İyi ve Uygun bilinen 5 Uludağ Oteli İncelemesi

Kış turizminin gözde mekanlarından Uludağ, özellikle İstanbul ve civarı illerde yaşayanların tercih ettiği yerlerden. Ünlülerin de sıklıkla tercih ettiği Uludağ, 2543 rakımla Türkiye’nin en büyük kış turizm merkezidir. Kış turizmi diğer sezon dönemlerine oranla pahalı olduğundan daha az sayıda kişinin hobileri arasındadır. Kıyafetlerinden aksesuarlarına, otel konaklama ücretlerinden cafe restaurant fiyatlarına iyi ücretler söz konusu olunca ekonomik düzeyi belli seviyenin üzerindekiler tarafından tercih edilmektedir.

Antik Çağ’ı anlatan kitaplarda “Olympos” dağı ile ifade edilen yer Uludağ’dır. Devlet-i Ali zamanında ise “Keşiş Dağı” denmiş, 1925 yılında Uludağ ismini almıştır.

Uludağ’ın kış turizmine açılması 1933 yılında yapılan bir otel ve yolla başlamıştır. Bu tarihten itibaren hızla gelişmesi ve ulaşımının kolay olması Uludağ’a olan ilgiyi artırmıştır. Kayak denince akla gelen ilk yer olan Uludağ’da bulunan lüks otel sayısı da bi hayli fazla. Kar kalitesi ve kalınlığının 3 metreye ulaşıyor olması, tüm pistlerin uzunluğunun 20 km. olması kayakseverlerin tercih etme nedenlerinin başında geliyor. Uludağ’ı tercih edenler sadece kayak ya da board’ culardan ibaret değil. Kış tatili ya da kaçamak yapmak isteyenler için de değerlendirilecek yerlerden olan Uludağ’da gündüz yürüyüş yapabilir gece ise sıcacık şömine başında sıcak çikolatanızı yudumlayabilirsiniz.

Şimdi gelin “İyi ve Uygun bilinen 5 Uludağ Oteli İncelemesi” yazımıza geçelim…

BOF HOTELS ULUDAĞ SKI CONVENTION RESORT

tsr05673635894116072786616

Gelişim bölgesinde bulunan Bof Hotels, alıştığınız lüks tatilin Uludağ ayağında hizmet vermektedir. Yaz aylarında da mükemmel havasıyla tercih edebileceğiniz Bof Hotel, kışın ortak kartla tüm pistlerden ortak yararlanma imkanı sunmaktadır. Otelde sınırsız açık büfe olan sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği yanında geç kahvaltı, gece çorbası olmakla birlikte alkollü içecekler bulunmamaktadır. Bu açıdan hassas olan müşterilerin tercih ettiği öncelikli Uludağ otellerinin başında gelir. 0-12 yaş çocukların ücretsiz kabul edildiği Bof Hotel’ de çocuklu ailelerin rahatlıkla tercih edeceği Uludağ’ın lüks otellerinden…

Menüye geri dön ↑

ALKOÇLAR ZONE HOTEL

Thumbnail.ashx

İstanbul, Alaçatı, Bodrum, Kemer, Kuşadası ve Uludağ’da otelleri bulunan Alkoçlar’ın Uludağ’da “Uludağ Alkoçlar”, “Uludağ Zone” ve “Uludağ Chalet” olmak üzere 3 otelleri bulunuyor. Alkoçlar Zone, 2. bölgede yer alması sebebiyle kayak pistlerine uzakta yer almaktadır. Son derece modern dekore edilen odalarda minimalist çizgi yakalanmıştır. Sade döşemeleriyle, sizi dağ manzarasıyla başbaşa bırakıp hiç bir uyarıcının manzaradan uzak kalmasına izin vermezler. Tam Pansiyon Plus konseptiyle uluslararası ve Türk mutfağından özel lezzetler sunar. Alkoçlar Zone, Uludağ’da lüks tatil yaşama fırsatı sunuyor. Bünyesinde bulunan 5 adet toplantı salonuyla iş toplantılarınız için bulunmaz bir nimet.

Menüye geri dön ↑

GRAND YAZICI ULUDAĞ SKI HOTEL & SPA

grand

Bölgede yer alan Grand Yazıcı, pistlere 40 metre mesafededir. Uludağ’da bir klasik olan Grand Yazıcı’nın kendine ait 2 pisti bulunmakla beraber ücretli yararlanacağınız tek kart sistemiyle bir çok teleski ve telesiyejden faydalanabilirsiniz. Açık büfe kahvaltı, geç kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, limirsiz yerli alkollü alkolsüz içecekler, 5 çayı ve canlı müzikle sadece kayak tatili değil bütünlemesine güzel anılar biriktireceğiniz tatil yaparsınız. Yaz döneminde de faaliyette olan Grand Yazıcı ile kafa dinleyeceğiniz müthiş tatil sizi bekliyor!

Menüye geri dön ↑

BECEREN OTEL

Uludağ’a sıklıkla gidenlerin tercih ettikleri Beceren Otel, Mehmet Beceren tarafından kurulmuştur. Trakya’dan Bursa’ya göçle başlayan hikaye, çok çeşitli işlerde çalıştıktan sonra Uludağ’ın ilk işletmesini açmış, otobüsle ulaşım sağlamış, kamp ve lokanta işinin ardından “Odun Palas” ve Küçük Otel” ile 200 kişiye hizmet vererek Beceren Otel’in temelleri atılmıştır. Beceren Otel’i Türk filmlerinden de hatırlarsınız. Eski Türk filmlerinin Uludağ sahnelerinin çekildiği efsanevi otel Beceren Oteldir. Bugün işletmesini merhum Mehmet Beceren’in oğulları Haluk ve Haldun Beceren yürütmektedir.

Menüye geri dön ↑

ATASU OTEL

Uludağ 1. bölgede yer alan ve misafir yorumlarının oldukça olumlu olduğu Atasu Otel, herşey dahil sistemiyle çalışan otellerden. Kayak pistlerinin yanında bulunması, çalışanların güleryüzlü olması ve otel hizmetlerinin kalitesi size unutamayacağınız tatil deneyimi yaşatacak. 200 yataklı otel 56 odalıdır. Otel zengin kayak odasıyla iyi markalarda kayak ve board kiralama imkanı sunuyor. Pistlere yürüme mesafesinde bulunan otelin açık büfe yemekleri de oldukça başarılı.

Sizler için hazırlamış olduğumuz “ İyi ve Uygun bilinen 5 Uludağ Oteli İncelemesi” yazımızın sonuna geldik. Yaz kış tercih edebileceğiniz Uludağ’ın miss havasına eşsiz doğal güzelliklerini eklerseniz ölmeden önce görmeniz gereken yerler listesine almalısınız!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada