İyi ve Kaliteli Bilinen 5 Karbonhidrat Tozu Markası İncelemesi

Kilo vermek için onca yapılan uğraşın içinde kilo almaya çalışan insanların varlığı sizi hayrete düşürebilir. Ama evet hakikaten kilo almak için çaba sarf eden insanlar var. Piyasada kilo aldırıcı diye geçen karbonhidrat tozları, zayıf insanların vücudundaki karbonhidrat oranını artırarak kilo almalarına yardımcı olmaktadır. Karbonhidratlar, temel enerji kaynaklarıdır. Depolanırlar, zaten bu yüzden kilo aldırırlar. Zayıf olanların ise günlük tükettikleri enerjiden daha az bir karbonhidrat alımı söz konusu olduğundan kilo alamazlar ve halsiz olurlar. Biliyorsunuz kilo aldıran beslenme stili karbonhidrat ağırlıklı beslenmedir.
Kilo almak isteyip de yedikleri gıdalarla bunu başaramayanların imdadına en iyi ve kaliteli karbonhidrat tozları yetişiyor. Bu karbonhidrat tozları ile vücudunuzun ihtiyacı olan karbonhidratı alırsınız ancak aldığınız bu karbonhidratları nerede ve nasıl yaktığınız da dış görünümünüz için önem arz etmektedir. Bu bakımdan kaliteli karbonhidrat tozlarıyla birlikte alınan yüksek enerji sporla yakılırsa fiziğiniz çok daha etkileyici olacaktır.
Sadece kilo almak isteyenler kullanır gibi algılansa da kaliteli karbonhidratları atletler ve body ile uğraşanlar da beslenme zincirinden eksik etmez. Çünkü spor öncesi alınan karbonhidratlar, enerji seviyesini yükselteceğinden egzersizlere dayanma süresini çok daha artıracaktır. Ek gıda olarak sınıflandıracağımız karbonhidrat tozlarını sporla birlikte kullanmanızı tavsiye ederken, asla bir öğün olarak kullanmanızı istemeyiz. Ne miktarda ve günün hangi saatlerinde alacağınıza ise spor hocanız veya diyetisyeninizle birlikte karar vermelisiniz. Unutmamak lazım doğal gıdalar dışındaki ek gıdalara ne kadar sağlıklı olursa olsun temkinli davranmalıyız. Her şeyin aşırısının zarar olduğu düsturunca dozunda kullanılan karbonhidrat tozlarıyla istediğiniz ölçüde kilo alabilir ya da yoğun spor öncesi tüketerek enerjinizi tavana zıplatabilirsiniz.

Birde piyasada dolaşan “Weight Gainer” vardır ki sırf karbonhidrat değil protein artı karbonhidrattan oluşur. Aslında karbonhidrat dediğimiz toz aslında içinde bir miktar protein barındıran tozdur.
Hadi şimdi gelin hep birlikte “İyi ve Kaliteli Karbonhidrat Tozu Markası İncelemesi” yazımıza geçelim.

BENZER İÇERİK:  Kaliteli ve Etkili Bilinen 5 Kreatin Markası İncelemesi

WEIDER

weider_mega_mass_2000_3000_gr_7233

Esasında Alman olan ancak Kanada’da yetişip büyüyen 1922 doğumlu Joe Weider’in hikayesi tutkunu olduğu güreş sporuna boy kilo oranına göre kabul edilmemesiyle başlar. Kendi kendine yaptığı amatör çalışmalar sonucunda kilo almaya ve vücudu gelişmeye başlayan Joe Weider, katıldığı müsabakada 1.liği elde ederek kendine olan güveni artmış ve başka neler yapılır sorusunu geliştirmeye yoğunlaşmıştır. Daha kimsenin vücut geliştirme sporundan haberi olmadığı dönemde bu alanda yaptığı çalışmalarla kabul görmüş bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Antrenman ile beslenme arasındaki ilişkinin de üzerinde oldukça duran Weider, kendi ismini taşıdığı markasıyla sporcu besinlerinde lider markalardan biri olmuştur. Karbonhidrat tozlarında farklı içeriklerle ürün üreten markanın çilek, muz ve çikolatalı gibi farklı aromalarda tozları beğeniliyor. Ayrıca ürünlerinde domuz, sığır türü hayvanların katkı maddesi bulunmamaktadır.

Menüye geri dön ↑

HARDLINE

hardline_progainer_5000_gr_7230

Yerli malı olması hasebiyle fiyatının diğer markalara göre ucuz olması kalite göstergesi olmamakla birlikte Türkiye’de en çok tercih edilen markaların başında gelir. Kavi gıda bünyesinde 2003 yılından itibaren sporcu gıdaları üreten Hardline, ciddi çalışmalarla ürünlerini geliştirmekte ve TÜBİTAK’la çeşitli projelerde ortaklaşa çalışmalar yürütmektedir. Kendi üretim tesislerinde son teknolojiyi kullanarak ürettiği ürünleri Gıda ve Tarım Bakanlığından onaylı olup, kullandığı hammeddeleri dünyanın en iyi firmalarından ithal etmektedir. Ayrıca dünyada geçerliliğe sahip bağımsız İsveç denetim firması SGS tarafından da belgelenen Hardline ürünlerinin kalitesine gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Ülkemiz adına çalışmaları sadece sporcu besini üretmekle kalmayan Hardline’ın bünyesinde bilek güreşi, motorsporları ve vücut geliştirme klüplerini barındıran bir de spor derneği bulumaktadır. 2 çeşit kaliteli karbonhidrat tozu bulunan Hardline ile, spor öncesi performansınızı artırabilir ve dayanıklılığınızı artırabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

ELITE LABS

elite_labs_mass_muscle_gainer_4608_gr_5853

Yeterli karbonhidrat alınmayan vücutlarda kilo alımı olayı gerçekleşmemekle birlikte spor yapanlar için etkili sonuçlar alınmamaktadır. Spor öncesi ihtiyaç duyduğunuz enerjinin temel kaynağı karbonhidratlardır. Bu açıdan karbonhidrat takviyesi almanız hayalinizdeki fiziksel görünüşe yaklaşmanıza yardımcı olur. 2012 yılında Amerika’da kurulan Elite Labs markası ihtiyaç duyduğunuz karbonhidrat ihtiyacını karşılarken içeriğindeki protein ve aminoasitlerle kilo aldırırken kas kütlenizin artmasına da avantadan yardım edecektir. 4 ölçeğinin 1000 kalori olduğu Elite Labs’ın ölçek büyüklüğü şikayet alan konulardan. Tavsiyemiz ölçeğiyle değil kaşıkla kullanmanız yönünde olacaktır.

BENZER İÇERİK:  Hızlı Kaslandırdığı bilinen 5 Glutamin Markası İncelemesi
Menüye geri dön ↑

DYMATIZE

Popülaritesi diğer markalar kadar olmasa da supplementler piyasısının kaliteli markalarından olan Dymatize, 1994 yılında Amerika’da kurulmuştur. Ürünlerinde domuz katkısı ve doping bulunmayan marka, kalitesini aldığı ödüllerle de tescillemiştir. Üretimleri Dallas’ta yapılan markanın ürünleri laboratuvarlarında sürekli testlerden geçmektedir. Bir çok başarılı sporcunun da sponsoru olan Dymatize, ürün geliştirme sürecinde profesyonel sporculardan aldığı geri dönütler neticesinde ürünlerini geliştirmektedir. Karbonhidrat tozlarında da 1 servisinde 1200 kalori sağlamasıyla da ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi ve hedeflediğiniz kiloya yaklaştıracaktır. İyi karbonhidratın yanında protein, vitamin, amino asit gibi zengin değerlerle tercih edebileceğiniz markadır.

Menüye geri dön ↑

OPTIMUM

Protein tozu dünyasında ki başarısını karbonhidrat tozunda da sürdüren Optimum, kilo aldırıcılar sınıfında başarılı ürünler geliştiren markadır. 1 servisinde 1250 kalori bulunan Optimum protein, keratin, mineral yönünden de oldukça zengin içeriğe sahiptir. Optimum karbonhidrat tozuyla kilo alacak ve aynı zamanda bağışıklık sisteminizi güçlendireceksiniz. Karışım yapmanın zor olması ve ölçek büyüklüğü ikayet edilen konulardan olsa da kullanıcıların genel itibariyle mumnun oldukları markalardandır.

Sizin için derlediğimiz karbonhidrat tozu yazımızın sonuna geldik. Listemizde yer verdiğimiz markaların hepsi Türkiye’de genel kabul görmüş ve kilo almak isteyenlerin oldukça memnun olduğu ürünlerden. Sağlıklı kilo almanıza yardımcı olacak kaliteli karbonhidrat tozuyla birlikte spor yapmanızı ve bol sıvı tüketmeniz gerektiğini hatırlattıktan sonra, piyasada satılan ucuz ürünlere itibar etmemenizi söylemek isteriz…

Olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı buraya yaparsanız listemize etki etmiş olursunuz

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
En iyi ve en uygun olanlar burada