İyi ve Kaliteli bilinen 5 Kahve Makinesi Markası incelemesi

Kimi zaman güne başlarken, kimi zaman eski bir dost geldiğinde kimi zaman da gece geç saatlere kadar çalışmak için içtiğimiz kahveler… Bizdeki “Türk Kahvesi” tiryakiliği hala geçerli ancak neredeyse her köşe başına açılan kahve dükkanları sayesinde yeni tatlar, yeni kahve çeşitleri denenmekte ve yeni alışkanlıklar kazanılmakta. Kahve makinelerine geçmeden önce kahve tarihinden bahsetmek istiyorum. Kahve, kökboyasıgiller ailesinin ağaçta yetişen bir üyesidir. Ve ilk kahve ağacının Habeşistan’da bulunduğu söylenir. Dünyada kahve üretimine baktığımızda ilk sırayı Brezilya alır ve onu Vietnam ve Kolombiya takip eder. Türkiye’de ise sadece Mersin ve Anamur civarında yetiştirilir. Kahvenin yararlı mı zararlı mı olduğunu tartışanlar tartışadursunlar biz makul oranda kahvenin faydalı olduğuna inananlardanız. Tabii ki herşeyin aşırısı zarar, fayda orta yoldadır. Kahveyi de abartmadan içtiğimizde cilt, kalp, karaciğer, parkinson rahatsızlıklarına faydalı olduğu ve performansınızı artırdığı yapılan araştırmalar sonucu doğrulanmıştır. Benim yakinen kahveden sağladığım fayda ise tok tutmasıdır. Olmadık zamanda acıktığımda içtiğim şekersiz kahve beni akşama kadar götürmeye yetiyor. Böylece açlıktan gözü dönmüş vaziyette sağlıksız gıdalaraya saldırmıyorum.

Kahve tiryakiliği ciddi, üzerinde tez yazılabilecek bir konu. İçmediğinde başı ağrıyan, eli ayağı titreyen ve hatta sabah uyandığında kaşıkla kahve yiyen insanlar tanıdım. Kahve tiryakiliğin yanında bir kültürdür. Sigarasız kahve eksiktir mesela… Türk Kahvesi, Espresso, Filtre Kahve, Cappuccino, Americano, Latte, Mocca, Macchiato en çok beğendiğimiz kahve türlerinden. Bu farklılıklar, hazırlanma aşamasında yapılan bir iki farklılıktan kaynaklanıyor sadece.

Eve ya da ofise bir kahve makinesi almaya karar verdiniz. Ama bu iş sandığınız kadar kolay değil. 30’u aşkın markanın içinden hangi özelliklere dikkat edeceksiniz? Bu konuda bizde yardımcı olalım ve size kullanışlı iyi bi kahve makinesi alalım. Öncelikle ne sıklıkla tükettiğiniz ve hangi kahveyi yapacağınızı belirleyin. Seçimlerinizi temelde bunlar belirleyecektir. Filtre tipi gold, metal ve kağıt olanlar var bir de. Kağıt filtreli olanların filtre değiştirme işi yıldırabilir ancak filtre temizleme işi çıkarmazlar. metal filtrelilerde kahvenize metal tadı geçtiği yönünde rivayetler dolaşıyor. En güzeli sanırım gold filtre olanlar. Öğütücüsü içinde olanlar ve olmayanlar var. Farklı tatlarda kahve denemek isteyenler öğütücü alabilirler ancak klasik tatlarda kahve içenler öğütücüsüz modelleri seçebilir. Bol köpüklü Latte ve Cappuccino gibi kahveler içinse süt köpürtücüye ihtiyacınız var demektir.

Hadi şimdi “İyi ve Kaliteli bilinen 5 Kahve Makinesi Markası incelemesi” yazımıza geçelim ve evde kendiniz ve dostlarınız için eşsiz tatlı kahveler yapmaya başlayın…

DELONGHI

delonghi-ec200cd-b-espresso-ve-cappuccino-makinesi_u-1

Kahve makinesi arayanların en çok tercih ettiği ve memnun kaldığı markaların başında yer alır. Bunu derken dünya markası olanları kastetmiyoruz tabii. 5 bin liraya olan kahve makineleri var. Bizim sıralamamız ortalama fiyatta olanlar. Kahve makineleri grubunda Tam otomatik, Espresso ve Cappuccino, Nescafe Dolce Gusto, Kombi, Filtre Kahve, Kahve Öğütücüler, Aksesuarlar ve Latte Crema Sistem ürünleri bulunur. En çok Kombi Kahve Makinelerinin tercih edildiği Delonghi’de espresso, cappuccino ve filtre kahve yapabilirsiniz. Zamanlayıcısıyla akşamdan ayarlarsınız ve sabah uyandığınızda kahveniz tam istediğiniz gibi hazır olur. Bu özellik bence müthiş! Isıtıcı taban özelliğiyle ilk fincandan sonra soğumadan ikinci fincanı da sıcacık yudumlayabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

TCHİBO

cafissimo

Kahve makinesi araştıranların yolunun mutlaka düştüğü diğer marka Tchibo. Almanya merkezli olan Tchibo, 1949 yılında Max Herz ve Carl Tchillinghiryan tarafından kurulmuştur. Dünyanın en büyük kahve üreticilerinden olan Tchibo, kahveden sonra Kahve Makinelerine de el atmıştır. Türkiye’de 2006 yılında Cevahir’de ilk mağazasını açan Tchibo’nun 50 mağazası bulunmaktadır. Tchibo Cafissimo’yu bir arkadaşınız ya da kendiniz için düşünebilirsiniz. 3 modeli olan Cafissimo, Tuttocaffe, Classic ve Latte modelleriyle karşımıza çıkıyor. Kahve makineşerine 40 ay garanti veren Cafissimo sürdürelibilir kahve üretimini desteklemesiyle ve aromalı kahve kapsülleriyle müşterilerinin beğenisini kazanıyor.

Menüye geri dön ↑

BREVILLE

marka_8_8

1932 yılında 2 Avustralyalı tarafından kurulan Breville, mutfak ürünleriyle sade ve son teknolojiyle sadece Avustralya’da değil Amerika dahil 30 ülkede beğenilen marka olmuştur. Paslanmaz çelikten yapılan sade tasarımları ve kaliteli kahve makineleri ile de tercih edilen Breville, kahve çekirdeğinin öğütme ayarını dilediğiniz gibi ayarlayabilir, sertliğini ve yumuşaklığını da aroma ayarlamasıyla belirleyebilirsiniz. Gold filtreye sahip Breville kahve makinesiyle zaman ayarlaması yapabilir, verdiğiniz paraya karşı yüksek performans sağlayabilirsiniz.

Menüye geri dön ↑

BOSCH

Bosch kahve makineleriyle kahvelerinizi soğumadan yudumlayabilirsiniz. Çünkü sıcak tutma ve otomatik kapanma özelliği Bosch’da. Normalde öğütücüsüz olan kahve makinelerine 2 yeni modelle öğütücü eklenmiştir. Öğütücülü olanların fiyatı diğerlerine oranla biraz yüksek olsa da bu seçimi kullanım amacınız belirleyecektir. Yeni tatlar denemeyecek, sadece hazır öğütülmüş kahveleri içecekseniz öğütücülü makinelere o paraları vermeye hiç gerek olmadığını düşünüyoruz.

Menüye geri dön ↑

PHILIPS

Hem öğütsün hem hem hazırlasın ya da sadece hazırlasın diyorsanız size göre bir Philips kahve makinesi mutlaka bulacaksınız. 7 çeşit kahve makinesi çıkaran Philips’de su hazneli kahve makinelerinde kahve miktarını ayarlayarak tek seferde 12 kişiye kadar kahve yapabilirsiniz. Otomatik kapanma özelliğiyle kahveniz bitene kadar sıcak kalır ve bir süre sonra da kahve makineniz otomatik kapanır. İsterseniz sadece espresso makinesi de bulabileceğiniz Philps’de yüksek basınçlı iyi espressolar yapabilirsiniz.

En iyi ve uygun Kahve makinesi araştırmasına girdiğiniz bugünlerde sizin için yapmış olduğumuz araştırmamızın sonuna geldik. Piyasada envai çeşit marka arasından en çok satan ve en sorunsuz olanları derledik. Kahve makinesi seçmek sandığınız kadar da kolay değilmiş değil mi:) Afiyet Olsun!

2 Comments
  1. Reply
    murat 30 Ağustos 2016 at 23:55

    Arçelik K-3200 Lal Mini Telve Türk Kahve Makinasını yabana atmayın

  2. Reply
    Hande 13 Ocak 2017 at 21:29

    Russell hobbs gerisi boş

Yorum Yap!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En iyi ve en uygun olanlar burada