Kaliteli ve Şık Bilinen 5 Aspiratör Markası İncelemesi

Mutfaktaki kokular diğer odalara dağılsın istemeyiz. Hele bir de patates kızartması ya da balık kızartması yaptıysak. Aspiratörler, en hafifinden en ağırına mutfakta pişirdiğimiz yemeklerin kokularını absorbe etmeye yararlar. Bir de alternatifleri davlumbazlar vardır ki davlumbazlara başka bir makalemizde yer verelim. Mutfaktaki kötü kokuları uzaklaştıran aspiratörlerin şık görüntüsüyle mutfağınızı tamamlayıcıdırlar. Davlumbazlara oranla daha hafif çalışırlar ama hem fiyatları uygundur hem de mutfak dolabına ya da duvara monte edilmesiyle daha kullanışlıdır.

Evinize yeni bir aspiratör bakarken hangi marka almalıyım? Hangi markanın emiş gücü daha fazla? Hangisi mutfağıma daha çok yakışır gibi sorular istemesenizde kafanızdan geçen ve aspiratör almanızı yönlendiren sorulardandır. Bazı aspiratörler var ki ha çalışmış ha çalışmamış kendine hayrı yok. İşte bunlar emiş gücü düşük olanlardır. Aspiratörlerin bir de aydınlatmasına dikkat edin ki yemeğinizin son durumunu kontrol için aspiratör ışığı harika kolaylık sağlayacaktır. Farklı modellerde inox ve beyaz renk kullanılmakla birlikte bacalı ve bacasız modeller mevcut. Bacasız tercih edenlerin filtresini sormaları, karbon olanı tercih etmeleri mantıklı olacaktır. Bacalı olanların daha sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz. Bacalı aspiratörlerde çekilen hava dışarı atılırken bacasızlarda çekilen hava filtreden geçerek tekrar mutfağa veriliyor. Filtre ömrüne bağlı olarak da kötü koku tekrar mutfağa karışıyor. Sağlıklı kullanım için bu filtrelerin 6 ayda bir değişmesi gerekiyor. Kolay temizlenmesi ve sessiz çalışması dikkat edeceğiniz diğer özelliklerdendir.
Hadi gelin şimdi hep birlikte “En Kaliteli ve Şık 5 Aspiratör Markası” yazımıza geçelim…

MIELE

miele

 

Ünlü Alman markası Miele, tezgaha gömülebilir ve tavan aspiratör modelleriyle oldukça beğenilen modellerden. Düşük enerji tüketimi ve so teknoloji birleşince ortaya üstün Miele kalitesi çıkıyor. Aspiratörlerinde led ışık kullanan ve uzaktan kumandalı modeller geliştiren Miele, aspiratörden öte şık bir mutfak eşyası üretmektedir. Güçlü motor kapasitesiyle 500m3’e kadar emiş gücü sağlayan Miele, aspiratörlerini bacalı ve bacasız olarak üretirken, bulaşık makinesinde kolayca yıkanmasıyla oldukça rahatlık sağlıyor. Bütçeniz bir Miele alacak kadar iyiyse hiç düşünmeyin deriz.

BENZER İÇERİK:  İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Bluetooth Klavye Markası
Menüye geri dön ↑

FRANKE

franke

 

Ankastre ürünler çıkaran ve kalitesi herkesçe malum ünlü İsveç markası Franke, 1911 yılında İsviçre’nin Rorschah kentinde evye üretimi için kuruldu. I. ve II. Dünya Savaşlarında ekonomik krize giren ve hammadde temininde güçlük çeken Franke, inşaat sektörünün ilerlemesiyle ilk ihracatını Almanya’ya yaptı ve 1962 yılında Mc. Donald’s için mutfak üretti. Türkiye pazarına 1999 yılında giren Franke, aspiratörlerde de oldukça şık modeller üretmekte. En kaliteli ve şık tanımına uygun Franke aspiratörler, kademeli emiş güçleriyle 400m3’e kadar güce sahip. Çift ve tek motorlu aspiratörleri inox modellerde bacalı ve bacasız olarak üretilir.

Menüye geri dön ↑

BOSCH

boschaspiratör

Mutfakta kokudan eser kalmamasını garantileyen Bosch’un klasik ve sürgülü tipte aspiratörleri mevcut. Tasarımlarıyla mutfağınıza şık bir hava katacak olana Bosch marka aspiratörler, mutfak dolabınıza monte edilerek tam anlamıyla uyum yaratacak. Küçük mutfaklarda bile harikalar yaratacak Bosch aspiratörler, minimum sesle çalışırlar. Aspiratörlerini gelişen teknolojiye ayak uydurarak yenileyen Bosch, düşük enerji tüketimi ve etkili emiş gücüyle sizi asla pişman etmeyecek bir markadır. Mutfakta diğer beyaz eşyalarınız da Bosch ise alacağınız Bosch aspiratör mükemmel uyum sağlayacaktır.

Menüye geri dön ↑

ARÇELİK

Türkiye’de beyaz eşya sektörünün lideri konumunda bulunan Arçelik, aspiratörlerde de ürün çeşitliliğiyle göz dolduruyor. 3 kademeli emiş gücüyle 430 m3’e kadar güçlü emiş gücü bulunan aspiratörlerde çift ya da tek motor bulunanları mevcut. Sürgülü ve klasik modelde aspiratörleri bulunan Arçelik, Türk tüketicilerin en çok tercih ettiği marka olmak itibariyle servis ağının geniş olması da markaya olan sadakati artırıcı niteliktedir.

Menüye geri dön ↑

SİMFER

1977 yılında Kayseri’de kurulan Simfer, bi çoğunuzun ilk defa duyduğu bir marka olabilir. Ancak ürünlerini yakından incelediğinizde yüksek performans vadettiklerini anlarsınız. Özellikle Ortadoğu Ülkelerine ihraç edilen ve emiş gücünün yüksek olduğu Simfer aspiratör modellerinde çift motor bulunuyor. Bacalı ya da bacasız karbon filtreli modellerinde bulaşık makinesinde yıkanabilen parçalarıyla temizliği de kolay yapılıyor. Tasarımı da oldukça şık olan Simfer aspiratörleri yakından incelemenizi tavsiye ederiz.

BENZER İÇERİK:  İyi Serinlettiği Bilinen 5 Ev Vantilatörü Markası İncelemesi

Sizin için hazırladığımız “En Kaliteli ve Şık 5 Aspiratör Markası” yazımızın sonuna geldik. Nispeten küçük mutfaklar için kullanışlı olabilecek aspiratörlerden bacası bulunanlara katiyetle bacalı aspiratörleri önerirken, bacayla uğraşmak istemeyenlere bacasız aspiratör modellerini tavsiye edebiliriz. Ancak bacasızlarda karbon filtre olmasına ve bu filtreleri 6 ayda bir değiştirmeye özen göstermeniz gerekiyor. Haa unutmadan aspiratörler altında sigara içmeye de yarayan mucizevi aletlerdendir. Evde kokmasın diye balkon köşelerinde sürünmenize gerek kalmadan çalıştırın aspiratörü dumanı kaybolup gitsin…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada