Benzin Masrafından Bıkanlar İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Elektrikli Motosiklet Markası incelemesi

Hayatın eğlencesini çıkarırken ekonomik yoldan ulaşımını sağlamak isteyenler için yeni bir ulaşım aracı elektrikli motosikletlerden bahsetmek istiyoruz. Dünyanın en pahalı benzinini kullandığımızı duymayan kalmamıştır. Bu konuyu ekonomicilere, siyasetçilere ve uluslararası ilişkicilere bırakalım ve asıl konumuza dönelim. Elektrikle çalışan motosikletler çevreye sıfır karbondioksit saldıkları için son derece çevrecidirler. Ayrıca sessiz çalışmasıyla hem sizi hem çevrenizdekileri de rahatsız etmez. Benzinli motosiklette 100 kilometrede 15 lira yakacakken elektrikli motosikletlerde ortalama 2 liralık elektrik harcar. Bu açıdan bakıldığında oldukça mantıklı gelen elektrikli motosikletlerin dezavantajı da yok değil. Elektrikli motosikletlerin en para götüren parçası aküleridir. Genellikle 2 yıl garanti verilen akülerin şarj ettikçe ömürleri kısalır. Ömrü kısaldıkça yapacağınız kilometre azalır ve en nihayetinde aküyü değiştirmek durumunda kalırsınız. Aküyü değiştirmezseniz full şarjla 10 kilometreyi zor yaparsınız ki bu da oldukça sinir bozucu bir durumdur.

Peki şimdi gelelim kimler için uygun kimler için uygun değil sorusuna. Tamam bir heves ettiniz elektrikli motosikletlere ama sandığınız ya da umduğunuz gibi dayanıklı değildir kendileri. Gideceğiniz yolun düz asfalt olması önemli noktalardan. Eğer taşlık topraklık rampalı yollardan geçecekseniz hiç boşuna inat etmeyin. Gidin efendi gibi motosiklet alın. Ama yok diyorsanız ki gideceğim yol düz ve 20 kilometre civarı o zaman mantıklı olabilir. Akbil’e vereceğiniz parayla elektrikli motosiklet alırsınız zaten. Kışın akü donma riski vardır ve performansları düşer ancak yağmurlu havalarda sıkıntısız kullanabilirsiniz. Haa bu arada ilk çıktığında ehliyetsiz kullanabildiğiniz elektrikli motosikletleri son çıkan değişiklikle M sınıfı ehliyet ile sürebiliyorsunuz ve bu ehliyeti alma yaşı da kanunen 16’dır.

Bu kadar bilgiden sonra gelin hep birlikte “ Benzin Masrafından Bıkanlar İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Elektrikli Motosiklet Markası incelemesi” yazımıza geçelim ve elektrikli motosikletleri araştırdığınız bugünlerde işinizi kolaylaştıralım…

ZERO

zero

Listemizin 1. sırasında bildiğiniz elektrikli motosikletlerden farklı bir marka bulunuyor. Zero elektrikli motosikletlerin dış görüntüsü benzinli motosikletler kadar güçlü ve etkileyici. Yukarıda biyerlerde elektrikli motosikletlerden çok fazla performans beklememenizi söylemiştik ancak bu Zero için geçerli değil. Yüksek performans ve kalitesiyle size eşsiz bir deneyim sunacaktır. elektrikli motosikletlerde yaşayacağınız sıkıntıları yaşamamakla birlikte benzin istasyonuna gitmenize, motor yağı kontrol etmeye, surup ayarlamaya, hava ve yakıt filtresini kontrol etmeye ve daha bir çok yorucu işleri yapmanıza gerek kalmayacak. taşlı rapmalı yollarda bile rahatça kullanabileceğiniz Zero ile 250 kilometre yol yapabilirsiniz. Akıllı telefonlar için de uygulaması bulunan Zero’nun daha bir çok artı özelliği için sitelerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Menüye geri dön ↑

BRAMMO

Victory-04

Dünyanın en hızlı motosikleti dersek abartmış olmayız. Brammo, sadece elektrikli motosiklet için kurulmuş bir marka. E bu durum da bu alanda ne kadar uzmanlaştıklarını anlamamızın için yeter. 3 buçuk saatte full şarj edebildiğiniz Brammo’larla şehir içi 200, otoyolda 120 kilometre yol yapabilirsiniz. Hem dış görüntüsü, hem tasarımı ve teknolojisi diğer elektrikli motosikletlerden farklı olan Brammo’nun fiyatı da diğerlerinden epey farklı. Victory’nin Brammo’yu satın almasıyla birlikte Brammo Empulse’yi yenileyerek Empulse TT modelini çıkarmış ve 20 bin dolardan satışa sunmuşlardır.

Menüye geri dön ↑

STmax

stmaxx

Full şarjla 40 ile 70 kilometre arası yol yapacağınız STmax, 45 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Ortalama 120 kilograma kadar yük taşıyabilen STmax’lar modeline göre değişmekle birlikte 45 kilometre hıza çıkabiliyor. STmax elektrikli motosikletinizin şarjını 6 saatte fulleyebilirsiniz. Motosikletlerini amortisör sistemiyle donatan STmax, olumsuz yollarda sarsıntıları hafifletmeyi hedefliyor. Olası lastik patlamalarına karşı hemen sönmeyerek güvenliğinizi sağlayan STmax elektrikli motosikletler bakılmaya değer markalardan…

Menüye geri dön ↑

YUKİ

Türkiye’de yine çok tercih edilen ve kullanıcılarının kısmı küllisinin memnun kaldığı bir diğer marka Yuki. Esasında Türkiye’de üretilen ancak Çin malzemeleri kullanan Yuki, Türkiye’de en çok tercih edilen ve servis ağının en geniş olduğu markaların başında yer alıyor. Ürünlerine 2 yıl garanti veren Yuki, 85 kilometreye kadar hızlanabiliyor, 100 kilometrede 1 kW elektrik tüketiyor. Tam bir ekonomi gönüllüsü olan Yuki motorlarla işe gidiş dönüş yolunuzu eğlenceli hale getirirsiniz hem de en ekonomiğinden. Bilete vereceğiniz parayla da Yuki’yi amorti edersiniz.

Menüye geri dön ↑

EKOBİS

Türkiye’de oldukça yaygın kullanılan Ekobis markası çevreye duyarlı yapısı, ekonomik oluşuyla Türk tüketicisinin tercih ettiği markaların başında yer alıyor. MMA Dış Ticaretin Türkiye’ye kazandırdığı bir marka olan Ekobis’in sloganı “Şarj et ve yürü.” Çok etkili bir slogan olmamakla birlikte yürü demekle ne demek istiyorlar sorusu geliyor aklımıza. Yani çabuk şarjı bitecek de yürümek durumunda mı kalıcaz? Ya da bozulacak da yürüyecek miyiz anlamadık. Ortalama 6 saatte şarj edilebilen Ekobis’ lerle 45 kilometreye yakın yol yapabiliyorsunuz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz  yazımızın sonuna geldik. Oldukça ekonomik olan bu aletleri yol durumunuzu ve gideceğiniz kilometreyi hesapladıktan sonra değerlendirebilirsiniz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada