İyi ve Uygun bilinen Kedi Kumu Markaları İncelemesi

Evinizde bir kedi varsa ve ona verdiğiniz değerin haddi hesabı yoksa sizde bendensiniz. Kedinizin sevimli bakışları ve bir anda size karşı koşup oynamak istiyor olması bile bütün sıkıntılarınızı unutturuyorsa bu can dostunuzun ihtiyaçları da size yük haline gelmeyecektir. Evet şimdi duygusallığı bir kenara bırakarak kedinizin yaşantısına gelelim. Benim kedim ‘’ Şukufe’’ çok temiz bir hayvan dostum olmasına karşın tuvalete her çıktığında kötü kokular ve patilerinde birikmiş kumlarla geri dönüyordu. Evdeki diğer insanların bu duruma tepkisini siz düşünün. Her yer pati izleri, kokular derken bu sorun için çözüm aramaya başladık ve normal kumları bir kenara bırakıp kedi kumu alacaktık. Her şey tamamdı sorunu çözmüştük ama uygun ve iyi bilinen kedi kumu markası neydi?

Mırmır Topaklanan Kedi Kumu

mırmır

Sizde benim gibi evinde temizlik takıntısı olan bir bireyseniz ve eviniz buram buram temizlik kokarken kedinizin kumundan gelen kokuları yok etmek istiyorsanız bunun en etkili markası Mırmır kedi kumu olacaktır. Diğer kedi kumları gibi olmayan bu Mırmır aslında doğal olmasından dolayı tercih edilecek bir marka. Başka markalarda doğal olabilir ancak Mırmır 15-20 gün boyunca koku yapmıyor. Ayrıca pahalı olan kaliteli olur diye düşünmeyin çünkü Mırmır kedi kumu hem uygun bir fiyata sahip hem de bentonit yapısı sayesinde kedi dostlarımız için ideal bir kum olacak. Bu kumun içerisinde kimyasal ürünler bulunmadığı gibi 2 paket çıkıyor bu da bir aylık kum alıyorsunuz demek.

Menüye geri dön ↑

Pisi Pisi Topaklanan Kedi Kumu

pisipisi

Eczacıbaşı tarafından hazırlanan bu kum tamamen tozmayan bir yapıda üretilmeye çalışılmış. Kediniz kumu eşelerken etrafa yayılacak tozlar en aza indirildiği gibi sıvıyı da emici olduğundan kedinizin çişini kolaylıkla emecektir. Topaklanan özellikte olmasından dolayı da kedi kumunu daha kolay temizleyebilirsiniz. Dışkıları katılaştırıcı özelliği sayesinde mikroplu dışkılar kolaylıkla toplandığından kediniz ayakları ile evin içerisine pislikleri taşımaz. Pisi Pisi kullanıcılarının sevindiği noktalardan biri de bu kumun içerisinde pudra bulunuyor olması. Deneyin derim.

Menüye geri dön ↑

Biokats Organik Kedi Kumu

biokats

Bu kumu kullandığınızda ‘’çok şükür Rabbim bu kumu buldum’’ diyeceksiniz. Çünkü en iyi ve uygun kedi kumlarının içerisinde organik olan tek kum bu. Hem organik hem de içerisindeki özel emiciler sayesinde 5 kilo kumu 50 gün kullanabiliyorsunuz. 50 gün demek ne demek kedi dostları… J Çok güzel bir kokusu olduğu gibi kum büyüklükleri sayesinde de kedinizin en sevdiği kum olacak. Fiyatı uygun, siz rahat, kediniz mutlu daha ne istersiniz yahu…

Menüye geri dön ↑

Akkum Kedi Kumu

Tanıdığım en emici kedi kumu markası diyebilirim arkadaşlar. Bu kadar emiciliği nerden buluyor diyorsanız kalın taneli olmasından kaynaklanıyor diyebilirim. Normal bir kedi kumunun 5 katı kadar emici olan bu kum bentonitten üretildiği için %100 doğal. Ayrıca Akkum kedi kumunu kediniz kullandıktan sonra bu bakteriler ne olacak diye düşünüyorsanız tek yapmanız gereken bu kumu ısıtmak. Kumu ısıttığınızda kolaylıkla mikropları yok edebiliyorsunuz. Kediniz mutlu siz mutlu…

Menüye geri dön ↑

Pisy Cat Kedi Kumu

Pisy Cat kedi kumu tamamen doğal bir kedi kumu markası olması yönünden dikkatimi çekti. Kızınız ve ya oğlunuz bu kuma bayılacak diyebilirim çünkü ayaklara yapışmayan bir kedi kumu olduğu için evinizi de kedinizi de batırmıyor. Pelet kum şeklinde olan Pisy Cat kedi kumu topaklanmadığı gibi çok emici. Kediniz kısa sürede peletlere alışacağı gibi her tuvaletini yapmasının ardından eviniz çam ağaçlarının olduğu o ferah bahçeler gibi kokmaya başlayacak.

Menüye geri dön ↑

6.Vancat Kedi Kumu

Vancat kedi kumu bildiğiniz parfüm markası gibi çalışıyor. Tamamen kedi dışkısından gelen kokuları bastıracak kadar güzel parfümleri sayesinde sizlere de rahat bir nefes aldıracak olan bu kedi kumu uygun fiyatı ile de dikkat çekiyor. Eğer maddi durumunuz yeterince el vermiyorsa seçebileceğiniz en kaliteli kum Vancat kedi kumu olacaktır.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada