İyi ve uygun bilinen 5 kış oteli incelemesi

Malum havaların bozuk attığı şu buz gibi sezonda tatil arayışı içinde olanların tericihi de sezona uygun kaliteli tesislerdir. Biz sizin için detaylı bir araştırma yaptık, kullanıcı yorumlarını okuduk ve de en nitelikli otelleri incelemeye karar verdik. Şimdilik  iyi ve uygun fiyatlı bilinen kış otelini inceliyoruz.

Kaya Palazzo Ski and Mountain resort

Pistte sucuk ekmek ve sıcak şarap keyfi yapabileceğiniz Kaya Palazzo Sky otelde 7 adet lift 11 tane de pist bulunmaktadır. Ayrıca Nazlı adını verdikleri pistte gece kayağı yapma imkanınız bulunmaktadır. A La Carte restoranı da bulunan otelde sabah, öğle ve akşam yemeği hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca dileyenler için Lobi ve Chillout Bar 7:30’dan 14:00’a kadar ücretli olarak açık bulunmaktadır. Her cumartesileri kar partileri düzenlenen otelin konumu itibariyle Kartalkaya’da bulunmaktadır. Otel 25 dönüme kurulu olup 140 odalıdır. Kaya Palazzo Sky and Mountain resort Otelde; 5 yıldızlı olduğu için her türlü konfor ve de hizmeti bulabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

Grand Kartal

Listenin 2. Sırasındaki kış otelimiz olan Grand Kartal 1. sıradaki otel gibi Kartalkaya’da bulunmaktadır. Ankaraya 250 km uzaklıktaki bu otel’de 165 oda bulunmaktadır. Yine ocak ayında hava sıcaklığının -3 ila -10 arası olduğu Grand Kartal otel’de kar kalınlığı ortalama 70 cm’dir. Köroğlu dağlarının en yüksek tepelerinin birinde olan bu otelde ülkedeki en kaliteli snowboard ve kayak pistlerinden birisi bulunmaktadır. Nitekim en çok ziyaret edilen 10 kış oteli arasında bulunarak müşteriler tarafından da bu görüş doğrulanmıştır. Fiyatlara bakacak olursak ; sizin için Grand Kartal resmi sitesine girip fiyat tablosunu da inceledik 2015-2016 yılı için kişi başı tek gecelik fiyatlar 220-550 arası değişmektedir. 5 yıldızlı mükemmel bir konfor ve kalite yaşamak isteyenler için fiyatlar makul denilebilir. Tabiki özel günlerde, haftasonları ve sömestırlarsa fiyatların ikiye katlanmasını mazur görmek gerekmektedir. Zira talebin de bu dönemlerde 5 kat arttığını hesaba katmamız gerekmektedir.

BENZER İÇERİK:  Kemer’de Konaklamak İçin Kaliteli Bilinen 5 Otel
Menüye geri dön ↑

Dedeman Palandöken

3200 metrelik Palandöken dağının aşağı yukarı 1000 metre aşağısında bulunan Dedeman Palandöken’de dünyanın en kaliteli buz pisti bulunmaktadır. Bunun sebebi “toz kar” adı verilen ve bilimsel olarak kayak yapmaya en uygun pist türünün palandöken’de bulunmasıdır. Nitekim Palandöken Dedeman’a ulaşmak Erzurum Havalimanından sadece otuz dakikayı almaktadır. Dedeman Palandöken’e gidecekseniz belirli bir seviyenin üstünde kayakçı olmanız ve de sahiden kayak tutkunu olup kış sporlarını profesyonel anlamda tecrübe etmek arzusunda olmanız gerekmektedir.

Dedeman Palandöken’de sizin için rezervasyon paneline geldim ve de fiyatı öğrendim. Bu makalenin yazım tarihinde fiyat 90 Euro yani aşağı yukarı 320 TL civarı idi. Ocak ayının haftaiçindeki bu günde fiyat normalden biraz daha pahalı olsa da Dedeman Palandöken gibi bir marka için bizce değer… Zaten aksi takdirde 3. Sıraya koymazdık bu kış otelini.

Menüye geri dön ↑

Grand Yazıcı Uludağ

Eğer 10 yıl önce bu listeyi hazırkıyor olsak idik; kesinlikle 1 numarayı Grand Yazıcı Otel kapıyor olurdu. Zira Uludağ’daki konumu, popülaritesi ve de kalitesi bunu gerektirir di. Ancak tabiki otelin miladını yavaştan doldurmaya başlaması ve de yenilenme ihtiyacı listede gerilemesine sebebiyet vermiştir. Nitekim; 2 adet olan pist sayısının da artması ve de yemek kalitesinin iyileşmesi zaruridir.

Menüye geri dön ↑

Alkoçlar Otel Uludağ

İşte usta burada! Alkoçlar ailesinin ezelden otelci olduğunu ve de yine en eski kış otellerinden biri olduğu hesaba katılırsa listede Alkoçlar olmadan kesinlikle eksiklik hissedilirdi… “Alkoçlar Uludağ Nasıl” diye soranlar için iyicene araştırdık ve de onu listemizdeki diğer “iyi ve uygun bilinen kış otelleri” ile karşılaştırdık.

Sonuç olarak; Alkoçlar Otel her şeyiyle yerli yerinde olan nadir kış otellerinden birisidir. Koyu renkli 1. sınıf ahşapla döşenmiş modern odalarıyla, panaromik çam ormanı manzaralı, sımsıcacık dekorasyonuya Alkoçlar Otel ” iyi ve uygun bilinen kış otelleri” inceleme listemizde gidilecek kış otelleri arasında yer almayı kesinlikle hak etmektedir.

BENZER İÇERİK:  Avanos'un kaliteli ve rahat bilinen 5 aile oteli incelemesi

Sıcak çikolata veya şarap eşliğinde, keyifli ve romantik bir yılbaşı, sömestır ya da kış haftasonusu yaşamak isterseniz yapmanız gerekeni biliyorsunuz. 150-200 km uzaklıktaki bu ülkemizin harikalarından olan tesisleri her zaman ziyaret edebilirsiniz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada