İyi Ve Kaliteli bilinen 5 Lüks İstanbul Oteli İncelemesi

İstanbul’a ne zaman ve nasıl yolunuzun düşeceği belli olmaz. Eğer ki böyle bir durum söz konusu olursa akrabaları, dostları rahatsız etmek her zaman çözüm değildir.

 Four Seasson Otel Sultanahmet

image

Tamam kabul, Four Season söz konusu olduğunda başlıktaki “uygun” ibaresi biraz absürt kaçtı. Ancak şunu belirtmek isterim ki ” iyi” kriteri baz alındığında Four Seasson Sultanahmet İstanbul’daki oteller arasında zirveyi hak etmektedir. Özellikle yurtdışından gelecek misafirlerinizin mutluluğu için burayı rezerve edebilirsiniz. Fiyatların diğer otellere nazaran az buçuk daha tuzlu olduğu doğrudur. Burayı rezerve edecekseniz bu durumu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Menüye geri dön ↑

 Divan Otel İstanbul Taksim

image

Gezi Parkının tam dibindeki bu efsane otel meşhur “gezi isyanına“da tanıklık etmiştir. İstanbul’un tarihi dokusu ve gizemli havası, kültürel anlamdaki renkliliği de hesaba katıldığında “Divan Otel Taksim”‘in tüm bu özellikleri küçük çaptaki oteliyle yansıtmaya çalıştığını söyleyebiliriz. Ülkenin en büyük ekonomik dinamiklerinden olan “Koç Grubu’da” işin içinde olunca hele ki hedeflenen şey “kalite” olunca buna erişememek elde değil. Çok zor seçerek, karşılaştırmalar yaparak, tartışarak yaptığımız “En iyi ve uygun 5 İstanbul oteli” listemizde 2. sırayı almayı konumu, yemekleri, dekorasyonu ve de kalitesiyle kesinlikle hak etmektedir.

Menüye geri dön ↑

 Les Ottomans İstanbul

image

2006’da inşa edilen ve sadece en özel misafirlere ait olması planlanan 10 odası bulunan “Les Ottomans İstanbul” kuruçeşme’de Beşiktaş’taki konumuyla Boğaz’a tam olarak hakimdir. Tek kelimeyle “büyüleyici” diye tabir edilen bir manzaraya sahiptir. Eski Osmanlı köşkünün Osmanlı Mimarisine uygun olarak milyonlarca dolar harcanan bir restorasyondan geçirilerek yeniden inşa edilmesiyle ortaya çıkan “Les Ottoman’s” otel halen Fransa asıllı saygıdeğer bir bayan tarafından hem ev hem de otel olarak kullanılmakta ve işletilmektedir. Zenginliğin hakkını vermek isteyenler için birebir olan bu minik lüks saray’da 1 gecenin maliyeti x.xxx gibi rakamları bulabilmektedir.

Menüye geri dön ↑

 Çırağan Palace Kempinski Otel

315 odalı bu otel’in eski konaklayanları arasında Osmanlı Padişahlarının bile olduğunu hatta Çırağan Sarayı’nın son Osmanlı Padişahlarının evi olduğunu biliyor muydunuz? Boğaz’ın Avrupa kıyılarında yer alan bu Saray’ın çok yakınında şehrin en kaliteli restoranları ve gece kulüpleri yer almaktadır. Kesinlike en iyi oteller listesinde ilk 5’de yer almasını düşündüğümüz “Çırağan Kempinski” Osmanlı mimarisiyle ve de batının gotik mimarisinin kombini ile döşenmiştir. Nitekim şehrin en popüler ve zengin insanlarının davetleri, düğünleri, toplantıları burada yapılmıştır ve halen de yapılamktadır. 5 yıldızlı otel olduğu için ne var diye yazmayacağım, ne yok ona bakalım biz. Malum İstanbul’da olduğu için tek eksiği “yüzülebilir denizi” olan “Çırağan Palace Otel’in Saray unvanı ile anılmasında kesinlikle bir sakınca yoktur.

Menüye geri dön ↑

 Shangri-La Bosphorus

Yapımı 100 milyon doları geçkin olan bu otel İstanbul Beşiktaş’ta tam da Beşiktaş-Kadıköy iskelesinin dibinde yer almaktadır. Sahipleri Japon asıllı olan Shangri-La Bosphorus otel aynı zamanda bir dönem doluluk oranı %90’ın üzerinde olan en pahalı İstanbul oteli unvanını dahi almıştır. Kim ne derse desin Beşiktaş’taki bu lüks otel listemizde yer almayı sonuna kadar hak etmektedir. Odaları modern lüks mimariyle döşenen otel’in her tarafı yüksek teknoloji cihazlarla donatılmıştır (sonuçta japon işi). Güneydoğu Asya, Japon, Akdeniz ve de Çin mutfağında yemekleri de barındıran Shangri La tam manasıyla uluslararası adamların meskenidir. En başarılı iş adamlarının gönül rahatlığı ile tercih edebileceği ve hayatlarında bir kez olsun konaklamış olmayı dileyeceği İstanbul’un en iyi ve uygun otellerinden biridir Shangri La…

Eğer ki daha kaliteli ve lüks olduğunu düşündüğünüz bir otel var ise bunu yorumda belirtebilir veya bizimle ileşim bölümünden irtibata geçerek bu sayfada reklam yayınlayabiliriniz.

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada