İyi ve Uygun Bilinen 5 Çamaşır Makinesi Markası

Çamaşır makinesiz bir ev düşünülebilir mi? En zengininden fakirine, öğrenci evinden bekar evine her yaştan her kesimden insanların kullandığı demirbaş eşyalardır çamaşır makineleri. Eski zamanlarda su kenarına gidip tokaçla çamaşır yıkanmasıyla başlayan serüven, merdaneli çamaşır makinesiyle gelişim gösterirken bugün son teknolojiyle birlikte akıllı çamaşır makinelerine kadar çıtayı yükselttik.

Şimdi asmak bile zor gelirken eskiden çamaşır yıkamak işkenceydi. Çamaşır yıkamak için hazırlıklar yapılır, sular kaynatılırdı filan. Yazıyı okuyanların içinde elinde çamaşır yıkayanlar kaldı mı bilinmez ama benim hem öğrencilik hem bekar hayatımda çamaşırı elde yıkadığım çok olmuştur. Su kaynatmayla başlayan çamaşır yıkama performansım, leğenin içinde onları tepelememle devam ederdi. Çitileme, durulama, sıkma derken alnımın akıyla bitirirdim ama gelin görün ki bende biterdim.

1908 yılında icat edilen çamaşır makineleri, Türkiye’ye 1950’li yıllarda gelmiştir. Türkiye’de ilk üretimi Arçelik yapmış, daha sonra Profiloyla devam etmişti. O zamanlar her evde bulunmayan çamaşır makinelerini almak için iki üç maaşın feda edilmesi gerekiyordu.

Bizim eve ilk merdaneli çamaşır makinesi girmişti. Elde yıkamaktan daha pratikti elbette ama yine de çamaşırı at kurtul gibi bir olay söz konusu değildi. Sular kaynatılır ve dışardan takviye edilirdi. Çamaşır yıkandığı gün evde seferberlik ilan edilirdi. Evi buhar kaplar, buharla merdane sesi karışır giderdi. Elektrik çarpması ve elini kolunu kaptırma riski çok fazlaydı falan. Şimdilerde ayran yapımında kullanılan merdaneli çamaşır makineleri de geçip gittikten sonra neyse ki bu devirleri sağ salim atlattık ve ilk otomatik çamaşır makinemizi taksitle Arçelikten aldık. Ilk çalıştırdığımız günü hatırlıyorum da bitene kadar abimle televizyon izler gibi nasıl çalıştığını izlemiştik. Tabii bu anlattıklarımı Z kuşağındakiler için bi anam ifade etmez.

Hadi gelin şimdi hep birlikte sizin için hazırladığımız “İyi ve Uygun Bilinen 5 Çamaşır Makinesi Markası”  incelemesi yazımıza geçelim…

BENZER İÇERİK:  İyi ve Kaliteli bilinen 5 Kahve Makinesi Markası incelemesi

MIELE

http---johnlewis.scene7.com-is-image-JohnLewis-234344352alt2?$prod_main$

İyi bir çamaşır makinesi almak isteyenlere uzun yıllar tık demeden çalışacak bir marka. Miele, her kaliteli beyaz eşya markası gibi Alman markasıdır. Aslında her millet üretimlerini kültürel özellikleri çerçevesinde yapıyor. Alman mallarının bu kadar kaliteli olması adamların yaşayış biçimleriyle alakalı. Bir Alman iyilik olsun diye kendi işi olmayan bişeye asla karışmaz mesela. Bu sosyal hayatlarında da böyledir, çalışma hayatlarında da. Bir Almana bir maruzatınızı anlatsanız alacağınız cevap kuvvetle muhtemel “O, benim sorunum değil.” olacaktır. Üretim hatlarında da durum bundan farksız değil. Uzmanlaşmayı çok güzel yerleştiren Almanlar, üretim hattında sadece bir işle meşgul olup onu en iyi şekilde yaparlar. Alman markası Miele, tüm beyaz eşyalarda kalitesini kanıtlamış bir markadır. Güvenilir testler neticesinde üretilen çamaşır makineleri, torunlarınıza miras kalacak niteliktedir. Sadece Miele çamaşır makinesinde bulunan patentli petek dokuma kazan sayesinde çamaşırlarınız hiç olmadığı kadar narin yıkanır. Son teknolojiyi üst düzeyde ürünlerine yansıtan Miele’de güvenlik ve kalite tartışmasız en üst seviyededir. Miele, çamaşır makinesine vereceğiniz paranın son kuruşuna kadar hak eder ve kaliteyi sonuna kadar yaşattırır.

Menüye geri dön ↑

BOSCH

WAY32890GCID.jpg;width=600

Kalitesi herkesçe malum başka Alman markası da Bosch. Eski kalitesinin kalmadığını söyleyenler eski fiyatlarının kalmadığından hiç bahsetmiyorlar. Hatırlar mısınız eskiden beyaz eşya almak başlı başına bir olaydı. Kaç maaşa sebep olurdu? Kaç taksitte ödenirdi? Şimdi eminim ki herkes gidip istediği beyaz eşyayı alacak güçte. Ürünlerinin kalite, güvenilirlik ve tasarımını çok başarılı bulduğum Bosch’un satış sonrası ve garanti hizmetlerini de çok beğenirim. Olası bir sıkıntınızda müşteri hizmetlerini aradığınızda servis müdürünün bizzat evinize kadar gelip sıkıntınızı gidermeye çalıştığı ve hatta sizi memnun etmek adına elektrik süpürgenizin tamiratını ücretsiz yapan ve daha sonra sıkıntınızın giderilip giderilmediğini defalarca soran harika bir kurumsallaşma örneği. Servisle alakalı bazı çıkıntılar elbette olabilir. E bi fabrikasyon malında bile +-%10 oranında hata payı veriyorlarsa insanın da hatalı çıkma olasılığı gayet normal. Çamaşır makinesinde özellikle iDOS özellikli çamaşır makinelerini tavsiye ederim.

BENZER İÇERİK:  İyi soğutan ve kaliteli bilinen 5 ev buzdolabı incelemesi
Menüye geri dön ↑

ARÇELİK

2762460374807112420100lo220140822094747large

Türkiye beyaz eşya sektörünün lideri konumda bulunan Arçelik, hemen hemen her evde mutlaka bir ürünü bulunan Türk markasıdır. Yine bi çok kişinin ilk çamaşır makinesi de Arçelik merdaneli çamaşır makinesidir. 1950’li yıllarda çamaşır makinesi üretimine başlayan Arçelik, o günden bugüne kadar Türk tüketicilerin güvendiği markalardandır. Arçelik’in en avantajlı yönü servis ağının çok geniş olmasıdır. Kırsal kesimde oturan için bile servis problem olmamakla birlikte esasında benim pek tercih etmediğim markalardandır. Böyle düşünmeme sebep ise deneme amaçlı Uzakdoğuda ürettiği bir buzdolabı serisinden buzdolabı satmalarıdır. Üzerimizde resmen satış denemesi yapıldı ve garanti süresinin bittiği gün ise abartmıyorum tık diye bozuldu. Bu sebeple müşterilerine değer vermediğini düşündüğüm bir marka olmakla birlikte Beko, Grundig, Blomberg, Arctic, Flavel, Altus gibi markaları bünyesinde toplayan ve farklı müşteri kitlesine hitap eden bir markadır.

Menüye geri dön ↑

LG

“Life’s Good” sloganıyla 1947 yılında Kore’de kurulmuş ve sadece ekonomik faaliyetler yürüten bir marka olmamıştır. Kore’nin yeniden yapılanmasına ciddi katkılarda bulunan LG, bugün neredeyse bi çok marka için üretim yapmaktadır. Samsung diye aldığınız bir beyaz eşyanın aslında LG tarafından üretildiğini söylesek ne dersiniz? Çamaşır makinelerinde son teknolojiyi ürünlerinde kullanarak yeni gelişmelere ayak uyduran LG, sessiz çalışır, yüksek performans gösterir ve sadece LG’de bulunan TrueSteam teknolojisiyle kıyafetlerinizden hayvan kepekleri gibi allerjan maddeleri yok eder. 7,8,9 ve 12 kilo kapasitede bulunan çamaşır makinelerinden ihtiyacınıza uygun olanı güvenerek tercih edebilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

HOTPOINT ARISTON

En çok tercih edilen markalardan farklı bir marka tercih edecekseniz Hotpoint Ariston sizin için uygun bir alternatif olabilir. Çünkü bazen bir beyaz eşya arayışına girdiğimizde en iyisini alacak bütçeye sahip olmayabiliriz. Sadece bi süreliğine idare etsin diye alırız. Mesela yeni evlenecek çiftler. Hele kendi masraflarını kendileri yapıyorsa. Ailelerden yardım gelmiyorsa ya da herhangi bir sebepten ötürü ihale bunlara kaldıysa. Sınırlı bütçeyle biçok şey yapma durumunda kalırsınız ve alacağınız her şeyi kılı kırk yararak alırsınız. Böylesi bir durumda cimri davranmanız çok mantıklı. Hotpoint Ariston’un fiyatları listemizdeki diğer markalara göre daha uygun olmakla birlikte kullanıcılardan da olumlu yorumlar almakta. Aslında kullanıcıların yaptığı yorumlar sizin için çok da referans olmayabilir. Çünkü herkesin kalite algılaması farklıdır. Birinin çok kaliteli diye bahsettiği bir markayı hiç beğenmeyebilirsiniz. Bu onun sizi aldatmaya çalıştığı anlamına da gelmez.

BENZER İÇERİK:  Alanında İyi Bilinen 5 Blender Seti Markası İncelemesi

Yeni ev kuracaklar ya da eşyalarını yenilemek isteyenler için hazırlamış olduğumuz “Çamaşır Makinesi Markası incelemesi” yazımızın sonuna geldik. İyi bir çamaşır makinesi alırken bi çok özelliğe dikkat etmeniz gerekir ancak temel olarak kapasitesi, enerji sınıfı ve en kısa yıkama programının süresi dikkat etmeniz gereken en temel hususları oluşturmaktadır.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada