İyi ve Uygun bilinen 5 Bozcaada Oteli incelemesi

Sevgili tatilciler için bu yazımızda “İyi ve Uygun bilinen 5 Bozcaada Oteli incelemesi” ni incelemeden önce biraz Bozcaada’dan bahsetmek istiyoruz. Çanakkale’ye bağlı olan ve 40 km2 yüzölçümü ile Türkiye’nin 3. büyük adası olan Bozcaada’nın köyü bulunmuyor. Tarihi çok eskilere dayanan Bozcaada’yı 1455 yılında Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri fethetmiştir.

Çanakkale’den deniz otobüsü ve Geyikli’den kalkan arabalı vapurla ulaşım sağlanan ilçenin şarapları meşhurdur. Zamanında Rum nüfusunun fazla olduğu, mesela ilk sayımda Türkler 440, Rumlar 795 olarak sayılmış, Bozcaada’da bugün 20-25 kadar Rum kalmıştır. Mübadeleden muaf tutulan Bozcaada’da ki Rumların Kıbrıs olayları zamanında adadan ayrıldıkları söylenir. Bozcaada’da 1 Rum Ortadoks Klisesi ile 2 Camii yer alır.

İş yoğunluğundan bunaldığımız şu günlerde tatil düşüncesi bile iyi hissettiriyor. Bu yaz Bozcaada’da kafa dinleyeceğiniz doğal bir tatil yapmak size iyi gelecektir. Mayıs’la Ekim ayları arasında denize girilebilen Bozcaada’da en güzel tatil Temmuz Ağustos aylarında olur. Esasında Sonbahar’ı da Kış’ı da İlkbahar’ı da ayrı güzelliktedir.

Bozcaada’nın en meşhur yerleri Ayazma plajı, Sulubahçe, Habbele plajı ve Akvaryum Koyu’ dur. Ada içi ulaşım minibüslerle kolayca yapılmaktadır. Haziran ayından itibaren ada içi trafiğe kapanır. Böylelikle tüm yıl bunaldığınız o sıkıcı trafikten tatil süresince kurtulmuş olursunuz. Tıpkı eski zamanlarda ki gibi araba geçmeyen tarihi sokaklarda dolaşırsınız… Bozcaada’dan bu kadar bahsettikten sonra gelin şimdi “İyi ve Uygun bilinen 5 Bozcaada Oteli incelemesi” ne bakalım. Bozcaada otelleri, herşey dahil sistem otelleri gibi soğuk ve kalabalık olmaz. Şirin, küçük, az odalı, kahvaltısı mükemmel 2 katlı ya da butik otellerdir. Kendi halinizde tatil yapmanız için bire birdir Bozcaada…

KUŞLU KONAK BUTİK OTEL

Bozcaada merkezde bulunan Kuşlu Konak’ın tarihi eskilere 1853 yılına dayanır. İnce fikirli otel sahiplerinin her ayrıntısında konuklarını memnun etmeye dayalı anlayışı takdire layık. İsteyen konuklarına tekne turu düzenliyor ve bisiklet kullanmak isteyenler için ise hali hazırda bisikletler bulunduruyorlar. Okumayı sevenler için zengin kütüphane, soğuk günler için şömine… daha ne istenir ki… Restaurantının otel müşterileri haricinde dışarıya da açık olduğu Kuşlu Konak Tempo dergisinin 2015 yılında çıkardığı en iyi butik otel sıralamasına giren tek Bozcaada oteli olmuştur. Mayıs Eylül arası hizmet veren Kuşlu Konak’ın kendine ait plajı da bulunmaktadır.

Menüye geri dön ↑

HOTEL KATİNA

katinaaaa

Merkez lokasyonda bulunan eski Rum evinden otele dönüştürülmüş mütevazi, samimi ve doğal bir otel olan Hotel Katina’yla tanıştırmak istiyoruz. 2006 yılında kurulan otel, zamanında Madam Katina’nın yaşadığı bir ev. Rustik, Antik, Kırmızı, Mavi ve Taş oda diye anılan otel odalarının dekoru da farklı dizayn edilmiş. Hotel Karina, her butik otelde olduğu gibi kahvaltısına önem verir ve kendi üretimi olan zeytinyağı, zeytin, reçel ve peynir çeşitlerini konuklarına iftiharla sunar. Hotel Katine, Bozcaada vapur iskelesine 450 mt uzaklıkta bulunur ki bu mesafe kolaylıkla yürünebilir. Ufak bir ayrıntıyı da atlamayalım konaklamalarınızda 4 yaşından küçük 1 çocuğunuz ücretsiz misafir olabiliyor.

Menüye geri dön ↑

ADA BACCHUS HOTEL

ada,

Bozcaada’nın güney tarafında bulunan otel, birbirinden bağımsız tek katlı 4 bağ evinden oluşan, yeşille iç içe ve merkeze uzaklığın vermiş olduğu dinginlik içerisinde size huzur veren tatil fırsatı sunuyor. Bir binada 2 oda bulunan otelin 8 odası bulunuyor. Düşünebiliyor musunuz? Bilmem kaç odalı bir Antalya otelinde tatil yapmak nerde, 8 odalı otelde tatil yapmak nerde… Belki çocuğu olan aileler için sıkıcı olabilir, çocukları oyalıyacak fazla alternatif yok evet ama eşinizle ya da sevgilinizle gözlerden uzak başbaşa bir tatil yapmaksa niyetiniz Ada Bacchus Otel tam size göre.
Otelin 2 adet restaurantı ve barı var. Bu restaurant ve barlar sadece otel müşterilerine değil dışardan gelen misafirlere de açık. Aaa bu arada otelin isminin nerden geldiğini söylemeyi unuttuk. Ada Bacchus, mitolojik kaynaklarda yer alan şarap tanrısının ismi. Otelin sahibinin şaraplara karşı özel ilgisi ve bilgisi olduğundan iyi şarap konusunda size iyi bir deneyim yaşatacaktır.

Menüye geri dön ↑

AMARANDA ADAEVİ

Amaranda, mor çiçekler demek. Otelin adını aldığı mor çiçekler, adada yazın habercisidir. Amaranda Adaevi, merkezi konumda bulunan otel, Rum mahallesinde Ortodoks Klisesinin bulunduğu caddede yer alan tatlı minik tam bir ada otelidir. İstanbul’lu olan sahipleri evlerinin odalarını farklı farklı dekore ettirerek otel haline çevirmişlerdir. 5 farklı dekore edilmiş odaların ayrı isimleri var. Nar, Su, Üzüm, Salkım ve Yıldız adında odaları ve Mor Salkımlı Bahçesi bulunur.
Otelin internet sitesini açtığınızda bir anket çıkar karşınıza. Sizi şaşırtan bir başlığı vardır: Misafirimiz olmaya uygun musunuz? ne biçim soru o? parasını veriyorum sen mi seçeceksin beni?! gibi sorular çakabilir kafanıza. Ankete başladığınızda anlarsınız ki esprili bir ankettir ve otelin, 5 yıldızlı otel beklentisi olanlara göre olmadığını esprili bir şekilde anlatır. Eğer sizde mütevazi bir tatil yapmak niyetindeyseniz Amaranda Adaevini tavisye ederiz.,

Menüye geri dön ↑

ELE TENEDOS HOTEL

Tam bir Ege Oteli. Mavi ve beyazın huzur veren uyumu hakim. Ele Tenedos Otelin sahibi İstanbul’lu Hakan Unutulmaz Bey 2013 yılında faaliyete geçirmiş. Rum mahallesinde bulunan Ele Tenedos, Mimar Filiz Şimşek Hanım tarafından tasarlanmış harika manzaralı ve tarihi izler bulunan bir Bozcaada oteli. Otel junior suit, üst kat deniz manzaralı standart, giriş kat deniz manzaralı standart, arka bahçe standart ve ekonomik oda tiplerinde geniş yelpazede hizmet veriyor. Çocuklu ailelerin bu otelde tatil yapabilmeleri için çocuklarının 6 yaşından büyük olması gerekiyor. Minik bebişi olanlar için can sıkıcı bir haber olsada tatilde çocuk sesi çekemeyenler için oldukça ideal bir otel. Butik otel olmanın verdiği sıcak, samimi ve mütevazi havayı hissedeceğiniz ve memnun kalacağınızı konuk yorumlarını okuyarak da anlayacağınız konforlu Ele Tenedos’u tavsiye ediyoruz.

“İyi ve Uygun bilinen 5 Bozcaada Oteli incelemesi” yazımızın burada sonuna geldik. Yeni bir seyehat yazımızda görüşmeyi umarken unutmadan Bozcaada’dan dönüşte sevdiklerinize hediye etmek için bez bebek almanızı tavsiye ederiz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada