Çok Yürümekten Sıkılanlar İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Elektrikli Kaykay Markası

Ortaokul lise çağlarında oldukça popüler olan ve Amerikan filmlerinde sıklıkla gördüğümüz kaykay’a olan merakınızı biliyoruz. Ancak son yıllarda karşımıza çıkan oldukça eğlenceli görünen elektrikli kaykaylar orijinal adıyla Hover Board’lara merak saldınız ya da kardeşinize, oğlunuza veya bir yakınınıza hediye için araştırmalara başladınız. Öncelikle şunu söyleyelim ki fiyatları yurt dışına kıyasla Türkiye’de astronomik fiyatlarda.

Full şarjla 10 km civarında giden elektrikli kaykayları 3-4 saatte şarj etmeniz gerekiyor. Snow Board yapanlar bilirler bu tarz spor aletlerinde hareket kabiliyetiniz vücut hareketinizle gerçekleşir. Ve ne kadar rahat olursanız o kadar iyi yaparsınız. Elektrikli kaykaylarda vücudunuz sabit, tüm hareketlerinizi ayağınızla yapıyorsunuz. Ağırlığınızı öne verdiğinizde ileri sağ ayağınıza verince sol, sol ayağınıza verince sağa dönersiniz.

Bilmeden kullanıldığında tehlikeli olduğunu düşünürsek en az 14 yaşında binilmesi gerektiğini tavsiye ederiz. Ve mutlaka kask, dizlik ve dirseklik takılmalı. Kısa mesafe ulaşımları için tavsiye edilse de çok güçlü aletler olmadığından bizce hiç mantıklı değil. Eğlencesine binilebilir evet ama ulaşım için alınması gereksiz aletlerden. Elektrikli kaykayları kullanmak için düz asfalt ve stabil yollarda kullanmanız gerekmekte. Topraklı yol ya da rampaya denk gelirseniz kala kalırsınız.

Şimdi gelin hep birlikte “Çok Yürümekten Sıkılanlar İçin İyi ve Uygun bilinen 5 Elektrikli Kaykay Markası” yazımıza geçelim…

JETROLL

868104197982-3-r4

10 kilo ağırlığındaki Jetroll, 3 saat şarjla yaklaşık 15 km’ye kadar mesafe gider. Özellikle sahil yürüyüşlerinizin vazgeçilmezi olacak Jetroll, dünyada en çok tercih edilen elektrikli kaykay diyebiliriz. Fiyatları diğer elektrikli kaykaylara oranla biraz tuzlu gelebilir. Biraz mı dedik, çok tuzlu gelecektir. Jetroll kaykaylarla uzun mesafede yorulabilirsiniz. O yüzden yine tekrar ediyoruz her ne kadar ulaşım aracı olarak düşünülsede tümsekleri geçemediğinden konforlu bir yolculuk sunmayacaktır size. Ama kısa mesafelerde eğlence amaçlı kullanacağınız Jetroll’ler müthiş keyf verecektir.

BENZER İÇERİK:  İyi ve kaliteli Bilinen 5 Otomobil Lastiği Markası
Menüye geri dön ↑

BEVERLY WALKING GINGER

4

Elektrikli kaykay piyasasının bizce en iyilerinden. Beverly Walking Gınger, elektrikli kaykaylarda bulunan özelliklerinin en kaliteli halini ifade ediyor. Bi kere güvenlik önlemleri üst düzeyde, yokuş aşağı inerken bile frenleme özelliği devreye girer ve hız kontrolünü kendi yapar. Kullandığı Samsung ve LG lityum piller olası bir patlama riski yaşatmaz. Bir buçuk saatte şarjını fuller ve bu şarjla 22 km kadar gidersiniz. 3 modeli bulunan (model farklılıkları yerden yüksekliklerine göre değişmekte) Beverly Walking Gınger, yürümeyi sevmeyenlere eğlenceli bir alternatif ulaşım aletidir.

Menüye geri dön ↑

JETBAS

jb_teknik

Siyah, mavi, yeşil, pembe, kırmızı, beyaz ve sarı renkleri bulunan Jetbas elektrikli kaykaylarda orijinal Samsung lityum pil kullanılıyor. Bu sayede patlamalara karşı sizi ve sevdiklerinizi korur. Bulunduğunuz durum ve şartlara göre ulaşım aleti olarak bile düşünebileceğiniz Jetbas elektrikli kaykay sayesinde kaliteden ödün vermeyerek tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Pil durumunu önceden uyarı şeklinde size haber vereceğinden olmadık anlarda şarjının bitmesi şokunu yaşamazsınız. Ayağınızın kaymaması için kaymaz slikonla kaplanmış olan Jetbas’ı tarz sahibi, kaliteyi sevenlere tavsiye ederiz. Taşıma çantasının hedie olarak verildiği Jetbas’ların fiyatı cep yakan türden.

Menüye geri dön ↑

SMART BALANCE

Denge alıcılarıyla hareket kabiliyetinizi genişleten Smart Balance, 2 motorlu çalışan elektrikli kaykaylardan. Tamamiyle içgüdelirinizle hareket edeceğiniz Smart Balance ile hızınızı 15 km kadar çıkarabilirken durmak için yapmanız gereken tek şey geriye doğru ağırlığınızı vermek. Orijinal Samsung Lityum pil kullanılan Smart Balance elektrikli kaykayların patlama riski bulunmaz. Havasız dolgu tekerleği, led ışık farlarıyla hem tasarım hem de güvenlik önlemleri üst düzeyde. Pilin aşırı ısınması durumunda kendini otomatik olarak kapatması yine güvenliğiniz açısından oldukça önemli özelliklerden. 12 kg ağırlığındaki Smart Balance, full şarjla 20 km’ye kadar gidebiliyor.

BENZER İÇERİK:  Sağlam ve Kaliteli Bilinen 5 Yol-Yarış Bisikleti Modeli
Menüye geri dön ↑

PRIVE iBOARD

Tüm elektrikli kaykayların Çin’de üretilmesine rağmen çok abartılı fiyatlarda elektrikli kaykaylar karşımıza çıkmakta. Bununla birlikte size daha uygun bir kaykaydan bahsetmek istiyoruz. iBoard. iBoard’lar da diğer elektrikli kaykaylar gibi standart özelliklere sahip. LG lityum iyon pil, 20 kilometreye kadar yol yapabilme, maximum 18 kilometre hız, 2 yıl garanti gibi özellikler zaten her elektrikli kaykayda bulunan özelliklerden. Çok fazla para vermeye gerek olmadığını düşünenlerdenseniz ya yurt dışından bir tanıdığınızdan getirteceksiniz ya da iBoard alacaksınız.

Sizler için hazırlamış olduğumuz “Elektrikli Kaykay Markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. Unutmadan dizlik, kask ve dirseklik takmadan kesinlikle kullanılmaması gereken aletlerden olan Kaykay’ı trafiğin yoğun olmadığı mümkünse trafiğe kapalı alanlarda kullanmalıyız. Bu tarz aletler bilgi ve tecrübe birikimine dayalı olduğu için kimseye artislik yapmanıza gerek yok. Önce kontrollü bir şekilde emniyetli sürmeyi öğrenmeli daha sonra işin show kısmına yani akrobatik hareketlere geçmelisiniz!

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada