İyi ve Uygun sürücü Kursunu Bulmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus

Ehliyet almak günümüzün olmazsa olmazlarından. Arabanız olsun olmasın hiç fark etmez. Alın bi köşede dursun, bi gün lazım olur. Ehliyet almak Türkiye’de 18 yaşından başlar ve her 18 yaşına gelen ergen hemen sürücü kursu araştırmasına girer. Bir diğer ehliyet alma telaşındaki kitlemiz teyzeler. Kocalarına karşı yıllardır boyun eğme davranışının kopuş noktasıdır ehliyet alma isteği. Ya da eltimizin, komşumuzun vardır ehliyeti inada almak isteriz. Ve milli motivasyon cümlemizle bu yola baş koyarız: “O yaptıysa ben dünden yaparım.”

Ehliyet almak için 2 aşamadan geçiyoruz. 1- yazılı sınavlar 2- uygulama. Yazılı sınav için söylenecek çok bi şey yok. Aynı sorular çıkar. Misal ben verdikleri kitaptaki soruları çözüp sınava girmiştim ve geçmiştim. Neden? çünkü oradaki sorular çıkar her yıl. Uygulama sıkıntılı. 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle değişen yönetmelikte artık hayatımıza “stajyer ehliyet” ve “otomatik ehliyet” kavramları girmiş bulunuyor. Bununla birlikte önceden yaptığımız 1 hatadan kalabiliyorken şimdi 2.şans veriliyor. Amma 2 araç arasına doğru park yapamazsan zalım komisyon indiriverir seni arabadan.

Lafı fazla uzatmadan sizin için hazırlamış olduğumuz “İyi ve Uygun bilinen Sürücü Kursunu Bulmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus” yazımıza geçelim ve “Sana ehliyet verenin…” cümlesinin muhatabı olmayalım…

DİREKSİYON EĞİTİMİNİN KALİTESİ

B sınıfı ehliyette en az 12 saat direksiyon eğitimi almanız yönetmeliğe göre zorunlu. A1 ve A2 için 10, C ve E için 24, D sınıfı için 30 ve F sınıfı için 10 saattir. Bu süre trafiğe çıkmanız için yeterli olmayıp ancak sınavdan geçmeniz için yeterli olabilir. Ha arabayı iyi kullanıyorsanız direksiyon eğitimlerine hiç gitmeden gitmiş gibi de gösterebiliyorlar. Direksiyon eğitimini aşama aşama önce kapalı alanlarda sonra akan trafikte verilmesi daha doğru olmakla birlikte kursun similatörde eğitim vermesi avantaj sağlayacaktır. Gece sürüşü de alabileceğiniz direksiyon eğitimlerinde saat 07:00 ile 23:00 arası eğitim alabilirsiniz.

BENZER İÇERİK:  Kayseri'nin İyi ve Kaliteli bilinen 5 Özel İlkokulu incelemesi
Menüye geri dön ↑

TEORİK DERSLERİN KALİTESİ

trafik(1)

1 Ocak 2016 itibariyle teorik derslerin içeriği de değişmiştir. Önceden trafik, motor ve ilkyardımdan oluşan test sorularına trafik adabı da eklenmiştir. Biliyorsunuz teorik sınav ehliyet almanın ilk basamağını oluşturuyor. Bu sınavlardan en az 70 almazsanız direksiyon sınavına giremiyorsunuz ve ara sınavları bekliyorsunuz. Bu nedenle çok detaylı bilgiye sahip olmadan size yetecek kadar bilgiyi verecek ve sınavı kazanmanızı sağlayacak deneyimli kadrolarının bulunmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Sınav haricinde gerçekten günlük hayatınızda araç kullanırken başınıza gelecek ufak tefek problemlerde nasıl davranacağınızı da kavratmaları oldukça önemli olan noktalardan.

Menüye geri dön ↑

ARAÇLARIN MODELİ

meb_yeni_ehliyet_yasasini_carpitan_kurslara_sorusturma_acacak_h15429

Sürücü kursları araçlarının modellerini çok uzatmadan değiştirmeyi tercih ederler. Ancak bazı kursların arabaları sanki siz kalın diye tasarlanmıştır. Hangi araçla çalıştırılıyorsanız sınava da o araçla gireceğinizden kurs arabalarının modelinin yeni olmasına, fren, debriyaj gibi pedalların yumuşak ve rahat olmasına dikkat edin. Aksi halde sınav esnasında aşırı heyecanlı görünecek ve sınavdan kalmanızla sonuçlanacak bir deneyim yaşayacaksınız. Yönetmelik gereği sürücü kursları 10 yaşından büyük araçlar kullanamıyorlar.

Menüye geri dön ↑

FİYATI

Fiyat konusu her sektörde can alıcı noktayı oluşturmuştur. Sürücü kursu seçerken de içgüdüsel olarak bir fiyat araştırması yaparsınız. Fiyatta tekel oluşturmaya çok çalışılmışsa da bu düzen uzun süreli gerçekleşmez. Bazı sürücü kursları müşteri çekebilmek adına illa ki indirim yapar, fiyat kırar. Hele tanıdıksa bi aracı vesilesiyle kaydolacaksanız. Fiyatı elbette araştırıp ucuza kaydolmak isteyeceksiniz ama diğer kurslardan çok bariz ucuz olan bi kursa da gitmeyin deriz. Ucuz etin yahnisi muhabbeti sonunda ucuza yazılacağım diye dolandırılanların hikayelerini de biliyoruz. Eğer araç kullanmayı biliyorsanız pazarlık yaparken bunu belirtebilir ve direksiyon eğitimi almak istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu noktada kurslar size farklı fiyat söyleyeceklerdir. Fiyat neyse baştan konuşmakta fayda var. Artık sonuna geldiğinizde bir sürprizle karşılaşmak istemezsiniz sanıyoruz.

BENZER İÇERİK:  Sayılsal Bölümlerde Başarılı bilinen 6 Üniversite
Menüye geri dön ↑

SÜRÜCÜ KURSUNUN İLETİŞİM YÖNÜ

Efendim halkla ilişkiler her alanda olduğu gibi burada da karşımıza çıkıyor. Muhatap olduğumuz kişinin güler yüzlü ve rahat olması bizim kafamızdaki soruları çekinmeden sormamıza sebep olacaktır. Ödeme kolaylığı sağlaması, direksiyon eğitim çalışma saatlerimizin belirlenmesi v.s. gibi daha bir çok konuda bizimle açık iletişime geçmeleri kursa bağlılığımızı artıracak ve başarılı olmamızı sağlayacaktır. Unutmayın ilk girdiğinizde elektrik alamadığınız ve etkili iletişime geçmediğiniz kişilerden uzak durun, parasıyla değil mi bugün herkesin ve herşeyin bir alternatifi var…

Sizler için hazırlamış olduğumuz “En İyi ve Uygun bilinen Sürücü Kursunu Bulmak İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus” konulu yazımızın sonuna geldik. Sürücü kursu seçerken değindiğimiz hususlar çerçevesinde değerlendirme yaparsanız kendinizi üzmeden, incitmeden bu işi bitirirsiniz. 1 Ocak 2016 itibariyle değişen koşullara göre sizi sınavlara hazırlayan, uygun fiyatlı, iyi eğitim kadrosuna sahip bir sürücü kursu bulmanız dileğiyle…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada