazırladık. Hadi gelin şimdi hep birlikte nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım.

TARZINI BELİRLE

 

Tarzını belirleyerek saatçiye gitmen, milyon tane modelin içinde kaybolmanı önleyecektir. Hele kendini saatçinin yönlendirmesine bıraktıysan işin Allah’a kalmış demektir.

Saatler, işlevinden çok aksesuar niteliği taşımaktadır. Mesleğine, kişilik ve karakterine göre belirleyeceğin saat modeli ilerde bunu neden aldım pişmanlığından koruyacaktır. Tarzını yansıtan aksesuarı seçerken de günlük kaygıyla ve kıyafet uyumu için alacağın saatten çok da önem verilmesi gereken bir kriterdir.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli bilinen 4 Et Dövme Aleti Markası İncelemesi

MARKANI BELİRLE

 

Saat seçim işi biraz duygusal biraz mantıklı bir iştir. Genellikle yüksek fiyatlı marka saatlerde bulunan özellikler ve kalite bizi bizden alır. Günü birlik, kıyafete uygun olan ürünler karakteri yansıtmaz ürünlerdendir. Bütçenizin el verdiği ölçüde ve sizin tarzınıza hitap eden bir markaya yönelmenizi ve indirimlerini takip etmenizi tavsiye ederiz. Hızlı karar vermemeli sıkı bir marka ve satış sonrası hizmet araştırması yaparak karar vermelisiniz.

KULLANILAN MALZEME KALİTESİ

 

Saatin değerini belirleyen kullanılan malzemenin kalitesi uzun ömürlü kullanıma olanak sağlamaktadır. Özellikle deri kordonlu bir saat düşünüyorsanız yıpranmaması için kalite oldukça önemlidir. Üretim halkasının en önemli basamağını oluşturan kaliteli malzeme, uzun testlerden geçirilmekte ve bu doğrultuda iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesinden çok da anlamıyorsanız markaya güvenerek bu basamağı geçebilirsiniz.

GÖRSELLİK

Tarzınızla doğru orantılı olan görsellik, aynı tarz saatlerde farklılaşan bir özelliktir. Klasik ya da spor görünümlü bir saatin büyüklüğünden, renginden bile değişen görselliğin sizi yansıtması gerekirken sıkılmanıza da müsade etmeyen bir görüntüde olmalı. Ekranı renkli saatler bu aralar çok moda özellikle mavi olanlar gerçekten çok hoş duruyor. Ancak içi mavi saatten sıkılabilir ya da bazı kıyafetlerinizle uyumunu beğenmeyebilirsiniz. Bu etkeni de göz önünde bulundurarark bir seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

BÜTÇENİ BELİRLE

Bugün piyasada istediğiniz her bütçe için saat bulabilirsiniz. Ancak amacınız günü kurtarmak değil de ömürlük bir saat ise bütçeyi biraz zorlamanız gerekiyor. Torunlarım başlarının çaresine baksın derseniz daha uygun fiyatlı modellere bakabilirsiniz. Derya deniz saat dünyasından tüm bu kriterler ışığında bütçenize en uygun olan saati almak için araştırma yapmalısınız. Ha bizde şu tavsiyede bulunabiliriz bi kaç saat alacağınıza iyi ve içinize sinen bir saat almanız uzun vadede sizi daha mutlu edecektir.

BENZER İÇERİK:  Popüler 5 SEO firması yorumu

Sizin için hazırladığımız “Kaliteli Saat Seçerken Dikkat Edilecekler” konulu yazımızın sonuna geldik. Kadın ve erkekler için vazgeçilmez aksesuarların başında yer alan saat seçiminde oldukça titiz ve araştırmacı ruhlu olmalısınız. Orijinal bir saate vereceğimiz para hiç de az değil. Durum böyle olunca ilerde pişman olmayacağınız, tarzınızı yansıtacak, sevdiğiniz ve güvendiğiniz bir markanın saatini almanızı tavsiye eder, keyifli alışverişler dileriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada