Kış için en iyi ve uygun 5 kahve türü

Malum, kış aylarının vazgeçilmezi kahve seçiminde zorlanacağınızı tahmin ederekten sizlere rehber olması adına bu kısa listeyi hazırlama gereği duyduk. Sormak istedikleriniz ya da reklam talepleriniz için iletişim ya da yorum bölümünü kullanabilirsiniz…

[affegg id=3]

Damla sakızlı nescafe “ikisi bir arada”

Bu damla sakızlı ikisi bir arada kahveler kış aylarında kaybettiğiniz ısıyı tekafi etmek ve bağışıklığınızı artırmak için birebir sayılabilecek, sizin için 1 numaralı kahve çeşididir. Nedense bu türden kahvelerden maketlerde ve de sıradan bakkallarda çokca karşılaşamıyoruz. Ancak artık bu tür kahvelere internet aracılığı ile kolayca ulaşığ temin etme imkanımız bulunmaktadır. “Kış ayı için en iyi ve uygun kahve türleri listemizin 1. sırasında yer almayı ziyadesiyle hak etmektedir, damla sakızlı nescafeler. Ayrıca dilerseniz bu damla sakızlı kahvenin “türk kahvesi” çeşidi de mevcuttur.

Menüye geri dön ↑

Beyaz çikolatalı mocha

Kış ayları için en iyi kahve türleri listemizin 2. sırasına ise “beyaz çikolatalı mocha”‘yı yerleştirdik. Size diyeceğim odur ki; “beyaz çikolatalı mocha” kahveler arasında en şekerli ve kıvamlı olanıdır. Dolayısıyla kış aylarında vücudunuzu ısıtmak için harcanan enerji tekafi edilmiş olacak ve de içiniz yoğun kahve kıvamı ile ısınmış olacaktır. “Beyaz çikolatalı mocha”‘da “espresso, çikolata şurubu, süt, krema ve de beyaz çikolata aroması” vardır. Elbette başkaca karışımlar da mevcuttur.

Menüye geri dön ↑

Bol köpüklü Cappuccino

Size içeriğini ve nasıl yapıldığını iki saat anlatacak değiliz. Zira burası bir yemek tarifi sitesi değil, “derecelendirme ve liste sitesidir”. Bu kış içilebilecek en iyi kahve türü olarak listemizin 3. sırasına Bol köpüklü cappuccino’yu ekledik. Starbucks’dan tutun da en kuytu yerde bulabileceğiniz bu kahve türünün en iyisini kaliteli makinelerden çıkmış ve yoğun kıvamlı olanlarını deneyerek içebilirsiniz. Bu da demektir ki rastgele aldığınız ambalajında “Bol köpüklü Cappuccino” yazan kahve müsvettelerine inanmamanız gerekmektedir!

Menüye geri dön ↑

Filtre Kahve

Bildiğimiz filtre kahve yer yer “Americano” diye de satılabilir. Kahveler arasında kafeini en çok hissedebileceğiniz kahve türü bu Filtre Kahve’dir. Ancak size şunu belirtmeliyim ki her yiğidin harcı değildir bu fevkalade acı ve de keskin kahveyi içmek. Yılların kafein müptelaları bile bunu içmekte zorlanırken, yeni yetme kahve tiryakilerine asla önermemekteyim bu “filtre kahveyi”…

Menüye geri dön ↑

Karamelli Macchiato

Uzun starbucks kuyruklarında sık sık duyarsınız bu kahve türünü. Sarı saçlı, buz gibi karanlık kış günü olmasına rağmen kocaman gözlüklü bir hanımcık kasaya doğru bağırır “Grande boy, Caramel Macchiato lütfen” diye. Zaten bu uluslararası kahve zincirlerini hiç anlamamışımdır. O kadae sermaye ile dev gibi ekiplerle buralara geliyorlar; sonra da bir tercüman tutmaktan aciz kalıyorlar.

Biz onların “grande’sini, venti’sini” bilmek zorunda mıyız kardeşim? Şunu düzgünce Türkçe yazmaktan aciz bu firmaları kınıyorum şahsen…

Bugünkü listemiz bu kadar, her gün güncel, yepyeni ve ilginç “en iyi ve uygun” listeleriyle karşınızda olmaya devam edeceğiz. Sağlıcakla kalın, görüşmek üzere.

 

1 Comment

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada