İyi ve kaliteli bilinen 5 seramik firması incelemesi

Evinizi, işyerinizi en iyi ve kaliteli seramik ile yenilemek, tadilat yapmak istediniz. Muhtemelen reel’deki seramik satıcıları, ellerindeki rekabet kozunu kullanarak sizleri ütmeye çalıştı ve de buraya geldiniz. En iyi ve uygun seramiğin hangisi olduğunu bulmakta güçlük çekiyorsunuz ve de tarafsız birinin yardımına ihtiyacını var. İşte biz buradayız “en iyi ve uygun” ekibi olarak sizlere hem kalitede hem de fiyatta en uygun seramik firmalarını 1’den 5’e kadar inceleyeceğiz.

Betaş Seramik

Aslen Kayserili olan bu firmas seramiğin ana maddesini Çin’den temin edip, Türkiye’de özel teknolojilerle en üst tabaka dokumasını yaparak piyasaya sürüyor. Betaş Seramik 1984’den beri bu sektörde kusursuz iş çıkarmış bir firmadır. Avcılar Füruzköy’deki depo, elden satış yeri ve üretim tesisi ile sizler için hizmet vermeye devam etmektedir. Üstelik işin içine Çin’i kattığı için inanılmaz şekilde fiyatlar 3’te 1’ine kadar düşmektedir. Bu durum diğer seramik firmaları için rekabeti kırıcı olsa da Betaş Seramik halka olan hizmetini kusursuz yaptığı için piyasada gururla varlığını sürdürmektedir.

Menüye geri dön ↑

Serra Seramik

Seranit olarak da bilinen bu firma 1992’de ilk olarak Porselen işiyle sektöre adımını atmıştır. Ardından da ürettiği yüksek kaliteli seramiklerle adını Türkiye’ye ve dünyaya duyurmayı başarabilmiştir. Hatta kendi firma sitesindeki tanıtımında da görebilirsiniz ki “biz adımızı fiyatımızdan çok kalitemizle duyurmayı amaçlamaktayız” cümlesini. Nitekim tecrübeli seramik ustalarının da “serra seramiklerinin” kesinlikle en üst düzey kalitede kesimle ve işçilikle üretildiğini doğrulamaktadırlar.

Menüye geri dön ↑

Çanakkale Seramik

İşte en büyüklerimizden birisi burada. Bu gördüğünüz firma ülkenin ilk seramik ihracını yapmakla kalmamış üstüne de ilk seramik fabrikası olarak 1957’de İbrahim Bodur tarafından kurulmuştur. Şu an da yaklaşık 70 milyon m2 Seramik Karo üretmektedir. Bu rakam da Çanakkale Seramik’i otomatikman Avrupa 3.’sü Dünya 5.’si yapmaktadır. Gönül rahatlığı ile Kale Grup tarafından yönetilen bu firmadan seramik alabilir ve de evlerinizi, işyerlerinizi dekore edebilirsiniz. Çanakkale Çan’daki 50’yi geçkin fabrikadan çıkan bu ürünler kesinlikle alanında en köklü
tecrübeye sahip olanlar tarafından üretilmektedir.

Menüye geri dön ↑

Ege Seramik

1975’de İzmir Kemalpaşa Organize Sanayide 500 000 000 m2’lik üretim tesisinde üretime başlamıştır. Binlerce ton renk ve her yıl kataloglarda yayınlanan yüzlerce renk ile yerli ve yabancı milyonlarca tadilatçının, müteahhitin gönlünü çalmayı başarmıştır. Yıllık 25 milyon m2’lik üretimi ile dünya seramik piyasasında sözü geçen bir firma olmaya hak kazanmıştır. 1992’de bir kısmı halka arz edilerek firmanın büyümesi hız kazanmışır. Listemide tadilatçılara tavsiye olarak 4. sırada yer verdik; çünkü tecürbesi, bilgisi, onlarca kalite sertifikaları ve de yılların hizmeti ile bunu hak etmekteydi…

Menüye geri dön ↑

Yurtbay seramik

55 seneyi geçkin mazisiyle ve de yıllık 25 milyon m2’yi geçkin üretimiyle, en üst düzey “dijital baskılı seramik” tekniği ile kesinlikle Eskişehir’in efsane markası olarak bu listede yerini almaya hak kazanmaktadır. Zeki Yurtbay tarafından 1995’de kurulan bu seramik firmasından ürün beğendiyseniz arkanıza yaslanıp keyfinize baksanız da olur. Zira emin olun bu adamlardan tecrübelisi bırakın Türkiye’yi dünyada bile pek fazla yok.

Umarız listemiz iyi ve kaliteli seramiği seçebilmenizde sizlere yardımcı olur. Seramik önerisi, görüşü için yorumu kısmını kullanabilirsiniz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada