İyi ve Uygun bilinen 5 Saç Kurutma Makinesi İncelemesi

Günlük hayatta saç kurutma ve fön makinesi aynı anlamlarda kullanılsa da esasında birbirinden farklı aletlerdir. Saç kurutma makineleri fön makinelerine oranla daha düşük basınçta sıcak hava üflerken, fön makineleri yüksek ısı ve basınçla saç şekillendirmenizi sağlar. Genellikle fön makinelerinin ağız kısmı dar, saç kurutma makinelerinin ki geniştir diyebiliriz ve saç kurutma makinelerinin motor devir hızları da düşüktür. Biz bu yazımızda saç kurutma makineleri araştırmamıza yer verirken, fön makinesi arayanlar “En İyi ve Kaliteli 6 Fön Makinesi” yazımıza bakabilirler.

Duştan çıktıktan sonra ıslak saçla gezmek kadar sulu bişey yoktur hayatta. Şıp şıp damlar omzuna filan sinir eder. Sinizütü olanlar içinse durum daha ağrılı sonuçlar yaratabilir. Saç kurutma makineleri ayrıca asıl amacının dışında farklı bi çok amaç için de kullanılabilir. Örneğin ojelerinizi kurutmak, soğuk yatağı ısıtmak, kıyafetlerinizi kurutmak, klavyenizi tozlardan ve bisküvi kırıntılarından temizlemek gibi…

Son çıkan iyon teknolojili saç kurutma makineleri beğenilen modellerden. İyon teknolojisi, saçı yüksek ısıdan korurken elektriklenmesini önler ve saça parlaklık verir. Fön makinesini, saça verdiği yüksek ısıdan dolayı zararlı bulanların tercih ettiği saç kurutma makineleri uygun fiyatlarıyla da tercih ediliyor. Forum sitelerini incelediğimizde aynı marka için farklı yorumlar görüyoruz. Birinin hiç memnun kalmadığı üründen diğeri çok memnun. Bunun farklı sebepleri olabilir. Elektronik alet olduğu için +- %10 kadar bir hata payı vardır. Aldığınız ürün kusurlu çıkabilir. Bunun için tavsiyemiz müşteri ilişkilerle iletişim kurmanız olacaktır. Diğer sebebi ise kalite algısı herkes için farklılık gösterir. Sizin beklentinizi karşılamayan bir ürün başkasına mükemmel gelebilir. Bu sebeple kalitesi ve satış sonrası garanti hizmetinin de araştırılmasını tavsiye ederiz.

Şimdi gelin hep birlikte, sizin için araştırdığımız “İyi ve Uygun bilinen 5 Saç Kurutma Makinesi İncelemesi” yazımıza geçelim…

PHILIPS

philips-hp8232-00-sac-kurutma-makinesi_2996_1

Saç kurutma makinelerinde en çok tercih edilen ve memnun kalınan markalardandır. Ampül ve aydınlatma ürünleri üreterek başlayan hikayesi tüketici elektroniği, ev aletleri, aydınlatma, kişisel bakım ve medikal sistemler üzerine kurulmuştur. 1891 yılında Hollanda merkezli kurulan Philips, Karl Marx’ın anne tarafından kuzeni Gerard Philips tarafından kurulmuştur. Saç kurutma makinelerinde farklı özellikle çok fazla ürünü bulunan Philps, son çıkardığı modellerde iyonik teknolojiden yararlanmaktadır. İyonik saç kurutma makinesi sayesinde saçınızdaki pozitif iyonlar nötrleştirerek saçınızın elektriklenmesini önler ve saçınızın daha parlak görünmesini sağlar. Düzenli kullananlarda saçın yağlanması sorunu görülmekle birlikte, yüksek ısının saça zarar vermesinden de korur. Ürünlerine 2 yıl garanti veren Philips, yeşil logosuyla tam bir çevre dostudur. Saç kurutma makinesiyle birlikte verilen vigoyla saçınızı köpükleyerek dalgalı bir görüntü de elde edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

BRAUN

120200290-1-braun_hd_710_sac_kurutma_makinesi

Sınıfının en iyilerinden olan Braun saç kurutma makineleriyle saçınızı kuruturken bakım yapabilirsiniz ki bu muhteşem bir özellik. Saten iyon teknolojisiyle, kurutma esnasında havadaki nemi saçınızda tutacak saten iyonları bırakır. Bu sayede saçınızın kuruturken kaybettiği nem, saten iyonları sayesinde tutularak saçınızın nem dengesini korur. Sıcaklığı eşit şekilde dağıtması ve sıcaklığı sabit ısıda tutmasıyla saçınız yüksek ısıya maruz kalmaz ve yanmaz. Saç kurutma makinelerinde en çok karşılatığımız durumlardan biri de makinenin arka tarafına saçı kaptırmak neticesiyle iğrenç bir yanık kokusuyla birlikte mahvolan saçlar. Braun saç kurutma makinelerinde bu durumla karşılaşmamanız için arka filtre tarafına ağ tasarlanmıştır. Ayrıca 2 metre uzunluğundaki kablosu da kolaylık sağlayacaktır.

Menüye geri dön ↑

BABYLISS

SG_4037358

Babyliss, reklamları dönmeyen ancak kalitesini bilenlerin bi hayli fazla olduğu Fransız markasıdır. Soğuk hava üfleme özelliği sayesinde daha etkili sonuçlar alacağınız Babyliss, tüm dünyada kalitesini kanıtlamış bir markadır. Ürünlerine 2 yıl garanti vermektedir. Arka filtresinin kolay temizlenme imkanıyla motor ömrü artıracaksınız. Ortalama bi babyliss saç kurutma makinesinin motoruna 750 saat ömür biçmektedir. Ve belki de en önemli özelliği diğer markalara göre %50 sessiz çalışmasıdır. Babyliss’in bir de Ferrari’yle ortaklaşa çıkardıkları bir makine var ki fiyatını yazmaya elimiz varmıyor.

Menüye geri dön ↑

ROWENTA

Rowenta markasının 1884 yılında kurulduğunu okuduğunuzda çok şaşıracağınıza eminiz. Robert Ferdinand August Weintraud tarafından Frankfurt’ta kurulan ve ilk yıllarda saat, aydınlatma sistemleri gibi ürünler üretmekle başlayan Rowenta, 1967 yılında çıkardığı saç kurutma boneleriyle kuaförlere giren bir marka olmuştur. Saç kurutma makinelerinde kullanılan iyon teknoloji Rowenta’da da vardır. Çıkarılabilir ızgara sayesinde filtresinin kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca saç kurutma makinesiyle birlikte verilen difüzör yani vigo’yla göz kamaştıran dalgalı saçlara sahip olursunuz. Rowenta, saç kurutma makinelerine 2 yıl garanti verir. Tefal’le aynı aile bünyesinde faaliyet gösteren Rowenta saç kurutma makinesine Tefal Shop’lardan da bakabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

SİNBO

Hem ucuz hem kullanışlı. Sinbo, kendini alt sıralarda konumlandırmış bir markadır. Üst sınıflarda rekabet edeceği birçok marka varken alt sınıflarda konumlandırarak daha hızlı öne çıkış gerçekleştirmiştir. Sinbo’yu tercih eden kitle, alacağı ürüne fazla para vermek istemeyenlerden oluşur. Fiyatlarının uygun olması performansına yansısa da genel anlamda iş görecek ve uzun yıllar dayanacak ürünler üretir. Saç kurutma makinelerinde, aşırı ısınmasını engelleyecek seramik kaplamadır. Makinenin yanında vigo başlık ve hava yoğunlaştırıcı başlık bulunmaktadır. Ayrıca Sinbo saç kurutma makinesi kullanıcılarının memnuniyet seviyesi oldukça yüksek.

Sizin için hazırladığımız saç kurutma makinesi moelleri incelemesi yazımızın sonuna geldik. Saç kurutma makinesinin saçınızı daha az zarar vermesi için ıslak saça direkt tutmayın. Önce havluyla ıslaklığını alın, daha sonra diplerden değil uçlardan kurutun. Islak saçı saç kurutma makinesiyle kurutmak saçınızın nem dengesini bozacağından, saçlarınız kurur ve kırılır. Buradan yetkililere sesleniyorum şu saç kurutma makinelerinin bir an önce sessizini yapın. Zira gece çalıştırılması evde olay çıkarabilir.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada